4. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu
Toplam 68 sonuçtan 31 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.

Cevap: 1. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

Pazartesinden itibaren eve ödev gelmeye başladı. İlk gün 3 sayfa ,dün de 4 sayfa geldi. Sayfalar sizi korkutmasın ,noktalar üzerinden çizgi çalışması geldi. Kelebek resmi,balonlar gibi resimler noktaların üzerinden geçilerek tamamlandı ve de boyandı . Hatta dün boyamayı okula giderken arabada yaptı Anası gibi son dakkada ödev bitiren biri olmaz inşallah

ilk ödev dün geldi ; çizgi birleştirip boyama ve 2 sayfa. Offf nefret ettim bu ne ya , biz bunları 2,5 3 sene önce yapıp sıkılmıştık. 3 saat sürdü yapması oflaya puflaya bu mudur diye diye kendini de beni de yedi bitirdi. Geçen yıl da aynı sıkıntılar vardı ama ilkokul olunca beklentileri değişmişti oğlumun, aynı şeyleri görünce ... Dua ediyorum bir terslik olmadan 2. sınıfa geçebilsek .

Bu arada ilk vukuatımızda yaşandı ; ilk gün almaya gittiğimde 1 tl istedi benden kantin için. Yasak size kantin ama bugün ilkgün hadi bari deyip verdim. Dün beyefendi yine kantine gitmek istemiş , parası da olmayınca bir arkadaşından borç almış gidip alışverişini yapmış. Çıkışta bir de bana gösteriyor baaak diye ) Bugün parayı verdim borcunu öde diye bakalım ne yaptı.

Atıştırmalık olarak yanına süt ve kuruyemiş bar koyuyorum , bu sabah üzüm de istedi. Öğle yemeklerini bayıla bayıla yiyormuş , neyse o konuda rahatım.
    Konu gecekusu tarafından (19 Eylül 2012 Saat 14:04 ) değiştirilmiştir.

Blog Girişleri
    1

Dün atıştırmalık kuruyemis koymustum cantasina. Aksam servis beklerken hem kendisi yemek hem de arkadaslariyla paylasmak istemiş. Yaramazlardan biri koca poşeti kaptigi gibi kacmis ogluma bir tane bile vermemisler. "anne ben paylasacaktim onlar bana bir tane bile birakmadilar" diye aglayarak anlatti cok acimasiz bu cocuk dunyasi ama boyle boyle ogrenecekler hayati iste...

Blog Girişleri
    1

ogretmenimizin bizden istedigi kaynak kitaplar sunlar:

http://www.morpastore.com.tr/okuma_y..._kitap_.ua.htm

bugun temin ettim. okul da kitap verecek bildigim kadariyla.

sizden istenenler hangi yayinevlerine ait merak ettim.

Blog Girişleri
    2

selam, yeni gördüm sizleri, hayırlı uğurlu olur umarım bu yılımız.

defne de aralık 2006 doğumlu devlet okuluna verdik 35 kişilik sınıfta okuyacak ve yaş grubu ayrımı yok. öğretmenimizi sevdik biz ancak kızımız gece de ağlıyor okula gitmemek için gündüz de. karnı ağrıyormuş, ateşi varmış vs.

anneannesi bırkıyor okula öğlen. tv izliyormuş, saklanıyormuş falan falan.

öğretmenine söyledik de 2-3 sene anasınıfına gidince bıkkınlık oluyor oğlumda da var seneye onu ne yapacağız bilmiyorum dedi. ilacı olsa ben kullanacağım diyor açıkça.
    sizinkiler severek gidiyorlar mı?

devletin vediği çalışma kitaplarını yapıyorlar şimdilik. sonra yardımcı kitap tavsiyesinde bulunacaklarmış.

Çiğdemay ne kadar kırılmıştır , benzeri durumlarda ben de katı olmaya çalışıyorum ama içimden neleerr neler geçiyor.

Zambak yayınlarının kitapları kullanılıyor bizde.

Ummunur sizde hayırlı olsun , önemli iki yılın başındayız umarım kolay atlatırız hepimiz. Siz daha iyi bilirsiniz ama öğretmenin bahsettiği okuldan bıkma sözü biraz bahane ,kolaya kaçma gibi geldi bana. Yani tamam 2-3 yıl kreşti anasınıfıydı gidiyorlar ama okul gibi değil ki ; arkadaşlar , oyunlar , etkinlikler ... evde olduklarından çok daha eğlenceli bir eğitim alıyorlar. Nette okuduğum kadarı ile sizin bahsettiğiniz belirtiler , okul korkusu belirtileri. Kreşine göre sınıf mevcudu , okul çok kalabalık veya büyük ise , sınıftaki çocuklardan çekinip korktuysa veya öğretmeni sınıfı toparlamak vb. için kızıyor, sert davranıyorsa oluşabilir. Ben çok afaki yazdım aslında ama bence bu açıdan bir bakın . Normalde bu durumlarda öğretmenle işbirliği içinde olmak gerekiyor ama ...
    Nette bu konuda bol bol makale bulabilirsiniz.

Eveeet benim oğlanın son vukuatı ; dün akşam oğlanı almaya gittim okula karşıma , tişortu pantalonundan yarı çıkmış , çantasının ağızı açık , hırkası omuzundan düşmek ,üzere saçı başı dağılmış ve yanağının bir tarafı kıpkırmızı bir halde çıktı. O kadar dağınık , yaramaz , afacan , o kabus okul tipleri vardır ya aynı öyle ve o kadar güzel görünüyordu ki. Tenefüste bahçede koşarken karşıdan bir kızın ona doğru koştuğunu farketmiş. Önce o durur nasıl olsa diye düşünmüş , sonrada bizimki de hızlanmış . Diyor ki " anne hızlandım ama yinede virajı alamadım " Çarpışmayla yere yüzünü vurmuş. Anlatırken yüzünün ifadesini görünce sorun olmadığını anladım , ama korkarım şimdilik. Gelecekten korkmaya başladım bir canavar yetişiyor sanki.

