3. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 32 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Cevap: Etüd mü Dershane mi???... (4.Sınıf)

Ülkercim, bu "hadi" olayı bir tek senin oğlunla ilgili değil.
    Dafneyi ayağından sürükleyerek kaldırdığımı biliyorum.
    yatakta okul kıyafetlerini giydi,rdiğimi

şimdi kendisi kalkıp giyiniyor da " HADİ anne, ben gidiyorum, öp beni" diyor.
    panikle fırlıyorum,ama ama kahvaltı...
    ben cornflakes yedim diyor, çıkıyor

büyüyecek
    akıllanacak
    ama şimdi daha çocuk unutma

ekonomik bir yöntem bulmaya çalış ama hepsi ödev konusunda aynılar emin ol.
    hatta herşeyleri aynı

7.sınıfta düğmeye basmışsın gibi değişiverdi Dafne...
    Büyüdü adeta

seninki de öyle olacak canım.
    çok üzme kendini...

valla ülkercim geçen yıl zaten etüd yapmışsan bu sene de öyle devam et.
    dershane 5.sınıftan sonra sanıyorum daha mantıklı olur.

4. sınıf için etüd daha uygun bence

Mine yüreğime su serptin

Alıntı Bizanslı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ülkercim, bu "hadi" olayı bir tek senin oğlunla ilgili değil.
    Dafneyi ayağından sürükleyerek kaldırdığımı biliyorum.
    yatakta okul kıyafetlerini giydi,rdiğimi

şimdi kendisi kalkıp giyiniyor da " HADİ anne, ben gidiyorum, öp beni" diyor.
    panikle fırlıyorum,ama ama kahvaltı...
    ben cornflakes yedim diyor, çıkıyor

büyüyecek
    akıllanacak
    ama şimdi daha çocuk unutma

ekonomik bir yöntem bulmaya çalış ama hepsi ödev konusunda aynılar emin ol.
    hatta herşeyleri aynı

Büyüdü adeta

seninki de öyle olacak canım.
    çok üzme kendini...

Hepinize tek tek teşekkür ederim, ancak maalesef sizin ve dolayısıyla benim de karşı olduğumuz dershane olayında karar kılındı aniden olan gelişmelerle...

Olay şöyle gerçekleşti; önce ingilizce için TAD'ı aradık, kayıtlar 3 Eylül'de başlıyormuş dolayısıyla erteledik, sonra etüde gittik, konuştuk ve Aman Allahım servis ve öğle yemeğiyle beraber kolej ücretine çıktı etüdün rakamı... Kabul etmedik... Başka birkaç etüdle daha görüştük biri çok meşhur bir yerdi, fiyat uçuktu, onu bırakın çok çok sıkıcıydı, Efe istemedi, açıkçası biz de hiç beğenmedik... Kapalı, karanlık, sıkıcı bir apartman dairesi idi ve tıklım tıklım... Birinin fiyatı uygundu ama içimiz ısınmadı öğretmenlere, orayı da istemedik, diğerleri de akeza...

Sonrasında daha önce bahsettiğim dershaneye gitmek istediler, görmek istediler, gittik... Efe bayıldı anında, hayretler içinde kaldım... İnanılmaz tatlı, sıcacık bir rehber öğretmen vardı, uzun uzun sohbet ettiler Efe'yle, biz de şaşkın şaşkın izledik babayla, meğer oğlumuz ne kadar olgunmuş da bizden gizliyormuş dedirtti bize kerata...

Müdür yardımcısı bayan da, tatlı dili ve samimiyetiyle bağladı valla bizi... Hani dili bağlanır ya insanın bazen aynen olduk... Çıktığımızda senetleri imzalamış, kaydı yaptırmış, mutlu ve mesuttuk, tabi feci halde de şaşkın...

Çıkışta söylediğim şu cümlemi çok net hatırlıyorum; "ya farkında mısınız kayıt yaptırdık"...

Yani kısacası olan oldu, artık hayırlısı demekten, hayırlısını dilemekten başka çarem yok...

Hakkımızda hayırlıdır inşallah...

Bu da dershanemiz; http://www.adanabirey.com/tr/
    Konu efenin_annesi tarafından (24 Ağustos 2012 Saat 05:44 ) değiştirilmiştir.

Hayırlı olsun. Oradaki rehber öğretmenlerle oğlundan gizli görüşme yapıp da, ödev yapmanın , ödevi zamanında olması gerektiği hızda ve verimde yapmasının önemini , bunun gibi pozitif mesajları da bireysel veya topluca verirlerse eminim onun gelişimini hızlandıracaktır.

Alıntı rostovian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Oradaki rehber öğretmenlerle oğlundan gizli görüşme yapıp da, ödev yapmanın , ödevi zamanında olması gerektiği hızda ve verimde yapmasının önemini , bunun gibi pozitif mesajları da bireysel veya topluca verirlerse eminim onun gelişimini hızlandıracaktır.
    Dediklerinizi yazdım aklıma, dikkate alacağım... Bu arada bir anektod ekleyeyim... Dershaneden çıkışta geçti aramızda bu konuşma...

"Anne sen bittin" dedi bana kahkaha ata ata... "Niye ki?" dedim, "eee artık hem okul ödevi hem dershane ödevi, heeepppsiii sana kaldı" dedi, "Allah Allah ben mi yapacağım çocuğum ödevlerini?" dedim ters ters... "Yooo ondan değil, eskiden sadece okul için hadi diyordun dayanamadın etüde verdin şimdi bir de dershane için diyeceksin" dedi... Ama nasıl eğleniyor, gülüyor bunları söylerken anlatamam... "Hadi ordan sıpa" dedim ben de...

Yani herşeyin farkında aslında demektir bu bence, sizce de öyle değil mi???...

Demek ki senin karnın yumuşak. "Yapmazsan sonuçlarına katlanırsın" diyerek 1-2 gün hadi deme demen gereken yerde. Bunu önceden okula da söyle ki ödevsiz geldiğinde kızsınlar ama size değil Dersini alsın birazcık...

Alıntı Bizanslı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyüdü adeta

...
    Allahım ben de istiyorum... gunda 7. sınıfa geçti evet evet inşallah o da bu sene değişim geçirecek..

Bu mucizeye hepimizin ihtiyacı var sanıyorum