1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 33 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
  1. 3. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

Selam millet.. Sizin okullar daha yaz tatilinde ama burada okullar 20 Agustos'ta açildi.

Tüm cocuklara basarili bir ögretim yili dileyerek bu senenin 3. sinif forumunu aciyorum
    Ilk günden, Pazartesi'den, haftalik ödevler geldi bile.

- 1) Üç sayfalik bir anket. Neleri seversiniz, sevmezsiniz, kendinizde, dünyada neyi degistirmek istersiniz, cok paraniz olsa ne yapardiniz gibi sorular...
    Ayni sorular baska ülkelerde cocuklara da soruluyormus. Daha sonra baska ülkede cocuklar bu sorulara ne tür cevap verdigini de ögreneceklermis.

- 2) Gazetelerden insanlar kesecekler. dünyanin insanlari diye bir kitap yapiyorlar. Bu resimleri icine yapistiracaklar. O sebeple biraz farkli irkdan kadin ve erkekler bulmaya calistik..

- 3) Dört baloncuk icinde, farkli sayilarda minik hayvan figürler var. Kaçar tane oldugunu önce tahmin edip, sonra sayacaklar. 21, 35, 55, 60 diye tahminde bulundu... Saydik 24, 40, 58 ve 95 çikti.
    Yine ödev yapmamada direnme var. Ama tatilden yeni geldik diye ses etmiyorum..
    Konu Inci&Deniz tarafından (24 Ağustos 2012 Saat 10:45 ) değiştirilmiştir.

Cevap: 3. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

Yeni eğitim yılınız hayırlı olsun Denizcim

Bizimkiler daha bir ay şişinecekler

Ödevler iki günde bitirildi, tatiller yapıldı, şu anda sokak çocuğu modunda gece 10-11 lerde eve gelinmekte. Bu havadan çıkıp okul havasına nasıl adapte olacağız bilemiyorum.

Bense çoktan havaya girdim. Defterlerini aldım kapladım, kitaplar gelmemiş daha.
    Kırtasiye malzemelerini aldım, etiketledim. Geçen seneden kalanları temizledim, ayıkladım, pakladım. Allahım ne çok seviyorum bu incik cıncık işleri Zaten dün bir yazı okudum, pasaklılar daha zekiymiş, sanırım ben gerizekalının önde gideniyim bu durumda))

Okulların açılmasıyla damlarım foruma. Şimdilik bu kadar. Size kolay gelsin

Alıntı Inci&Deniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten dün bir yazı okudum, pasaklılar daha zekiymiş, sanırım ben gerizekalının önde gideniyim bu durumda))

Okulların açılmasıyla damlarım foruma. Şimdilik bu kadar. Size kolay gelsin
    Pasaklı olan benim ikizim ehüehü ))))))))))))

miyabaaa

biz bu yaz ödev sendromu yaşadık resmen.
    ohh aman ne güzel bi tane matematik kitabı (351 sayfalık) var sadece diye sevindirik olmuştuk.
    2 kitap önermişti öğretmen, çocuklarınızı siz iyi biliyorsunuz, şu hafif şu ağır diyerek, yiğitliğe b.k sürdürmedik gittik ağır olanı aldık. kabus gibiydi, gibi aslında çünkü hala yaklaşık 70 sayfası daha var. her gün ortalama hesaplamaları yapıyorum. günde şu kadar sayfa yaparsa şu kadar günde biter, şu kadar gün de ödevsiz (matematik ödevsiz tabi) geçirecek. bugün az yaptı, hop ortalam 0.15 sayfa kadar kaydı falan

6 tane kitap okuması gerekiyordu, 5 tane okudu ama bunun haricinde saftirik serisini bir kez daha okudu, hala daha 1 kitap okuması lazım ama elinde saftirik.
    bu kitapların değerlendirmeleri yapılacak, off keşke bekletmeseydim, hemen yaptırsaydım, bir başka kabus da bu. yazmayı hiiiçç ama hiiiççç sevmiyor. yazısı iyiden iyiye kötüleşti hatta. 1.sınıfta bile çok daha güzel yazıyordun diye kızıyorum ben de ona.

bir de yaz tatilini anlatan bir yazı yazması lazım. yazmaktan hiç hoşlanmıyor demiş miydim?

geçen gün rüyama bile girdi, okul başlamış. ben geçmişim öretmeninin karşısına, bakın buraları babasıyla yaptı, buraları benimle, buralarda yanlışı varsa benden değil, diye ben hesap veriyorum...uyandım ki terler içindeyim allam yaa...tam kabus işte.

