1. Sayfa - Toplam 9 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 84 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

5. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

Berna'dan gördüm ,ben de açayım dedim .

4 +4+ 4 mağdurlarıyız biz. Bu sene ortaokul sayılacak .Bakalım göreceğiz,neler olacak ?

Yaz dönemi tembellikle geçiyor tabi ki. Ev kısmında abi -kardeş inanılmaz kavga ediyor .Berna bence bizdeki kavgalar sizinkilerin kavgasını katlar.

2 hafta yaz okulu dışında ,bol bol evde PC karşısında vakit öldürmeler,silah zoruyla da olsa 4 kitap okudu. Ama okuldan yaz için okuması gereken 6 kitap var .En az 3 ü zorunlu okunacak.Daha almadık bile.

4. sınıf hem onun hem de bizim için zor geçti açıkçası .Umarım bu sene çok zorlamazlar .

İşte böyle ..
    Konu Anci tarafından (09 Ağustos 2012 Saat 10:02 ) değiştirilmiştir.

Cevap: 2012 - 2013 öğretim yılı 5.sınıflar forumu ,buyurunuz :)

Hepimiz için hayırlısı olsun.Benim oğlum da tüm tatil boyunca yan gelip yattı , hala yatıyor
    Kitap okumayı sayarsak onda sorun yok.Sevdiği için birsürü kitap okudu.Ama onun dışında elimize bir tek test yaprağı , tatil kitabı vs almadık.4. sınıfta biz de zorlanmıştık.Notları yüksek şükür ama yine de zorlu bir yıldı.Evde bir de bebek olunca iş daha da zor.
    Bu yıla da herşeyi unutmuş olarak başlayacağı kesin Allah hepimizin yardımcısı olsun.5. sınıf zor mu bilmem ama veli olmak zor

Aynen mağduruz Anci, bizim okul bile daha bellı değil, eylülü beklıyoruz..(

Yazın okumaları için verilen kitaplar bunlar. En az üçü okunacak. Benim oğlan Haritada Kaybolmak'a başladı ama kağnı hızında ilerliyor ) Diğer 2 kitap en incesi olacakmış. Sanki 20 sayfa olacağını mı düşünüyor ,nedir?

Olmayan Ülke - Doğan Egmont

Haritada Kaybolmak - Vladimir Tumanov
    İstanbul'u çalıyorlar- Gülsevin Kıral
    Demiryolu Çocukları - Edith Nesbit
    Keleş Osman - Necati Tosuner
    Gergedan Oyunu - Zehra İpşiroğlu

Biz de geldik...
    Tatil bol koşturmacalı ama verimli ve huzurlu geçiyor. Oğluş haftanın altı günü sabahtan akşama yelken antremanında, 2 hafta kamp, 1 hafta yurtdışı yarış, hemen hemen herhaftasonu burada yarış vs. derken ben bu tatil oğlumla vakit geçirmeyi özledim diyebiliriz.

Boş saatlerimiz ve günlerimizde verimli geçti, bol bol kitap okudu, bazı kitapları okuduktan sonra (özellikle Dan Brown'un tüm kitapları) bir insanın nasıl böyle hayal gücü olabileceğine şaşıp kendi kitap yazmaya kalktı...

Piyano dersleri her yaz olduğu gibi yine yoğunlaştırdık, iki konser verdiler ama doğruya doğru bu yaz piyano açısından pek verimli geçmedi, araya kamplar yarışlar, öğretmeninin tatili falan filan girince bölündü vs.

Tabi fırsat buldukça bilgisayar oyunlarına sarıldı, ben bu arada iyi ki daha fazla zamanı yok diye sevindim

Biriktirdiği paralarla kendine bir GoPro kamera alıp optimistinde antremanlarda ve yarışlarda çekimler yaptı, sonra onları klip haline getirip sinemacılığa özendi

Arada tatil yapamadı, gerçi son kamp yaptıkları yeri çok beğenmiş cennet gibi diyor eğlenmiş ama yine de sıkı kondisyon olduğu için tatile saymıyor... Neyse önümüzdeki hafta fırsat bulup hep beraber birkaç gün tatil de yapabileceğiz...

