3. Sayfa - Toplam 9 Sayfa var BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 84 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Cevap: 5. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

Dün okulda tanışma toplantımız vardı. Müdür yardımcısı ve öğretmenler tanıtım yaptılar, sistemle ilgili bilgiler verdiler. Bu arada Hatice ile de tanıştık Yeni okulun sistemi öncekinden daha farklı, bakalım yaşayarak göreceğiz doğru karar verip vermediğimizi...

Çocukların bir sınıflarının olmadığını, üniversite öğrencisi gibi derslik derslik gezeceklerini görünce panik yaptım.Dersliklerin koridorları, katları bile birbirinden farklı...Oğluş sadece sınav günü gitti okula, okulun içini vs. bilmiyor. 5. sınıfa alınan öğrenci çok az olduğu için bir oryantasyon programı da yok. Neyse müdür yardımcımızla görüştüm, dün oğlanın da boş günüydü antrenmanı olmadığından hemen eve gidip aldım ve okula götürdüm. İki saat içinde hem okul binasını tanıttılar, hem birçok öğretmeniyle tanıştı hem de istediği gibi dolabını yerleştirdi. Şimdi Pazartesi günü gönül rahatlığı ile servisle gönderebilirim

Selamlar herkese.

Bu yıl işlerim çok yoğunlaştı siteye arada bir giriyorum fakat yazsmaya pek vakit yok.Ama 5.sınıflar forumunu görünce bu foruma zaman ayıracağım.
    Bizim okul 17 eylülde başlayacak.Aslında 10 eylül olacaktı fakat şu 4+4 zımbırtısı yüzünden müfredat beklemişler vs.vs.
    Neyse bu 4+4 ün bize faydası oldu ve bu yıl okul 5.sınıfları İngilizce hazırlık sınıfı olarak tanımladı ve yoğun İngilizce okuyup tüm eksiklerini tamamlayacakları yabancı dil ağırlıklı bir yıl olacak.Haftada 18 saat ingilizce ve 3 saat İtalyanca görecekler branş ders saatleri azlacak.İnanıyorum ki Elif bu yıl sonunda ingilizceyi tamamen halletmiş olacak.
    Bu yaz tatilde Kıbrısa gittik ve kaldığımız otelde İngiliz aileler çoğunluktaydı ve Elifi İngiliz çocuklarla vakit geçirip aileleriyle bile oturup sohbet eder görünce çok mutlu oldum ve okulu takdir ettim.Çünkü hiç takılmadan gayet güzel konuşabilir ve anlayabilir durumda şu an.Üzerine bir de bu yılki yoğun program eklenince yıl sonunda artık tam olacak diye düşünüyorum inşallah.

Bunun dışında bizde farklı bir durum yok.Tatilimzi bitiyor okula hazırlanıyoruz.Elif perşembe günü de 1 haftalığına teyzesiyle Marmarise gidiyor.Geldikten hemen sonra da okula başlayacak.

Özler'ciğim aman burayı ihmal etme. Ben de genelde takip etsem de yazmaya fırsat bulamayanlardanım ama bu okul forumları benim için faydalı oluyor. Hem artık çocuklarımızı uzun zamandır tanıdığımızdan merak da ediyoruz

Elif'in okulu ne güzel bir uygulama yapmış. 5. sınıf zaten ağır olmayan bir sene olacak, bunu da böyle yabancı dile ağırlık vererek değerlendirmek akıllıca. Bir okulun daha tanıtımlarında görmüştüm ben bunu arabayla yoldan geçerken ilanlarda...

Kara kara düşündüğüm servis işi de çok güzel sonuçlandı Yeni okul evimize uzak diye sabah alış saatinin çok erken olacağını düşünüyordum, hatta olmazsa sabahları babası bırakır diyorduk ki geçtiğimiz gün servis şoförümüz ve hostes tanışmaya geldiler ve bingo Geçtiğimiz senelerde burnumuzun dibindeki okula gittiği saatten daha geç alınacak sabahları ve aynı saatte de geri dönecek...

Alıntı ---ebru--- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kara kara düşündüğüm servis işi de çok güzel sonuçlandı Yeni okul evimize uzak diye sabah alış saatinin çok erken olacağını düşünüyordum, hatta olmazsa sabahları babası bırakır diyorduk ki geçtiğimiz gün servis şoförümüz ve hostes tanışmaya geldiler ve bingo Geçtiğimiz senelerde burnumuzun dibindeki okula gittiği saatten daha geç alınacak sabahları ve aynı saatte de geri dönecek...
    Yani kaçta alınacak ?

Ya bu arada ben o gün seni okulu anlatırken panikletmedim inşallah Yeni gelen arkadaşlar arasında o kadar farklı görüşler oluyordu ki sonradan , bunları da bilmeni istedim. İnşallah çok güzel olur sizler için , tekrar hayırlı olsun . Bol bol dedikodu yaparız artık

Yazdım yazdım hepsi silindi iyi mi...

7.15- 7.20 gibi alınacak, bence bu kadar uzaktan çok makul bir saat, umarım değiştirmek zorunda kalmazlar...

Anlattıklarına paniklemedim, yok. Aslında çoğu şey eski okulda da sıkıntı olan konular. O gün yaklaşık 10 küsur veli tanıdık çıktı. Herkes farklı bir şeyler söylüyor, normal de böyle olması, beklentiler farklı farklı. Biz de yaşayarak göreceğiz. Şu anda düşündüğüm en önemli konu, yarışlarından dolayı çok fazla izin kullanması gerektiği için ders takibini nasıl yapacağı. Tek öğretmenle kolaydı, öğretmeni de bizim kadar eksikleri biliyor takviye yapıyordu ama şimdi farklı öğretmenlerle sanırım iş başa düşecek. Konuları sıkı takip edip gitmediği günler eksik kalanları biz belirleyeceğiz ve oğluş da öğretmenlerin peşinde koşacak. Bir de bu kadar devamsızlığın okula ve arkadaşlara alışma süresini uzatma ihtimali var ki o ayrı bir mesele...

Dedikodu da yapacağız tabi bol bol. Biz velilerin işi bu eleştirmek , dedikodu yapmak..

İlk günler başlasın bakalım, soracağımız çok şey olur sana. Ben benim oğluşa seninkinin adını da vereceğim, gider bulur tanışır.

İngilizce matematik ve fen dersleri çok hoşuma gittik bak onu söylemeyi unuttum. Toplantıdan öğrendiğim ve en çok hoşuma giden konu buydu...

Sabah servise bindi gitti
    Ne rahatlar bu çocuklar ya, akşam yine teklif ettim , istersen geleyim diye yok istemedi. Umarım hiçbir şeyi karıştırmadan atlatır bu günü...

Alıntı ---ebru--- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabah servise bindi gitti
    Ne rahatlar bu çocuklar ya, akşam yine teklif ettim , istersen geleyim diye yok istemedi. Umarım hiçbir şeyi karıştırmadan atlatır bu günü...
    Benimki de tam tersi ,4 gündür evde yoktu,küt diye okula başlamış oldu.Sabah stres yaptı biraz. Oğlum ,okulda 6.yılın ,rahatına bak dedim yolladım