Blog Girişleri
    1

Alıntı gecekusu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çiğdemay ne kadar kırılmıştır , benzeri durumlarda ben de katı olmaya çalışıyorum ama içimden neleerr neler geçiyor.

Ummunur sizde hayırlı olsun , önemli iki yılın başındayız umarım kolay atlatırız hepimiz. Siz daha iyi bilirsiniz ama öğretmenin bahsettiği okuldan bıkma sözü biraz bahane ,kolaya kaçma gibi geldi bana. Yani tamam 2-3 yıl kreşti anasınıfıydı gidiyorlar ama okul gibi değil ki ; arkadaşlar , oyunlar , etkinlikler ... evde olduklarından çok daha eğlenceli bir eğitim alıyorlar. Nette okuduğum kadarı ile sizin bahsettiğiniz belirtiler , okul korkusu belirtileri. Kreşine göre sınıf mevcudu , okul çok kalabalık veya büyük ise , sınıftaki çocuklardan çekinip korktuysa veya öğretmeni sınıfı toparlamak vb. için kızıyor, sert davranıyorsa oluşabilir. Ben çok afaki yazdım aslında ama bence bu açıdan bir bakın . Normalde bu durumlarda öğretmenle işbirliği içinde olmak gerekiyor ama ...

Eveeet benim oğlanın son vukuatı ; dün akşam oğlanı almaya gittim okula karşıma , tişortu pantalonundan yarı çıkmış , çantasının ağızı açık , hırkası omuzundan düşmek ,üzere saçı başı dağılmış ve yanağının bir tarafı kıpkırmızı bir halde çıktı. O kadar dağınık , yaramaz , afacan , o kabus okul tipleri vardır ya aynı öyle ve o kadar güzel görünüyordu ki. Tenefüste bahçede koşarken karşıdan bir kızın ona doğru koştuğunu farketmiş. Önce o durur nasıl olsa diye düşünmüş , sonrada bizimki de hızlanmış . Diyor ki " anne hızlandım ama yinede virajı alamadım " Çarpışmayla yere yüzünü vurmuş. Anlatırken yüzünün ifadesini görünce sorun olmadığını anladım , ama korkarım şimdilik. Gelecekten korkmaya başladım bir canavar yetişiyor sanki.
    kırılmış tabii, haksızlık anne bu diyor. evet oyle tabii dedim ama yine de onlar kaybetmis olur boyle davranarak. eger simdi paylasabilmis olsaydi ben yarin daha guzel seyler koyardim cantana yarin da paylasirdiniz. ama bundan sonra paylasmayi bilen arkadaslarinla paylasirsin, onlardan da uzak durursun dedim ama ne kadar pratige gecer bilemiyorum tabii

oglan cocuklari hep mi bu sekilde oluyorlar anlayamadim. benimkini de yaka bagir acik, cantada hergun birseyler okulda unutulmus ya da kaybedilmis, ust bas mutlaka kirlenmis olarak buluyorum her aksam.

Blog Girişleri
    2

Alıntı gecekusu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kolay gelsin gecekuşu, bunlar çoğu şeyi öğrenecekler de bakalım bizler kalpten gitmezsek. eve türlü türlü gelecekler ama biz ne hale geleceğiz bilmiyorum.

bizim kız anasınıfında da yapardı aynu-ını, bir hafta tatilken bile gitmek isterdi o bir hafta hiç istemezdi.
    çekingen,sessiz, arkadaş seçen bir tip bizimkisi. yani bu zaman kızları gibi cadı ve bilmiş değil. ama bunların hepsini bu yıl öğrenecek sanırım devlet okulu gibi her türlü kişinin olduğu yerde. ilk zamanlar zorlanacağız belki uzun da sürecek ama bir yere geliriz sanırım.

buz pateni için gideriz demiştik hafta sonuna. evet anne öğretmenime gidelim ben artık buz patenine gideceğim okula gelmeyeceğim diyelim demişti. küçük dünyasından sızanlar işte.

Blog Girişleri
    1

Dun aksam biraz yorgundu ama odevleri de vardi ve yapmak zorundaydik. Uykudan biraz once bitirmek uzere oturduk masaya.

Yok elim agridi, yok sıkıldım, yok canım oynamak istiyor, yok yorgunum, uykum var zar zor bitirdik.

En sonunda iki eliyle basini tutarak "anne, bu ogretmen beni bitirdi, bitirdi" diyordu
    Konu cigdemay tarafından (28 Eylül 2012 Saat 10:37 ) değiştirilmiştir.

Blog Girişleri
    1

Dun babasi ogretmeniyle tanismaya gitti. biraz dikkat daginikligi da var demisti ogretmeni. Daginik, pekcok seyini okulda unutuyor ve sinifta calismalarda cabuk sıkılyor falan diye uyarmisti bizi. Ilgaz dun babasini okulda gorunce, "niye geldin baba" diye sormus. Ogretmeninle tanisicam oglum demis babasi. Hadi sen simdi git ben ogretmeninle biraz konusayim demis sonra da. Ilgaz giderken, "kesin bisey oldu, kesin bisey oldu!" diye soyleniyomus tatli tatli