6. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu
Toplam 70 sonuçtan 51 ile 60 arasındakiler gösteriliyor.

Cevap: 4. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

4. sınıf anneleri, nasıl gidiyor? Bizde en büyük sorun ya gerekli gereksiz kitap defter taşıması ya da ödevini okulda unutması. Haftasonu Türkçe ödevi mesela okulda kalmış ve olmadığını iddia ediyor. Pazar günü sınıf arkadaşının annesi arayınca Türkçe ödevinin de olduğunu öğrendik. Neyse arkadaşının ödevinin fotokopisini tipeksleyip tekrar fotokopi çektirdik. Kırtasiyede tipeksleme işlemi yaparken gelen geçen de bu kadın napıyor diye bana bakıyordu.Öylece yaptı ödevi. bir de Türkçe ödevi yani, geçen gün bir arkadaşı istiklal marşının iki kıtasını yazmadı diye C almış. Sevmediği öğretmenin dersi. Konuştuk ettik. Bir daha almam kendin açıklarsın öğretmene dedim. Bakalım ne kadar sürecek etkisi?
    İlk yazılı sınavları ekim ortasında matematikle başlıyormuş. Geçen gün oldukları SBS sınavından iki soru hariç hepsini doğru yapmış. Yanlışlardan biri fen sorusu, fotosentezle ilgili. O konuyu daha öğrenmemişlerdi aslında ama gelgelelim sınavda çıkmış. Biri de Türkçe. Matematik, sosyal ve ingilizceyi full yapmış. İnşallah hep böyle devam eder kızım. Bir de şu unutkanlığı halletse.

Çok tadımız yok şu ara... Ben rahatsızım, O da başıboş kalınca yayıldı biraz açıkçası ama toparlıyoruz yeniden... Okulun üçüncü-dördüncü günü 3.sınıf tekrarı amacıyla 60 soruluk bir test yapmış öğretmen, 11 yanlışı çıkmış... Hoşlanmadım hiç bu durumdan, düzelteceğine söz verdi ama bakalım nasıl olacak???...

Kafama takılan şey şu; dershanedeki öğretmenimiz keşke okul öğretmenimiz de olsa deyip duruyor, O'nun anlattığını daha iyi anlıyormuş... İki gündür sınıftan bir arkadaşına dershanede öğrendiklerini anlatıyor, sahiden de eskisine göre çok daha kendinden emin, çok daha bilinçli anlatıyor... Buna sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim...

Helloo,

Sınavlar öncesi ön deneme oluyorlar.
    Bugün ilk sınavları başlıyor.

fen ve matematik derslerinden performans ödevlerini yaptık dün. dört kişi birden çalıştık birimiz kestik birimiz deldik birimiz yapıştırdık birimiz boyadık şeklinde pet şişenin içine y borusu ile bağladığımız iki balondan akciğer oluşturduk. balonları çok güzel boyadım böyle damarlı et parçasına benzedi hani kedi görse yemeye çalışırdı övünmek gibi olmasın yüz bekliyorum sonra açı ödevi içinde kartona ev çizdik çöp şişlerle açılar yaptık yapıştırdık boyadık bunda nilsu ile ikimiz çalıştık son boyamadaki rütuşları ben hallettim ondan da yüz alırım kesin inşallah amin
    bugün test olacaklar fen dersinden. dün evde biraz test çalıştı sonra kontrol ettik. anladım ki benim bayağı ders çalışmam lazım yada en azından el altında gogılımı hazır tutmam lazım. mesela açı ödevinden önce netten biraz açıları çalıştım

şimdi yazdığımı okudumda sanki dörde geçen benmişim gibi olmuş

suzann çok komik anlatmışsın 100 bekleme konusunda haklıysan

biliyosun geçen hafta iskelet yaptım öğretmen eve göndermiş olmamış

Alıntı aynur-anneoldum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    suzann çok komik anlatmışsın 100 bekleme konusunda haklıysan

biliyosun geçen hafta iskelet yaptım öğretmen eve göndermiş olmamış
    valla kanka bilemiyorum ki evdeki herkes yaptığım ciğere bayıldı gerçi "damacana" alıp içine ciğer balon yerleştirenlerde varmış bilemiyorum şimdi sen böyle deyince biraz gerçekçi düşünebildim modum düştü

az evvel türkçe öğretmeni aradı. nilsuyu yarın etüde bekliyor. haftaya sınavları varmış nilsuyu biraz çalıştırmak istiyor. nilsu bayağı düşük not almış deneme sınavlarında hatta en düşük not alan dört öğrenci arasındaymış. sınıfda çok iyi dinliyor niye böyle oldu anlamadım ama düzelecek merak etmeyin dedi. matematik öğretmenide haftaya salı etüde alacak nilsuyu yine matematikde de düşük not almıştı çünkü. pırıltılı ilk üç yıl sona erdi dökülüyo lan bunlar

Özlemişim 4. sınıf forumunu...

Bizde durumlar berbat, yine eskiye döndük, yine ödev yapma isteği yok, yine her akşam tartışma hatta artık büyüdü ya tartışmadan ziyade kavgaya dönüşüyor... Gerçi sonuçta benim dediğim oluyor ama çok yıpranıyorum ben bu arada...

Haftsasonu dershanede sınav olmuşlar... Çıkışta "annneee 1 yanlışım var sadece" dedi ben de bi sevindim bi sevindim sormayın ama ne zamana kadar sınavın sadece 1 derste ve hepi topu 9 soru olduğunu öğrenene kadar... Ne len bu 9 soruda 1 yanlış dedim kızgınlıkla... "Neeeee 1 tanecik yanlışa da kızılır mı?" dedi sıpa...

Blog Girişleri
    1

Alıntı efenin_annesi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haftsasonu dershanede sınav olmuşlar... Çıkışta "annneee 1 yanlışım var sadece" dedi ben de bi sevindim bi sevindim sormayın ama ne zamana kadar sınavın sadece 1 derste ve hepi topu 9 soru olduğunu öğrenene kadar... Ne len bu 9 soruda 1 yanlış dedim kızgınlıkla... "Neeeee 1 tanecik yanlışa da kızılır mı?" dedi sıpa...
    hemen şevkini kirma sen de cocugun canım aaaa

dur bakalim daha dun bir bugun iki. olumlu pekistirma yap annesi.