ama yeminle aklıma geliyor, dellendim, şeytan diyor, bırak matematiği artık, olduğu kadar... çocuk akşama kadar yaz okulundaydı. eve geldi, parka gitmek istiyor, oyun istiyor eve kapatıp matematik yaptırıyorum. kavga ediyoruz, onun için kalanını yaptırmadım, diyeyim, diyorum. sonra da yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik, du bakalım, ha gayret diyorum...felan.

hayırlısı artık bakalım, bıktım boş boş vakit geçirmelerinden diyemiyorum, ödev ders programını hiç özleyemedim yaz ödevi yoğunluüundan.

5. Cevap: 3. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

Incicigim tesekkürler.. Ama ben Deniz'cigimi sokak cocugu olarak düsünemiyorum.

Meriç, bu yaz ödevi olayi cok abartiliymis. Leo yaz tatilinin 4 haftasinda hic bir sey yapmadi 1haftasinda üç tane kitap okudu sadece. Onu da annem sagolsun, o kitap kurdu oldugu icin, günde bir kitap bitirir, buradayken Leo'ya da asiladi balkonda oturup kitap okudular beraber. O gidince devam edeyim dedim ama daha bir icraat yok benden..
    Konu Linde tarafından (31 Ağustos 2012 Saat 12:10 ) değiştirilmiştir.

6. Cevap: 3. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

Okulumuzun 2. haftasi da bitti..
    Ikinci hafta ödevlerinden gördüm ki 1000 sayisina gelmisler..

matematikte 657 = 600 + 50 + 7 gibi seyler yaziyordu..
    Bir de 1000-küpü diye bir sey var.. kare minik 100 ve 10 ve 1 küplerini birlestiriyorsun..

cok güzel bir siir ezberlediler. ben de ezberledim.. dünyamizin ne güzel bir gezegen olduguyla ilgili..

gecen hafta yazdiklari anketin baska ülkelerde ne cevap verildigini ögrendiler. Hep de böyle Afrika, Irak falan gibi ülkeler. Ama cok kötü seyler yazmiyor. Oradaki cocuklar da aynen bizimkiler gibi seyler istiyorlar.. Sadece Bagdattaki cocuk en kötü seye simsek caktiginda bomba sandigi icin cok korktugunu yazmis.. Diger seyler hep oyunla arkadaslarla anne babalarla ilgili seyler. Ilginctir kac yasinda olmak istiyorsunuz sorusuna bütün cocuklar 18 yasinda yazmis. Benimki de dahil

Burada yazılanlardan da görüyorum ki, veliler (anneler özellikle) çocuklar kadar heyecanlı ve eğitimin içerisinde. Bu aslında oldukça güzel bir durum..Onların mutluluğu, başarıları, üzüntüleri bunlara ortak olabilmek.. Dünyalarına inebilmek. 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılı, tüm öğrencilere ve velilere hayırlı olsun..Herkes için güzel, olumlu ve başarı dolu bir yıl olur umarım..

8. Cevap: 3. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

3. sinifin ilk 3 haftasini doldurduk.. 4. hafta bugün basladi
    *
    Gecen hafta ödevlerden secmeler:
    *
    Matematik:
    asagidaki rakamlarin 3ünü kullanarak iki grup yapin, birinde en kücük digerinde en büyük rakam olsun..
    örnek.. 4 - 3- 8- 2- 5- 4
    Cevap: en büyük: 854 , en kücük: 234
    *
    Almanca:
    Dikkatli okumakla ilgili bir ödev vardi. Birbirine benzeyen ama ufak farkliliklari olan 12 ev cizilmis. Her evde bir cocuk oturuyor. Sonra 3er cümle ile her cocugun oturdugu evin nasil göründügünü tarif etmisler. Tarifle resmi eslestirip hangi cocugun hangi evde oturdugunu cözecekler.
    *
    Proje calismasina devam:
    Gecen hafta bir hayvani tanitin adli bir proje calismasina baslamisti. Leo dünyanin en zehirli deniz anasi olan Würfelqualle'yi* secmisti. Televizyonda bununla ilgili bir programdan etkilendigi icin bu secti. Onunla ilgili bilgi ve resim toplamaya devam ediyor. Gerci Leo hayvanat dünyasini diger cocuklara göre cok iyi bildiginden, elinde zaten bir sürü bilgi var. Ama iste bunlari yazmasi falan gerek..
    *
    Yüzme:
    25 metrelik havuzu sirt üstü 2 boy yüzmeyi ögrenmisler.
    Bu arada 3 metrelik tramplene takmis durumda. Oradan yine atlammis. Cok korkuyor. Sonra cesaretini toplayip bir kere atliyor. Sonra bir 3 ay cesaret topluyor falan.. Böyle bir cins cocuk yani *
    *
    Diger aktiviteler:
    Haftada 2 tenis , haftada 1 gitara devam..
    3. sinifta artik müzik dersi olmadigi için cok üzgünüz. Secmeli müzik sinifina göndermek icin de cok gec kaldik. Ama gelecek sene buna mutlaka gidecek..
    *
    Biz kücükken parmaklarimiza ip takip bir oyun oynardik. ismi neydi bilmiyorum. Ama sinifindaki kizlar ondan oynuyorlarmis. Bir tane de oglan oynuyormus. Leo da merak etti. Evde ögrettim. Ama kendim de unutmusum. Sanirim 5-6 adimi gidebildik ..

