2. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 32 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Cevap: Etüd mü Dershane mi???... (4.Sınıf)

Biz Efehan'a gönderiyorduk.(Metro Hastanesi'nin arkası) Okul kapanınca yaz okulu olarak Doğuş'a geçtik açılınca tekrar Efehan olacak mecburen.En büyük etken çocukları çok erken getirmiyorlar.sabah geç almıyorlar.Sabah işe erken gittiğimizden nazımızı da çekiyorlar.Servis dahil iki çocuk için 600 ödüyorduk.Evden-Etüte,Etütten-Okula, Okuldan etüte etütten eve servis dahil. Etüt sahibinin çocuğuyla Deniz aynı okula gitti bı yıl Cemre'yi de aynı okula kaydıracağız 5.sınıfın bitmesini beklemiştilk. Bu seneki fiyatları bilmiyorum.

Efe için dersane erken bence Etüt daha iyi olur gibi ..

ülker efe yi disipline sokman lazım
    bana kalsa 4. sınıf çocuğu için ne dershane ne de etüt
    400 lira servis hariç çok büyük bir para
    öğretmeni ile baştan görüşsen
    efe yi biraz disipline soksan
    ona paşa değil de evin çocuğu muamelesi yapsan
    hayır demeyi öğrensen o da öğrense
    ve o para da senin cebine kalsa

Belirgenleşen fikrim haftasonu ingilizce kursu ve isterse gitar kursu... Daha önce gitmişti gitar kursuna ama tenis, okul ve gitar beraber yürümedi... Şimdi belki ister yeniden...

Abimlerin yaptığı taktiği yapıp TV'yi mi bozsam acaba???... Onlar 1 yıl boyunca TV bozuk numarasıyla TV izlettirmediler kuzuya... Akşamları değil ama sabah okul saatine kadar TV karşısında yatıyor Efe... Bunu önlemek gerek...

Bir de okula bu yıl servisle göndermeli ki okul zamanı "hadi Efe geç kaldık, yürü oğlum hadi, hadi, hadi" kavgalarını yaşamayalım... "Hadi" kelimesinden maaile nefret ettik...

Alıntı aylin_türkgil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ülker efe yi disipline sokman lazım
    bana kalsa 4. sınıf çocuğu için ne dershane ne de etüt
    400 lira servis hariç çok büyük bir para
    öğretmeni ile baştan görüşsen
    efe yi biraz disipline soksan
    ona paşa değil de evin çocuğu muamelesi yapsan
    hayır demeyi öğrensen o da öğrense
    ve o para da senin cebine kalsa
    Sanırım Efe'den önce kendimi disipline sokmam lazım Aylin'im...
    Daha kararlı, daha istikrarlı ve sanırım daha katı olmalıyım...

Alıntı cüneyt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz Efehan'a gönderiyorduk.(Metro Hastanesi'nin arkası) Okul kapanınca yaz okulu olarak Doğuş'a geçtik açılınca tekrar Efehan olacak mecburen.En büyük etken çocukları çok erken getirmiyorlar.sabah geç almıyorlar.Sabah işe erken gittiğimizden nazımızı da çekiyorlar.Servis dahil iki çocuk için 600 ödüyorduk.Evden-Etüte,Etütten-Okula, Okuldan etüte etütten eve servis dahil. Etüt sahibinin çocuğuyla Deniz aynı okula gitti bı yıl Cemre'yi de aynı okula kaydıracağız 5.sınıfın bitmesini beklemiştilk. Bu seneki fiyatları bilmiyorum.

Efe için dersane erken bence Etüt daha iyi olur gibi ..
    Rakam çok iyiymiş Cüneyt, kaçırmayın...

Keşke bize de yakın olsa idi ama uzak, hem eve hem okula...