En önemli gelişme tabi ki okulu değiştirmemiz oldu. Geçtiğimiz sene sınavına girip kazandığı halde gitmeye ikna edemediğimiz okulun sınavına bu sene yine girdi. Bu sene sbs , sistem karışıklarından sonra ailecek ikna olduk ve okula kaydı yaptırdık.. Bu süreç de zorlu oldu, eski okul müdüreleri bırakmak istemedi vs. Neyse artık sbs derdininin olmayacağı yeni okuluna başlayacak Eylül'de, o da biz de tedirginiz, umarım iyi olacak herşey...

Dün tesadüfen okul formalarının satıldığı mağaza ile görüşüp okulda satışların başladığını öğrendim ve okula gidip tüm işleri de hallettim. Forma, yemek, servis, kitap, kırtasiye hepsini tamamladım. Oğluş formaları hiç beğenmedi, eşofman giyemeyeceğini öğrenince çok bozuldu

Anci sana soracaklarım var bu arada... Bu kıyafetlerden en çok ne kullanılır, ne kullanılmaz bana bir bilgi versen. Ben şimdilik abartmayıp hepsinden birer tane aldım sadece, nasılsa sonradan da satış oluyormuş... Bir de bu okuma kitaplarından Gergedan Oyunu'nu artık yayınevi bile çıkartmıyormuş, bulamadık, siz ne yaptınız ? Senin oğlan kitapların en güzeli ile başlamış bu arada, bence bu kitaptan sonra diğerlerini de hızlıca okuyacaktır. Haritada Kaybolmak ve Demiryolu çocuklarını zorla bana bile okuttu benim oğluş...

Yeni dönem, 5. sınıf umarım tüm çocuklarımız için güzel ve başarılı geçer. 4. sınıftan sonra çok zor gelmeyecektir herhalde diye düşünüyorum, geçen sene çok zorlanmışlardı ama bakalım bu seneyi de yaşayıp göreceğiz...

zehra ipşiroğlu benim bildiğim e yayınlarına geçti. bizde bu kitap dahil 3 kitabi var. ada bu kitabi okudu cok begendi, size verirdim ama maalesef okunup kolilenenler arasina girdi. e yayınlarını arayip onlardan sorabilirsiniz.

ebru yelkenle ilgili soracaklarim var sana ama simdi cikmam lazim. donup soracagim. gitmiyor kardesim bu yelken bu okulla. bu ne yaman çelişkidir??

iyi seneler olsun hepimize

Sağol Berna, dün senin cevabı görünce e yayınlarını aradım. Dün postaya verdiler, bugün elimizde olacak kitap.
    Kitabevlerine hayret ettim, çoğu aradı sipariş vermek için ama hep olumsuz cevap verdiler, herhalde yayınevinin değiştiğinden haberleri yok....

