5. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu
Toplam 68 sonuçtan 41 ile 50 arasındakiler gösteriliyor.

Cevap: 1. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

Çiğdemay tam akıllı bıdık olmuş Eeee konuşmuş mu öğretmeniyle merak ettim.

Dün geldi ve çoook ödevi olduğunu söyledi 8 sayfa ödevi varmış , bir karamsarlık gelmiş üstüne ki sormayın gitsin. Bakalım ne var dedim , Meb in matematik kitabını çıkarttı 7 sayfa oradanmış. Üzerini bile çıkartmadan tam 3dk. da yaptı 7 sayfayı. Sonra merak etti bakalım neler var kitapta diye. 30 dk. geçmemişti kitabın sonuna geldik , arada bazı soruları cevaplayarak , bazılarına da gülüp geçti. Ne kadar basite indirgemişler , kreşindeki etkinlik kitabı gibi olmuş.

Bugün para günleri 2,5 TL alıyorlar yanlarına , kantinden alışveriş yapacaklar. Sabah parasını alır almaz hesap yapmaya başladı ne alsam , ne alabilirim diye

Blog Girişleri
    1

Alıntı gecekusu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çiğdemay tam akıllı bıdık olmuş Eeee konuşmuş mu öğretmeniyle merak ettim.

Dün geldi ve çoook ödevi olduğunu söyledi 8 sayfa ödevi varmış , bir karamsarlık gelmiş üstüne ki sormayın gitsin. Bakalım ne var dedim , Meb in matematik kitabını çıkarttı 7 sayfa oradanmış. Üzerini bile çıkartmadan tam 3dk. da yaptı 7 sayfayı. Sonra merak etti bakalım neler var kitapta diye. 30 dk. geçmemişti kitabın sonuna geldik , arada bazı soruları cevaplayarak , bazılarına da gülüp geçti. Ne kadar basite indirgemişler , kreşindeki etkinlik kitabı gibi olmuş.

Bugün para günleri 2,5 TL alıyorlar yanlarına , kantinden alışveriş yapacaklar. Sabah parasını alır almaz hesap yapmaya başladı ne alsam , ne alabilirim diye
    kocaman bi aferin ona. ne guzel okuldan gelir gelmez tamamlaması. sonraya kalinca yorulup usaniyorlar.
    kitaplardaki etkinlikler sahiden de krestekiler gibi. zamanla ilerleyecekler sanırım. biz de morpa'nin setinin ilk fasikülünü bitirdik. daha ana kitaplar verilmedi bizde.

kantinimiz de yok. okulda 3 ogun yemek var. bunun disinda aburcubur olur onu da biz uygun gormuyoruz diye kantin acmiyor yonetim. ben yine de 4'den sonra servis bekledigi zamanlarda oyalansin diye minicik kaplara kuruyemis, meyve gibi seyler koyuyorum.

ogretmenle, mudur yrd. ve rehberlikle tanismis esim. konusmuslar iste biraz ogretmenimiz aceleci davraniyor biraz da bizimki sıkılıyor bakalim ortada bir yerde bulusmalarini bekleyecegiz biraz. olmadi pedagog yardimi alacagiz
    Konu cigdemay tarafından (28 Eylül 2012 Saat 16:31 ) değiştirilmiştir.

Blog Girişleri
    1

haa bir de teneffüs süresinin azligina takmis durumda olur mu ya hic 40 dk ders 10 dk teneffus? haksızlık buu diye soyleniyordu aksam. biraz erken mi bikti okul hayatindan nedir?

Evet sonunda bugün bakanlıktan onay geldi . Oğlum artık 2. sınıf öğrencisi oldu. Yarın yeni sınıfında ilk günü , bu akşam çok heyecanlıydı. Bakalım neler olacak .

