3. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 33 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Cevap: 3. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

Alıntı medip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    az önce çok güldüm, gözümden yaşalr geldi edip'in yaptığı ödevi okuduktan sonra

öncelikle ek bilgi vereyim, yeni bir dizi izlemeye başladık ve bu dizinin ilk bölümünün büyük bir kısmını edip de izledi, dizi ile ilgili bilgi ve fragman aşağıda, edip'in ödevini okumadan öcne göz atmanızı öneririm
    http://www.hayaliicraat.com/2012/05/...an-revolution/

Türkçe ödevi, etkinlik:
    - Elektriksiz, telefonsuz, televizyon ve gazetesiz bir yaşam nasıl olurdu? Düşüncelerinizi, iznim ve deneyimlerinizden yararlanarak yazınız. Yazınıza bir de başlık belirleyiniz.

DEVRİM (daha başlıktan belli etmiş kendini )

Elektrik, telefon, televizyon ve gazete olmadan şu şekilde yaşardık:
    Arabalar çalışmaz, uçak, helikopter ve zeplinler aşağı düşer, insanlar son dondurmalarını yer, elektrik gelene kadar eski kıyafetlerimizi giymek zorunda kalır ve akşamalrı mum yakmak gerekir. Heryerde ot büyür, arabaları atlar çeker ve ısınmak için ateş yakmak gerekir. Dünya karanalığa gömülür ve insanlar avlanmak için ok-yay ve arbalet kullanamsı gerekir.
    "Beni dinleyeneler için teşekkür ederim." (burayı da satır doldurmak için yazmış olsa gerek )

vee ok-yay demişken Edip'in bugünkü okçulu dersinden bir resim paylaşayım
    Meriç valla senin oğlanda benim oğlanı görüyorum ,aman dikkat ,daha da büyüdükçe çok farklı fikirler çıkıyo bunlardan

Bu arada neden okçuluk? merak ettim

Alıntı Anci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meriç valla senin oğlanda benim oğlanı görüyorum ,aman dikkat ,daha da büyüdükçe çok farklı fikirler çıkıyo bunlardan

Bu arada neden okçuluk? merak ettim
    neden okçuluk? çünkü babası seviyor öncelikle, onun yönlendirmesi ile başlayıp kendi de çok sevdi..
    yüzme, basketbol gibi çok genele yayılmış sporardan artısı ise çok fazla sporcusu olmamasından, rekabetin daha az olmasında aradan kolayca sıyrılabiliyorsun devam ettiğin ve başarı gösterdiğin taktirde.

bunlar bizim için kişisel sebepler ama asıl genel sebepleri de az değil,
    konsantrasyon gücünü kuvvetlendirir,
    estetik bir duruş kazandırır,
    sırt kaslarını güçlendirir,
    motivasyonu arttırır,
    daha da fazlası http://okculukhaber.com/okculuk/

3. Cevap: 3. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

yeni bir okul yeni bir öğretmen ve arkadaşlar..
    şimdilik iyi gidiyor memnun adoş. okulun dil eğitimi güzele benziyor, iki dilin öğretmeni de çocukların dikkatini çekmekte başarılı. her gün almanca ingilizce şarkılar söyleniyor evde.
    ödev gelmiyor.zaten haftada beş gün tenis varken ödev gelseydi de yapamazdı. iyi oldu bu. servis problemi yaşadık, bu problemi çözme safhasında gerek okulun çözüm önerileri gerek de servis şirketinin-o biraz geç çözüm üretmeye başladı ama olsun- bulduğu çözüm inanılmaz, süreç çok sinir bozduysa da sonuç çok değerli olduğumuzu kanıtladı ve tüm öğrencilere bu şekilde yaklaşan bir okul. şair nedim gibi-çok talep gören- bir okuldan alırken ada yı oldukça tedirgindim ama şu an kararımızdan memnunuz. umarım böyle gider.

ay bu çocuuuu çok seviyorum yaa...
    her hafta bir ktap okuyorlar, ilkler diye bir seri var, geçen sene başlamışlardı aslında..

okudukları bu kitaplardan değerlendirme/test oluyorlar sonra.

şu en alta yazdığı yorumdan sonra kaybettiği puanları geri kazandırmaz mı allah aşakına ha

"ben de size böyle güzel kitaplar okuttuğunuz için teşekkür ederim"
    (yazımız çok kötü ama di miiii )

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  2012_10_16_20_07_030001.jpg
Görüntüleme: 1134
Büyüklüğü:  55,2 KB (Kilobyte)

Meriç, öyle ya da böyle oğluşun yazıyla gayet güzel kendini ifade ediyor bence. Eklediği not da çok tatlı, aldığı not da süper

Biz de Revolution izleyicisiyiz bu arada...