Yelkenle ilgili, beklerim soruları Evet okulla zor oluyor tabi, kışın haftasonu iki gün de sabahtan akşama kadar gittiler hep. Yağmurda da, karda da, fırtınada da değişmiyor bu.
    Ödevlerini, ders çalışmasını vs. hepsini hafta içi, cumadan yapmak zorunda. Geçtiğimiz yıl sadece ikinci dönem benim oğlanın yarışlardan dolayı 1 aya yakın devamsızlığı oldu ki okulun buna tavrı çok önemli. biz eski okuldan hep destek gördük, eksiklerini etütlerle giderdiler, gerektiğinde ders anlatımlarını yanına flashdiskle verdiler vs.
    Herşey çocukta bitiyor tabi önce, yaptığı sporu seviyorsa, sistemli çalışmayı göze alıp gerçekleştiriyorsa ne ala. Bizde şu anda sorun yok ama ilerde ne olur göreceğiz.. Ama yapan çocuklar yapıyor bunu gördüm, bu sene bizim kulüpten iki çocuk çok iyi okullara yerleşecekler. Biri tam puan yaptı diğeri ona yakın.. Başka bir kulüpten bir çocuk da okulunu dereceyle bitirip yine sbs'de tam puan yaptı ki bu çocuk diğer yarışları saymıyorum sadece 1 ay dünya şampiyonası için Yeni Zelanda'ya gitti. Milli takıma seçildiğinde ben bile bu çocukların son seneleri nasıl yapacaklar diye düşünmüştüm doğrusu
    Yine konuşuruz, bir de en önemli konu şu ki çocukların ilk başladıkları optimistde geniş bir yaş aralığı yarışıyor. En son girdikleri yarışlarda 2003'lü çocuk da var 1997'li de . Dolayısıyla çocukların dereceye girip ödül almaları genelde daha büyük yaşlarda özellikle 7.- 8. sınıflara geldiğinde oluyor. Yani eğer ilerde sadece derslerine odaklansın son sene sporu bıraksın gibi düşüneceksen hiç profesyonelleşmeden işi sadece yaz kurslarındaki keyfi ile bırakın derim.

Ay ebru ben bunadım galiba.Bizim okula mı geçtiniz? Daha önce konuştuysak ta inan hafızamla ilgili ciddi sorunlarım var hatırlayamıyorum

Kitap okuma işi hala kağnı hızında ,hatta son günlerde allem etti kallem etti okumadı,okumuyor ,okumuyor. Ama konusu güzelmiş,sevmiş . Devamı nasıl acaba diye merak bile etmiyor o da ayrı mesele . Okumasın ,okumadan gitsin okula ,umurumda değil,sinir hastası olacağım yoksa Haritada Kaybolmak'ı bitirmeye yakın alırım diyordum diğer ikisini ,almayacağım , nasıl olsa tutuşacak ,zevkle bekliyorum Çok gaddarım değil mi?
    Bu arada hangi şubedesiniz?

Cevap: 5.sınıflar / 2012 - 2013 öğretim yılı

Alıntı Anci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Berna'dan gördüm ,ben de açayım dedim .

4 +4+ 4 mağdurlarıyız biz. Bu sene ortaokul sayılacak .Bakalım göreceğiz,neler olacak ?

Yaz dönemi tembellikle geçiyor tabi ki. Ev kısmında abi -kardeş inanılmaz kavga ediyor .Berna bence bizdeki kavgalar sizinkilerin kavgasını katlar.

2 hafta yaz okulu dışında ,bol bol evde PC karşısında vakit öldürmeler,silah zoruyla da olsa 4 kitap okudu. Ama okuldan yaz için okuması gereken 6 kitap var .En az 3 ü zorunlu okunacak.Daha almadık bile.

4. sınıf hem onun hem de bizim için zor geçti açıkçası .Umarım bu sene çok zorlamazlar .

İşte böyle ..
    Bizimde tatilimiz yatarak geçiyor eline bir kitap dahi almadı, biz bu sene okul değişikliği yaptık bayram sonu okulda seviye tespit sınavı yapılacak bi kaç defa çalış dedim hiç umursamadı bile 20 gün kadar önce anneannesine gidicekti baktım valiz hazırlarken kitaplar içinde çanta oluşturmuş espirili bir şekilde şugune kadar çalışmadın ordamı çalışacaksınki hazırladın dedim doğru haklısın dedi ve kitapları tekrar evde bıraktı gülermisin ağlarmısın...böyle işte

Evet Hatice sizin okula geçtik ve evet daha önce de söylemiştim Bizimki A şubesinde, tanıdığımız kimse yok sınıfta tabi. Birkaç arkadaşı var aslında ama onlarda B ve E şubesinde. Neyse artık, çocuklar çabuk kaynaşıyorlar nasılsa...