Hiiiçç boşuna "git ilköğretim forumunda sor" demeyin valla sordum ses-seda yok orada... Bu sebeple buradan da soracağım... Hem ben tepeden torpilliyim naberr, karışmayın bana... Ben bugüne bugün sitenin asıl sahibini, Deniz'i tanıyorum hatta onunla sarmaş dolaş resmim bilem var...

Şimdi söyleyin bakalım; neredeyse hepinizin bildiği üzere benim ödev yapmayan, ders çalışmayı sevmeyen ve devlet okuluna giden bir veledim var, bu veledi bu yıl etüde mi gönderelim yoksa normal dershaneye mi???...

Geçen yıl etüde gitti, memnun muyduk???... Evet, zira ödev yüzünden birbirimize girmez olmuştuk... Bu yıl da aynı etüde gitmek istiyor, sebebi etkinliklerin de olmasıymış... Yani ödevler bitince, film izletiyorlar, hava güzelse parka götürüyorlar, çeşitli oyunlar oynuyorlar vs... Tercih etme sebebi bunlar... Ancaaaakkk geçen yıla göre epey bir zam yapmışlar etüde... Diğer etüdlerin fiyatlarıyla değil, oranın geçen yılki fiyatıyla karşılaştırıyorum... Bu yıl belirlenen rakam aylık 400 TL olmuş... 400X9 toplam 3.600 TL... Geçen yıl yaklaşık 300 TL idi, hatta biz geç başladığımız için 217 TL ödüyorduk... Bu yıl aylık 400 biraz fazla geldi bana... Üstelik servis hariç... Salt ödev yapmaları için bu para ödenir mi buna emin olamadım...

Dershane ücretlerini hiç bilmiyorum henüz, zaten ikilemimin temel sebebi ücretler değil ama büyük bir etken olduğu aşikar... Ödediğiniz ücrete alacağınız karşılık ön planda ve çok da önemli...

Şimdi gelelim sadede; ben dershane + ingilizce kursu diyorum, Efe etüd diyor... Baba henüz fikir beyan etmedi, genelde de etmiyor zaten sağolsun...

Hadi bakalım pamuk fikirler foruma, acilen yardım edin bu kula...