2. Sayfa - Toplam 9 Sayfa var BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 84 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Cevap: 2012 - 2013 öğretim yılı 5.sınıflar forumu ,buyurunuz :)

Ebru sorularına cevap vermeyi atlamışım .
    Ben de dün ,kitap ,kırtasiye, servis, yemek ,forma işlerini hallettim. Kanvas pantolon yerine kumaş pantolona geçilmesinden nefret ettim. Zaten kıyafetlere uyuz oluyorduk ,iyice uyuz olduk. Gömlek ve kravat bana hiç mantıklı ve rahat gelmedi ve almadım. Ama sanırım pazartesi ve cuma günleri tören günlerinde giyilmesi zorunlu olacak. Söylerlerse alırım artık. Benim oğluş en çok lacostu yıpratıyor ,dolayısıyla en çok yedekli olan o . Pantolon bu sene 2 tane aldım ,gecen sene 4 tane idi. Her gün değiştirdiği için sanıırm bir tane daha pantolon almam gerekecek. Maalesef okulumuz klasik kafada .formalar iğrenç ama değiştirmiyorlar,şorta bile en son geçen okullardan nerdeyse. Bir uzun eşefman bir de şort aldım beden eğitimi için. Evde yedekler var başkasına gerek yok çünkü. Eğer eşyalarına sahip bir çocuksa bir sorun yaşamazsın gibi. En büüyk problem herşeylerini hep unutmaları,bir daha da bulamamaları. Üzerine baskılı adını yazdırdığım etiket olmasına rağmen ,geçen sene 5 okul poları kaybetti ve sadece 1 tanesini bulabildim. 4.sınıfta derslerin yoğunluğunu bıraktım,her birşeyini heryerde unutan bir çocuk oldu. Bu sene inşallah öyle olmaz

Cevap: 2012 - 2013 öğretim yılı 5.sınıflar forumu ,buyurunuz :)

bu yazdiklarimin besinci sinif forumuyla nasil bir iliskisi olacak bilmiyorum. tum beşlerden ozur

ebru, kizim 1.5 yil istanbul yelkende takımdaydi. sonra ayrıldı. simdi gene yaz okuluna gitti. gene takıma girdi. ama dedigin gibi kar kış çamur demeden wetsuitlerle marmara denizinde gecirdi bir senesini. yazin keyifli tabii ama kışın eziyeti cok fena. eve geldiginde ısınması icin hala burnunu ovalardim.

simdi tekrar takima girince devam diyor. ama konservatuar balesi var. kendi okulu var. sbs kapıda. nasil olacak tum bunlar bilmiyorum. bana kalsa yazin keyif keyif devam et derim ama eşim feci yelkenci. atlantigi gecti bu kış. bu kiz onun elinden kurtulup da salon hanimefendisi olamaz katiyen. du bakalim cocugu tarumar etmeden bir yolunu bulacagiz insallah.

yeni okulunuz da hayırlı olsun. sbs derdi olmadan cocukluk daha guzel elbette.

konuyu beşe baglayabilsem keşke.. hah beş kolay analar. merak etmeyin. dortte yasadiklarimiz reva miydi, boleydiniz su mufredati iki seneye diyeceksiniz. bir turkiyenin dagları ovaları cart curt sıkıcı, bir de inkilaplari ezberlemek. butun senenin olayı budur. rahat olun

Cevap: 5. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

Berna, bizimki de Galatasaray'da.Birbirlerini tanıyacaklardır, kulüplerin yarış takımları çoğu zaman beraber antrenman yapıyorlar ve hep içiçeler. Benim oğlanın çok samimi arkadaşları var sizin orada...
    Konservatuar ve yelkeni birlikte götüren bir şampiyon çocuğumuz var bizim kulübümüzde bu arada, hele ki baba da yelkenci ise olur, hepsi bir arada çok da güzel olur merak etme Bizi zorlayan sadece okul devamsızlıkları, okulların açıldığı ilk haftadan başlayacak izinler, birinci ayın sonunda da hemen1 haftalık bir yarış devamsızlığı olacak mesela...

Hatice, bizim oğluş o gömlek, kravat, pantalon üçlüsünden nefret etti. Pazartesileri zorunlu dediler, almak zorunda kaldık ama giymeye hiç niyeti yok. Ben yeniyim bilmiyorum, görmedim, duymadım derim idare ederim diyor. Eşofmanların sadece beden eğitimi saatlerinde giyilmesi çok kötü, çocukların en rahat edecekleri giysiler onlar..
    Okul kitaplarını, defterlerini kaplama zorunluluğu var mı bir de onu sorayım. Biz şimdiye dek hiç kaplamadık da

Özler,Cemile ve diğer veliler, neredesiniz arkadaşlar? Siz de bir ses verin, neler yaptı çocuklar yaz boyunca?