Alıntı denizgulten Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ders yanında farklı aktiviteleri olan ( satranç gibi ) bir etüt merkezi bulursanız daha iyi olur dershanedense...
    Çocuğun yaratıcılığını geliştirecek, enerjisini hem boşaltacak hem de öğleden sonraki derse kafa olarak hazırlayacak bir merkez fena olmaz. Ama iyi araştırmak lazım...
    Araştırmaya devam ediyorum bir yandan ama etüd olursa aynı yeri istiyor zaten oradan vazgeçmez...

ya dersane çok erken 4. sınıf için

ama Aylin'in de dediği gibi, sanırım evin içinde çözülebilir

farklı uğraşılar aralara katılarak daha iyi verim alınabilir sanki

hoş şimdi ben böyle konuşuyorum ama, bu yaz bizde de aldı başını gitti durumları var, daha dün bir kitap aldım biraz göz atsın diye, hiç oralı değil, biraz konuşunca haklısın anne diyor, ama sonra yine kendi bildiğini okuyor, tatildeler tamam ama, biraz da derslere baksın kendi iyilikleri için, ama şimdi göremiyorlar

sırf konu hakkında bilgilendırmek için üye oldum diyebilirim. dershane ve etüt cok zor durumda kalınmadıkca yanı cocukla 1 saat bıle ılgilenilemeyecek durumlarda başvurulması gereken yerlerdir. neden böyle diyorum ve bu benım fıkrımmı bu gibi sorularınız olacaktır ama sunu söyleyebılırm 3 yıldır dershanede calısyorum ben sbs ve lise grubuna derse giren bir öğretmenim aslında ama sınıf ögretmenlerıyle cok ıyıdır muhabbetlerımız. izmirdeki ve istanbuldakı dershane deneyımlerım sonucu sınıf ögretmenleri cocukların 5 sınıfa kadar dershaneye gıtmesını sacma buluyorlarmış. bunu emekli öğretmenden de işte 3-4 yıllık ögretmende de duyustum. neden dediğimde ise yani bu yaştaki cocukların okulda ne öğrenıyorsa dershanede de aynı seyi öğrenmesi ve ayrıca cocugun dershaneyı okul gıbı görmesi durumudur. yanı cok küçük olduklarından dolayı eksıklerını tamamlamak ıcın gönderıldıklerının bılıncınde deiller. ha ama amaç ödev ise bencce ödevlerini kendisi yapmalı cok iyi bir disiplin sağlanmalı ama zorlanıyuoprsanız bence ona yarıdmcı olacak bir abla uygun olacaktır. ama abla yada stajyer olan öğretmen ödevlerını yapmamalı sadece basında durması bile cocugunujz için yeterli o0lur. cunku cocuklar annelerini babalarını pek dinlemez ama aa bu ögretmen dediğini yapmazsam kızar dıyıp mesafeli bir ögretmen basına dıkıp ödevlerıne yardımcı olması sizin ekonomi durumunuza da cok zarar vermez.

etüt istemesinin nedeni belli siz gitar veya yüzme kurslarını zaten dusunuyorsunuz ödevleri de yardımcı bır ablayla halledersenız bır sorun kalmaz bence.ist.da oılsaydınız ben size öğretmen önerısınde de bulunurdum hatta. ama siz bulursunuz bıır dershaneye söylesenız bıle hemen bırını bulursunuz.

Ülkercim eğer ki size etüd + sağladığını düşünüyorsan derslerdeki başarısı konusunda etütte gitsin ama geri kazanım yoksa etütte gitmenin bir luzumuda yok...zaten dershane için çok erken bencede..
    Evde geçirdiği luzumsuz vakitleri aktiviteler bulunabilir...
    Düzenli kitap okuma ve okuduğu sayfaların özeti çıkartmasını iste....
    Ayrıca etütte ödevler yapılıyorsa evde yaprak testler çözdür boş bırakma hiç...tv seyretmenin bir karşılığı olmalı ve bunu bilmeli...
    Kararlı ve istikrarlı olursan oda bir iki direnecek gereğini yapacaktır...
    4.sınıf en zor sınıftır ilkolkulda o yzüden işi sıkı tutmalısın Ülkerim.