Blog Girişleri
    1

Evet sonunda bugün bakanlıktan onay geldi . Oğlum artık 2. sınıf öğrencisi oldu. Yarın yeni sınıfında ilk günü , bu akşam çok heyecanlıydı. Bakalım neler olacak .
    hayirli olsun okuma yazmayi da biliyor muydu ufaklik? nasil bir prosedur izlendi ikinci sinifa yukseltmek icin? merak ettim...
    Konu cigdemay tarafından (09 Ekim 2012 Saat 14:51 ) değiştirilmiştir.

bizimki 0cak 2007 doğumlu 68 aylık.çok düşündük rapor alalım mı diye ama çocuk 3 yıldır anaokula gidiyordu bu dördüncü sene olcakatı ve artık anaokula gitmek istemiyoruym bıktım 10 a kadar saymaktan diyorduanaokul öğretmeni de bence sorun yok okula uyum sağlayabilir gönderin deyince tanıdığımız güvndiğimiz bir öğretmene kaydettirdik.

ilk haftalar çok güzel gitti.öğretmeni arkadaşlarını çok sevdi.hevesle ödev yaptı yıldız aldı filan ama bu hafta okula gitmrk istemiyor(ağlamıyor ama ağlamaklı oluyor.on tane bahane sayıyor.öğretmeni çok normal yaşı daha küçük çabuk sıkılıp yorukması çoık normal sıkmadan böyle devam edicez dedi.

şimdiye kadar hep boyama ödevi geldi.çizgi çalışmalarını okulda yapıyolar 2 ye kadar yazmayı göstermişler

Alıntı cigdemay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayirli olsun okuma yazmayi da biliyor muydu ufaklik? nasil bir prosedur izlendi ikinci sinifa yukseltmek icin? merak ettim...

Okumayı 3 yaşında yazmayı da sanırım 4 - 4,5 yaşında öğrenmişti. Okullar açıldığı zaman dilekçe vermiştim okula , önce biraz okul -sınıf ortamına alışmasını beklediler. Sonrasında sınıf öğretmeni ve rehberlik öğretmeni 2. sınıfa uyum sağlayıp sağlamayacağını gözlemlediler. Sınıf öğretmeni okuma ve yazma çalışmaları yaptırdı sınıfta , rehberlik öğretmeni de 1 kere birebir görüşme yaptı ve ders sırasında gözlemledi. Bu arada da bakanlıktan sınav için sorular istendi. Bakanlık soruları gönderince türkçe ,matematik ve hayat bilgisi derslerinden sınav yapıldı. Sınav sonucu ve kurul kararı olumlu çıkınca rapor ve sınav kağıtları bakanlığa gönderildi . Bakanlıktan da onay gelince 2. sınıfa başladı.

Blog Girişleri
    1

Okumayı 3 yaşında yazmayı da sanırım 4 - 4,5 yaşında öğrenmişti. Okullar açıldığı zaman dilekçe vermiştim okula , önce biraz okul -sınıf ortamına alışmasını beklediler. Sonrasında sınıf öğretmeni ve rehberlik öğretmeni 2. sınıfa uyum sağlayıp sağlamayacağını gözlemlediler. Sınıf öğretmeni okuma ve yazma çalışmaları yaptırdı sınıfta , rehberlik öğretmeni de 1 kere birebir görüşme yaptı ve ders sırasında gözlemledi. Bu arada da bakanlıktan sınav için sorular istendi. Bakanlık soruları gönderince türkçe ,matematik ve hayat bilgisi derslerinden sınav yapıldı. Sınav sonucu ve kurul kararı olumlu çıkınca rapor ve sınav kağıtları bakanlığa gönderildi . Bakanlıktan da onay gelince 2. sınıfa başladı.
    maasallah! hep basarili olsun dilerim.

Alıntı cigdemay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maasallah! hep basarili olsun dilerim.
    Teşekkürler , dilerim hepimizin ki

Resmen bunalımlardayım. Çok yavaş gidiyorlar el ele'nin ve 2'nin ötesine geçemedik . Okuma yazma bilenlere de şiir veriliyormuş Bizimki salak grubunda kesin sınıfında :P
    Kız okumaya başladığı gün beni hastaneye kaldırırlar kesin...