Alıntı Linde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Matematik:
    asagidaki rakamlarin 3ünü kullanarak iki grup yapin, birinde en kücük digerinde en büyük rakam olsun..
    örnek.. 4 - 3- 8- 2- 5- 4
    Cevap: en büyük: 854 , en kücük: 234
    *
    ..
    bu soruyu bu seneki yaz ödevi kitabından hatırlıyorum

bizde durum; devlet okulu olduğu için henüz kitap defter v.s. almadık. açıldığı gün okul tarafında temin edilecek kitaplar.
    defterler de o gün bildirilecek, ona göre alacağız...

kıyafetleri değişti, tek tip forma olmayacak ama renk belirlenmişti sene sonunda: beyaz lakost (çakması) tshirt, lacivert hırka, gri pantolon...istediğiniz yerden alın, dediler.
    tshirt ve hırkayı M&S'dan aldım, 2. okul ürünü %40 indirimliydi. gayet uygun oldu. ama gel gör ki hırkayı kız düğmeli almışım
    üstelik koca etiketinde girls yazıyormuş. ama ansıl oldu anlamadım, hırkayı eçtikten sonra daha çok hoşuma giden başka bir model olmuştu, sağdan soldan hani örgü modeli olur ya, benimki dümdüzdü. aaa bu kızmış, düğmeleri de edip'inkinden farklı olmaz deyip almamıştım nasıl oldu da farklı gördüm bu iki modelin düğmesini anlamdım. değiştiricem şimdi onu..
    pantolonlar da tam klasik okul pantolonu diye oradan almadım. boyner'den kanvas modeli aldım, dün de C&A'da başka bir tane kanvas beğenip aldım. çiftledik böylelikle

çantasını da yıkadım mı tamam...

yani anlayacağınız bizim tüm hazırlık kıyafetten yana

yarın okul ve edip şu saat itibari ile hala ödev yapıyor
    öğleden önce son kitap değerlendirmesini yaptı, şimdi de tatilini antatan hikayesini yazıyor, resimlerini yapıştırıyor falan.

şu bizim matematik kitabı hafta için ancak bitti, son testlerini çözerken biraz hızlı ilerlemiş bir ara, babası da şüphe etmiş acaba cevap anahtarından mı faydalandı diye hata da görmeyince..
    dürüstlük ve itiraf ile ilgili bir konuşma da yapmış ağzından laf alır diye ama bir şey çıkmamış. sonra da cevap anahtarını edip'ten gizli alıp kopartmış ve saklamış. acaba bakalım "aa bunun cevapları yok noldu ki" der mi diye..
    sonra kitap bitmiş, eşim de "edip bak ne buldum, buraya ne düşmüş" demiş. edip de "aaa, ben de onu aramıştım ama belki de babam saklamıştır bakmıyayım diye sanmıştım, meğer kaybolmuş" demiş ha ha haaaa...
    "niye lazım oldu ki, kendin yapıyorsun nasıl olsa" demiş eşim de, edip de "yani aslında evet de bir tanesinde çok zorlanmıştım, doğru mu yaptım diye bakmak istemiştim" demiş

neyse, çok şükür çok antrenmanlı bir ödev geçmişimiz oldu, okul dönemi ne kadar ödev olsa vız gelmez artık bize

hepimize ve tabi öncelikle tüm çocuklarımıza çok çok mutlu ve başarılı olacakları yeni bir eğitim yılı diliyorum bu vesile ile.

sevgiler