8. Sayfa - Toplam 9 Sayfa var BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu
Toplam 84 sonuçtan 71 ile 80 arasındakiler gösteriliyor.

Cevap: 5. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

Dün bir de hiç sevmediği sosyal dersinin ileride bölünüp parçalanıp coğrafya, tarih, inkılapçılık vs. adları ile farklı dersler olarak göreceklerini öğrenmiş Bir tanesiyle zor başa çıkarken, o bölünüp on tane olarak karşıma çıkacak, haksızlık bu diye söyleniyordu

Epeydir yazmadım foruma bizimkılerın 1.sınavları bıttı notlar güzel, Kızım haftasonu voleybola devam edıyor, oğlumda futbola, kıtap okumaya ara verdıler bu ara, Okulda öğretmen ayda 1 kıtap olmak üzere 100 temel eserden seçin okuyun dedi ama çocukları çok sarmadı o kıtaplar, 100 temel eserın içinden önereceğiniz kıtaplar varmı..

Sınav sonuçları belli oldu . Ya o kadar basit hatalardan öyle puanlar gitmiş ki ,deliriyor sinirden ama yapacak bir şey yok. Matematikte çıkarma işlemini toplama yapmış akıllım.
    Bugün ingilizce belli olmuş,şoklarda ,nasıl aldım ben bu notu diyor. E kesin gene soruları okumadan cevaplamıştır ,yazık ama be oğlum yaaa? muhtemelen etüte çağıracaklar gibime geliyor,bakalım.
    Fen en yüksek notu 97 .

Öncelikle Çalıkuşu tabi İki Şehrin Hikayesi, Beyaz Diş, Don Kişot...

Alıntı yazsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Epeydir yazmadım foruma bizimkılerın 1.sınavları bıttı notlar güzel, Kızım haftasonu voleybola devam edıyor, oğlumda futbola, kıtap okumaya ara verdıler bu ara, Okulda öğretmen ayda 1 kıtap olmak üzere 100 temel eserden seçin okuyun dedi ama çocukları çok sarmadı o kıtaplar, 100 temel eserın içinden önereceğiniz kıtaplar varmı..

Tavuk Suyuna Çorba seris benim imdadıma hızır gibi yetişti doğrusu...Benim zamansızlık ve üşengeçliğimle birlikte çocuğum evde bulduğu İlluminati- Tapınak Şövalyeleri vs.'ye sarmıştı ki zamanında çok keyif aldığım Tavuk Suyuna Çorbalar aklıma geldi. Bizimki pek sevdi, tavsiye ederim...

Aaaa etüt de mi oluyor, ne güzel işte eksikleri tamamlamak için İngilizce sınavında özellikle listening bölümündeki sesin hızlı ve cızırtılı oluşundan, konferans salonunda bu sınavı olmanın saçmalığından çok şikayet etti bizimki.
    Sınav sonuçları bana göre çok iyi, kendisi kafasına takacak bir şeyler buluyor tabi...

Ben henüz hiçbir öğretmenle tanışamadım bu arada ve bu hafta tatile giriyorlar çocuklar... Görüşme saatleri kısa kısa olup, her gittiğimde de ancak bir öğretmenle görüşebileceğimden ve tabi yolun uzak gelmesinden dolayı bir türlü halledemedim Veli toplantısında her öğretmenle ayrı ayrı görüşme imkanımız olacak mı acaba ?

Alıntı Anci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sınav sonuçları belli oldu . Ya o kadar basit hatalardan öyle puanlar gitmiş ki ,deliriyor sinirden ama yapacak bir şey yok. Matematikte çıkarma işlemini toplama yapmış akıllım.
    Bugün ingilizce belli olmuş,şoklarda ,nasıl aldım ben bu notu diyor. E kesin gene soruları okumadan cevaplamıştır ,yazık ama be oğlum yaaa? muhtemelen etüte çağıracaklar gibime geliyor,bakalım.
    Fen en yüksek notu 97 .

Alıntı ---ebru--- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aaaa etüt de mi oluyor, ne güzel işte eksikleri tamamlamak için İngilizce sınavında özellikle listening bölümündeki sesin hızlı ve cızırtılı oluşundan, konferans salonunda bu sınavı olmanın saçmalığından çok şikayet etti bizimki.
    Sınav sonuçları bana göre çok iyi, kendisi kafasına takacak bir şeyler buluyor tabi...