Gömlek ,kravat ve kumaş pantolon üçlüsü beni de delirtti zaten .Bakalım zorunluysa alacağız mecburen tabi kravat ve gömleği. Evet ,eşofmanlar sadece spor saatinde giyiliyor. İlk açıldığı zamanlarda hava soğuyana kadar şort ta giyebiliyorlar . 23 nisandan sonra da şort serbest .Okulun kapanmasına 2 hafta kala da serbest kıyafete geçiyorlar. Çarşamba günleri serbest kıyafet günü .

Geçen sene ben kitapları kaplamıştım sadece . Defterler spiralli zaten . Etiket olayını sakın unutma . Ben abartıp kalemle de yazıyorum .

Allahım allahım inanamıyorum ,benim oğluş okuması gereken 3 kitaptan birini nihayet bitirdi . "Haritada Kaybolmak " hem sevdi hem de eline yapıştı .Nerdeyse kurban kesecektim Zorunlu olmasa umurumda değildi de el mahkum. Daha sırada 2 kitap daha var okunması gereken . En incesi hangisiyse onu okuyacakmış. Yukarlarda kitap adlarını yazmıştım. Bilenn varsa söylerse sevinirim. Ona göre satın alayım

Alıntı Anci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allahım allahım inanamıyorum ,benim oğluş okuması gereken 3 kitaptan birini nihayet bitirdi . "Haritada Kaybolmak " hem sevdi hem de eline yapıştı .Nerdeyse kurban kesecektim Zorunlu olmasa umurumda değildi de el mahkum. Daha sırada 2 kitap daha var okunması gereken . En incesi hangisiyse onu okuyacakmış. Yukarlarda kitap adlarını yazmıştım. Bilenn varsa söylerse sevinirim. Ona göre satın alayım
    Oğlum kitap okumayı seviyor.Ben de güzel olduğunu okuyunca , sizin yazdıklarınızdan seçerek almıştım Haritada Kaybolmak'ı.Benimki de çok beğendi , teşekkürler.İki gün önce de Demiryolu Çocukları'nı aldım.Diğerleri siparişte Diğerlerini bilmiyorum ama Demiryolu Çocukları çok ince bir kitap

Anci bizimkıler bu yaz İastanbulu çalıyorlar'ı okumuşlardı senın lıstende de var, bu arada gergeden oyunundan siz bahsedınce bende aldım Suadıye D&R dan olmasa bıle getırıyorlar, benımkılerde onu okurlar, henuz ellerındekı kıtap bıtmedi.

Aslında senin oğlanı birisi kandırmış kitapların en kalınından başlamış

Şaka bir yana hemen hepsinin sayfa sayısı birbirine yakın, ben bizimkinin Haritada Kaybolmak'dan sonra en beğendiklerine göre sıralıyayım sana. İstanbul'u Çalıyorlar , Olmayan Ülke, Demiryolu Çocukları, Gergedan Oyunu ve Keleş Osman.

Bu kitapları okul açıldığında götürecekler mi acaba bilmiyorum, eğer götürülmeyecekse ben de gönderebilirim sana .

İngilizce hangi kitabı okudu seninki?

Haritada Kaybolmak'ı ben geçen sene almıştım ,severek okur umuduyla

Bugun Demiryolu Çocukları ve Olmayan Ülke'yi aldım . İster okusun ister okumasın valla,umurumda değil,kendi bilir.

İngilizce değil kitap tek bir kelime bile okumadı. Ayol çocuk okumayı unuttu.4 işlemi unuttu ne diyorsun sen ?

Alıntı ---ebru--- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında senin oğlanı birisi kandırmış kitapların en kalınından başlamış

Şaka bir yana hemen hepsinin sayfa sayısı birbirine yakın, ben bizimkinin Haritada Kaybolmak'dan sonra en beğendiklerine göre sıralıyayım sana. İstanbul'u Çalıyorlar , Olmayan Ülke, Demiryolu Çocukları, Gergedan Oyunu ve Keleş Osman.

Bu kitapları okul açıldığında götürecekler mi acaba bilmiyorum, eğer götürülmeyecekse ben de gönderebilirim sana .

İngilizce hangi kitabı okudu seninki?

İngilizce değil kitap tek bir kelime bile okumadı. Ayol çocuk okumayı unuttu.4 işlemi unuttu ne diyorsun sen ?
    Aaa ikonu da yanlış koymuşum doğrusu bu işte ..