1. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 70 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

4. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

Ay çok heyecan yaptım ben bu 4. sınıf mevzusunu... Kabus gibi, karabasan gibi gecenin bir yarısı aklıma geliveriyor, uykularım kaçıyor resmen... En iyisi kendimi rahatlatayım bu yıl konuyu açan da ben olayım dedim...

Yeni eğitim-öğretim yılımız şimdiden hayırlı olsun, uğurlu gelsin inşallah... Efe de dahil olmak üzere ödev yapmayan bebeler bu yıl mucize eseri kendiliklerinden ödev yapmaya başlasınlar, ödev yap diye başlarının etini ve bu sebeple de bize kafayı yedirtmesinler inşallah...

Biz devlet okulundayız malumunuz... Okulumuz değişmedi şükürler olsun... 4+4+4 sebebiyle değişecek diye kaygılandık ama değişmedi aynı okulda 4. sınıfa devam edeceğiz... Yeni branşlar geliyor bu yıl ve yeni öğretmenler elbette... Efe'nin umurunda bile değil, sanırım henüz farkına varamadı okul hayatında olacak değişikliğin... Okulun açılmasıyla anlayacak hanyayı konyayı, hoş anlamasa da ben anlatmanın yolunu bulurum bir şekilde...

Tatilde ders çalıştı mı derseniz, ehh şöyle böyle diyebilirim... Çok çalıştığını iddia edemem ama boş da geçmedi, ara ara da olsa 3. sınıf tekrarını yaptık beraber, bir de ingilizceye başladık ufaktan ufaktan...

Sizlerde durum nasıl bakalım yeni 4. sınıf velileri???...

Cevap: 4.sınıflar / 2012-2013 öğretim yılı

Ve hemen ilk sorum...

Etüd mü dershane mi???...

nilsu okulun önerdiği her haftaya bir çalışma kitapçığının iki tanesini anca yaptı
    bir tane kitap okudu o da bitirmedi elinde süründürdü.
    okulların açılmasına yakın bitirir tipik nilsu
    eylül başı kıyafetlerini alırız kızların. bu sefer her güne bir kıyafet alacağım geçen yıl bulamadık! eksik kaldı yıka babam yıka ne sinir bir durumdu yaw. gerçi yine bulamazsak diye de düşünmüyor değilim yazın herkes alıyor giysileri eylül başına birşey kalmıyor her yıl böyle oldu çünkü.
    4.sınıfın zor geçeceğini öğretmeni anlatmıştı bilincinde. anne başlıyacağız hoop sınava diyor.
    branşlaşacaklar bu yıl. değişik bir yıl olacak. eğitim dönemi huzurla başarıyla geçsin tüm çocuklarımıza.

Bu yıl umarım güzel geçer, boşuna panik olmuşuz deriz sonunda da. Ben kızdan daha heyecanlıyım bu yıl için. Tatilde benim zorumla arada bir test çözüyor. Çok kitap okuyor,eli hiç boş kalmıyor hakkını yemeyeyim. Bir de defter tutuyor, hikaye yazıyor. Okuldan tatil için İng. ödevi vermişlerdi, yarısını yaptı henüz. Düzenli keman çalışıyor. İnşallah planlı bir çocuk oluverir bu yıl beni üzmeden. Cambridge sınav sonuçları açıklandı mı bu arada? Hepsi için başarılarla dolu bir yıl olsun. Kendim için de huzur ve sabır diliyorum.

Etüd mü dershane mi vs vs mi derken, Efe'yi Birey Dershanesi'ne yazdırdık... Haftasonu 2 gün ders ve haftaiçi bir gün etüd olacakmış... Dershane çok temiz ve hijyendi, lavabolara filan babayla ikisi baktılar, beğenmişler, kantin de temizdi... Öğretmenlerin hepsini görmedik ama gördüklerimizden hoşnutuz, özellikle rehber öğretmene bayıldık...

En büyük amacımız, zamanı kullanmayı ve konsantre olabilmeyi öğrenmesi...

Dershanede ingilizce takviye de olacağı için ayrıca ingilizce kursu şimdilik gerekmiyor, dershanedeki yetersiz gelirse belki ileride takviye alabiliriz...

Az kaldı, heyecan gittikçe artıyor bende; sizlerde durum nasıl???...

Dün masaya oturmuş okul ve dershane için ihtiyaç listesi hazırlıyordu beyzadem... Hevesleniyor sanki... İnşallah hep böyle devam eder hevesi ilgisi...

Cevap: 4. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

Forum hiç ilerlememiş : ( Okuldan mesaj geldi giysi ve kitap satışı 3 Eylül'de başlayacakmış. 2.yabancı dil Almanca seçecek kızım. Yabancı dil kitapları epeyce bir kalem tutar herhalde bu sene. Okul yine Beyaz Adam ile anlaşmış. Onun dışında eşofman almam lazım, birkaç lakost. Her sene bir hafta önce açılan okulumuz bu seneki 4+4+4 ten dolayı 17sinde açılabilecekmiş. Tatil iyice uzadı yani, bir hafta erken kapanmıştık çünkü. En sevdiği arkadaşlarından biri Rusyaya taşınmış, ona çok üzüldü hatta gözleri doldu. Bu arada Cambridge sınav sonuçları okula ulaşmış.

İkimizden başka çocuğu 4. sınıfa gidecek olan yok mu acaba???...

Artık sabırsızlanmaya başlıyor galiba, özlemiş... Sınıf arkadaşlarından çok bahseder oldu bu ara... Hayırlısı inşallah...

Giriş - çıkış saatleri değişecek diye bir haber okumuştum geçenlerde, ortaokulların ders saatinin artmasıyla alakalı... Herhangi bir bilgisi olan var mı acaba???...

geldim geldim.

ayakkabı,çanta okul kıyafetleri kitapları alındı.
    kırtasiye ve defterler kaldı.

Yaz mevsimi ders çalışmadı tekrarlamadı. Kitap okumadı. son bir haftadır Kuzeni anlatınca heveslendi bir kitaba başladı macera dolu bir kitap elinden düşüremiyor şimdilik. macera okumayı seven çocuklarımıza tavsiye edeyim.

Zaman Kapısı Ulysses Moore Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  061030020.jpg
Görüntüleme: 626
Büyüklüğü:  73,0 KB (Kilobyte)