Alıntı ---ebru--- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meriç, öyle ya da böyle oğluşun yazıyla gayet güzel kendini ifade ediyor bence. Eklediği not da çok tatlı, aldığı not da süper

Biz de Revolution izleyicisiyiz bu arada...

aaa, öyle mi, revolution kritikleri yaparız o zaman

şimdi son bölümü izliycez biz de.. edip nasıl bağlamış ama

7. Cevap: 3. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

sizinkilerde proje ve performanslar oluyor mu?
    ada nın matematikten bir projesi vardı süsleme ve günlük hayatta kullanımı hakkında bir kitap hazırlanacak. yarın son gün, dün akşam toparladı. öncesinde iki adet kontrolü oldu. ben çok beğendim, gerçekten güzel iş çıkardı.
    matematikten örüntülerle ilgili performansları oldu. performans okulda yapılıyor, öncesinde öğretmen istediklerini yazdırıyor. mesela bugün doğal ve sağlıklı besinler konusunda performansları olacak, akşam bu konu ile ilgili resim ve bilgi toparladı, koydu çantasına gitti. ayrıca sınıfta rekabeti sağlayıp çocukları motive etmek için yıldız sistemini kullanıyor. en yüksek yıldız sayısına sahip üç kişi her ay yenilenen sınıf başkanı seçiminde aday olma şansını kazanıyor, ayrıca karne notunu belirlemede projeler,performanslar vs ile birlikte kullanılacakmış.

8. Cevap: 3. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

okul mind lab dersi aldırmaya karar verdi. istanbul üni. seçtiği 7 okuldan biri olmuş. çalışmalar üni. tarafından denetlenip değerlendirilecekmiş, geçen hafta sonu toplantısı vardı. mantığı çocuklara bir takım oyunlar hazırlamak bu oyunların çözüm sürecini gerçek hayata aktarabilmelerini sağlamak. haftada bir saat oynayacaklar.

onun dışında şu ara türkçeden gelen projeyi hazırlıyor ada. ben gözlemci konumundayım, cidden kendisi yapıyor. proje kendi ilgi alanlarına göre bir dergi hazırlamak. şu ana kadar bir konu işledi dergide ve bulmaca hazırladı bir de resim yaptı. ben farklı bir konuda (konusu spor) bir bölüm daha hazırlamasını tavsiye ettim ama ne yapacağını bilmiyorum.

dün akşam bulmacasını hazırlarken çok keyif aldı. ben de onu izlerken aynı keyfi aldım

9. Cevap: 3. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

bugün gene performansları olacakmış. konusu trafik levhaları. prit güzel yapıştırmıyor dedi ve uhu aldırdı. yaptığı tek hazırlık bu oldu. zaten dün akşam 9 a kadar kulüpteydik eve gelip birşeyler yedik ve yattık saat 10 u geçmişti.
    en sevdiği dersler benden görsel sanatlar ingilizce ve almanca imiş..
    müzik sevmiyor musun dedim. anne anlamıyorum dedi. notaları anlamıyormuş, müzik öğretmeni yaptığımı söylüyor ama ben birşey anlamıyorum diyor..ne yalan söyleyeyim ben de hiç anlamazdım kulağım da yoktur. nasıl yardımcı olsak bilemiyorum

sadece notalarda problem varsa Porte satosu diye bir kitap vardi. hikaye seklinde notalarin yerlerini anlatıyor. bize cok faydasi olmuştu tavsiye ederim...
    Alıntı gokada Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün gene performansları olacakmış. konusu trafik levhaları. prit güzel yapıştırmıyor dedi ve uhu aldırdı. yaptığı tek hazırlık bu oldu. zaten dün akşam 9 a kadar kulüpteydik eve gelip birşeyler yedik ve yattık saat 10 u geçmişti.
    en sevdiği dersler benden görsel sanatlar ingilizce ve almanca imiş..
    müzik sevmiyor musun dedim. anne anlamıyorum dedi. notaları anlamıyormuş, müzik öğretmeni yaptığımı söylüyor ama ben birşey anlamıyorum diyor..ne yalan söyleyeyim ben de hiç anlamazdım kulağım da yoktur. nasıl yardımcı olsak bilemiyorum