1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 32 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Etüd mü Dershane mi???... (4.Sınıf)

Hiiiçç boşuna "git ilköğretim forumunda sor" demeyin valla sordum ses-seda yok orada... Bu sebeple buradan da soracağım... Hem ben tepeden torpilliyim naberr, karışmayın bana... Ben bugüne bugün sitenin asıl sahibini, Deniz'i tanıyorum hatta onunla sarmaş dolaş resmim bilem var...

Şimdi söyleyin bakalım; neredeyse hepinizin bildiği üzere benim ödev yapmayan, ders çalışmayı sevmeyen ve devlet okuluna giden bir veledim var, bu veledi bu yıl etüde mi gönderelim yoksa normal dershaneye mi???...

Geçen yıl etüde gitti, memnun muyduk???... Evet, zira ödev yüzünden birbirimize girmez olmuştuk... Bu yıl da aynı etüde gitmek istiyor, sebebi etkinliklerin de olmasıymış... Yani ödevler bitince, film izletiyorlar, hava güzelse parka götürüyorlar, çeşitli oyunlar oynuyorlar vs... Tercih etme sebebi bunlar... Ancaaaakkk geçen yıla göre epey bir zam yapmışlar etüde... Diğer etüdlerin fiyatlarıyla değil, oranın geçen yılki fiyatıyla karşılaştırıyorum... Bu yıl belirlenen rakam aylık 400 TL olmuş... 400X9 toplam 3.600 TL... Geçen yıl yaklaşık 300 TL idi, hatta biz geç başladığımız için 217 TL ödüyorduk... Bu yıl aylık 400 biraz fazla geldi bana... Üstelik servis hariç... Salt ödev yapmaları için bu para ödenir mi buna emin olamadım...

Dershane ücretlerini hiç bilmiyorum henüz, zaten ikilemimin temel sebebi ücretler değil ama büyük bir etken olduğu aşikar... Ödediğiniz ücrete alacağınız karşılık ön planda ve çok da önemli...

Şimdi gelelim sadede; ben dershane + ingilizce kursu diyorum, Efe etüd diyor... Baba henüz fikir beyan etmedi, genelde de etmiyor zaten sağolsun...

Hadi bakalım pamuk fikirler foruma, acilen yardım edin bu kula...

Cevap: Etüd mü Dershane mi???... (4.Sınıf)

hımmm

dershane daha disiplinli olur
    ama 4.sınıf çocuğu hala oyun çocuğu be tatlım.
    aman bırak oynasın eğlensin daha ya

sonra sbs si, lys si...dünya kadar dershaneye gidecek zaten

etüd ve gitar/keman/bateri vb. kursu diyorum.
    )

Evet evet bizde 4 ten 5 e geçtik, 4 düzenlı calışmayla hallolur dersaneye gerek yok daha, bizanslının da dediğine katılıyorumm.

Alıntı Bizanslı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hımmm

dershane daha disiplinli olur
    ama 4.sınıf çocuğu hala oyun çocuğu be tatlım.
    aman bırak oynasın eğlensin daha ya