Ben henüz hiçbir öğretmenle tanışamadım bu arada ve bu hafta tatile giriyorlar çocuklar... Görüşme saatleri kısa kısa olup, her gittiğimde de ancak bir öğretmenle görüşebileceğimden ve tabi yolun uzak gelmesinden dolayı bir türlü halledemedim Veli toplantısında her öğretmenle ayrı ayrı görüşme imkanımız olacak mı acaba ?

Evet her öğretmenle görüşme şansın var elbet. Ancak kuyruga girecek,sabırla bekleyecek ve sonucta 5 dakika anca görüşebileceksin.Bekleyen çok çünkü Tavsiyem toplantıdan ziyade ,görüşme günlerinde gitmen. Ben de daha hiç gitmedim .

Karneyle birlikte gönderilmiş toplantı kağıdı.. Bakalım fırsat bulabilirsen öncesinde gitmeye çalışacağım, olmazsa da o güne. Özellikle görüşmek istediğim bir-iki öğretmen var...

Bugün oğluşun matematik sınavı vardı . Bir ara kağıdı yere düşmüş ,eğilip almış ve yerine otururken gözü gayriihtiyari arkadaşının kağıdına kaymış,görmemiş bile ne yazdığını ." Öylesine gözüm kaydı "diyor .Öğretmen kopya çekiyorsun diye kağıdını almış. Oğlum diye demiyorum ama hakikaten fazla acımasız olmadı mı bu durum? uyarı çek tamam . Çocuk kağıdını alıyor yerden .Ödü patlar okulda böyle bir şeye teşebbüs etmekten .Evdekinin tam tersi ,okulda son derece sessiz . Ve dün sınavına da çok çalışmıştı ,ihtiyacı yok ki.Üstelik en sevdiği derslerden biri matematik. Bir çocuk derslerden nasıl soğutulur ,görüyorum .Nefret ediyorum bazı tutumlarından . Ondan sonra okula gelen ,annelere eğitim veren uzman psikologlar,proflar ,şöyle olun böyle olun derler. Siz önce kendi öğretmenlerinizi eğitin !! Bu ne ya !!! Çok sinirliyim !

Normal sınav da değil ki bu zaten, üç gün sürecek bir sınav. Çocuk o kadar uyanık olsa yarın ya da bir sonrakine değiştirirdi yaptığını. Bazı şeyler gerçekten abartılı, doğru söylüyorsun. Bizim eski okula derlerdi ağır, çocuğu zorluyor vs. diye ki alakası yoktu, gerçekten içine girince çok daha farklı olduğunu görüyorsun. Ben buradaki gibi nereden nasıl not kırarım, nasıl ceza veririm uygulamalarını görmemiştim daha önce.

Ne olacak şimdi peki? Yarın sabahtan konuş müdür yardımcısı ile, uygulamalı sınav bu, olur mu böyle saçmalık ya.. Bizimki de başka türlü bir sıkıntı yaşamış bugünkü sınavda, sonuç olarak çok paniklemiş ve yarın zamanı kullanamayacak, sıkışacak diye endişe ediyor. Neyse konuşalım bir ara, müsait olduğunda arasana beni...

Alıntı Anci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün oğluşun matematik sınavı vardı . Bir ara kağıdı yere düşmüş ,eğilip almış ve yerine otururken gözü gayriihtiyari arkadaşının kağıdına kaymış,görmemiş bile ne yazdığını ." Öylesine gözüm kaydı "diyor .Öğretmen kopya çekiyorsun diye kağıdını almış. Oğlum diye demiyorum ama hakikaten fazla acımasız olmadı mı bu durum? uyarı çek tamam . Çocuk kağıdını alıyor yerden .Ödü patlar okulda böyle bir şeye teşebbüs etmekten .Evdekinin tam tersi ,okulda son derece sessiz . Ve dün sınavına da çok çalışmıştı ,ihtiyacı yok ki.Üstelik en sevdiği derslerden biri matematik. Bir çocuk derslerden nasıl soğutulur ,görüyorum .Nefret ediyorum bazı tutumlarından . Ondan sonra okula gelen ,annelere eğitim veren uzman psikologlar,proflar ,şöyle olun böyle olun derler. Siz önce kendi öğretmenlerinizi eğitin !! Bu ne ya !!! Çok sinirliyim !