sonra sbs si, lys si...dünya kadar dershaneye gidecek zaten

etüd ve gitar/keman/bateri vb. kursu diyorum.
    )
    Ah Mine ahh ben de aynılarını diyorum ama, ama sı var işte... Geçen yıl ikimizin de psikiyatrları etüd ya da dershaneye gitmeli demişti, dershaneye gitmesine kıyamadığım için etüde verdim... Ödevlerini etüdde yaptı, böylece evde ödev kavgası yaşamadık ki amaç da zaten buydu... Ama ödevlerin yapılması dışında tek bir adım atılmıyor bu sefer de beyzade tarafından... Akşam geliyor yan gelip yatıyor "ödevleri nasıl olsa etüdde yaptıracaklar" diyerek... Hele haftasonları hiiiiççç kitap defter açmak istemiyor... Koskoca 2 gün laylaylomla geçsin istiyor... Tamam yaşın küçük laylaylomla geçsin de hiç olmazsa 2 sayfa kitap oku be oğlum, yok, etüdde ödev bitince okurum, etüdde ödev bitince yazarım vs vs türlü bahaneler... 3 tane test kitabı bıraktım etüde ödev bitince çözdürün diyerek ama nerdeeee, ödevler bitmiyor ki!!!... Ödevlerin bitmemesi çokluğundan değil, Efe'nin ödevlerini mıy mıy yapışından, 2 kelime yazıp 15 dakika mola verişinden vs... Anlamadığı konular oluyor misal bazen ama sormuyor okul öğretmenine de etüd öğretmenine de, bana soruyor neyse ki akşam ben anlatıyorum... Neden sormadığına gelince, zaman kaybetmemek için... Öğretmene sorarsa öğretmen anlatacak ya; bu sefer teneffüse çıkmak, parka gitmek ya da film izlemek için zamanı kalmayabilir korkusundan...

İşte bu sebeple bu yıl, ödevlere çok takmayıp da pratikliğe alıştırma derdindeyim... Ağırlığından kurtulsun, zamanı etkin kullanmayı öğrenebilsin istiyorum... Geçen yıl, yıl sonuna doğru yapılan SBS denemede okul 3. olmuştu, hayli şaşırdım açıkçası... O yönde bir beklentim de hırsım da yok zira... Bu bir umut ışığı oldu benim için dermişim...

Az önce bir dershane ile telefon görüşmesi yaptım... Hafta sonları imiş 4. sınıf dersleri, hafta içi de etüdleri oluyormuş zaman zaman, özellikle okul yazılı dönemlerinde ve ayrıca ingilizce dersleri de varmış program dahilinde... Gidip görmek gerek tabi, detayları öğrenip öyle karşılaştırma yapmalı...

Kabus bu 4. sınıf ya, kabussssssss...

Alıntı yazsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet evet bizde 4 ten 5 e geçtik, 4 düzenlı calışmayla hallolur dersaneye gerek yok daha, bizanslının da dediğine katılıyorumm.
    "4 düzenlı calışmayla hallolur" demişsin ya işte sihirli cümle bu... Bizde düzenli çalışacak çocuk yok...

dersane gereksiz bence de. etud daha iyi geldi bana. neticede daha cok kucuk cocuk bunlar. sen odevlerini yaptirsinlar diye mi etude veriyorsun evde mi yoksun? yoksa evde gelip odevini kendi yapıp sonra başka bir kursa gidemez mi?
    ama 4de duzenli çalışmazsa felegini şaşırtır valla bu sene. 5 kolay. 4 ezber senesi.

Sana bir fikir daha ben geçen sene şöyle yapmıştım çocuklar sabahcıydı öğlen eve gelıp yemeklerını yeyıp biraz oynadıktan sonra haftada 3 gün yenı mezun bır abla geldı çokta faydası oldu.

Daha uygunsa fiyatları bilmiyorum eve gelip ödevlerini yaptıracak bir abla/abi/(Ünv.)ayarlasan.

O abla olayını çok isterim ben de sahiden ama ancak seneye olabilecek sanırım, zira Efe bu yıl da öğlenci, sabah gelmeyi kabul etmediler geçen yıl üniversite öğrencisi ablalar... Akşam desek, 17.30 civarı çıkıyor okuldan, eve gelişi 18.00 oluyor, dinlen yemek ye filan derken çarçabuk geçiyor akşam ve hemen uykusu geliyor... Bizi öğlencilik mahvetti aslında 3 senedir...

Ders yanında farklı aktiviteleri olan ( satranç gibi ) bir etüt merkezi bulursanız daha iyi olur dershanedense...
    Çocuğun yaratıcılığını geliştirecek, enerjisini hem boşaltacak hem de öğleden sonraki derse kafa olarak hazırlayacak bir merkez fena olmaz. Ama iyi araştırmak lazım...