6. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu
Toplam 68 sonuçtan 51 ile 60 arasındakiler gösteriliyor.

Cevap: 1. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

rostovian bence siz yeni sistemin kurbani oldunuz...evet bu sene gecen seneye gore cok cok yavas ilerleniyor..benim arkadaslarimda su an acayip pismanlar kasim aralik dogumlular keske gecen sene verseydik diye dusunuyorlar..cocuklar bu ne anaokulu gibi diyorlarmis...

Alıntı rostovian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resmen bunalımlardayım. Çok yavaş gidiyorlar el ele'nin ve 2'nin ötesine geçemedik . Okuma yazma bilenlere de şiir veriliyormuş Bizimki salak grubunda kesin sınıfında :P
    Kız okumaya başladığı gün beni hastaneye kaldırırlar kesin...

Blog Girişleri
    1

e ve l evet bizim sınıfta da daha buradayiz. ustelik yas grubuna gore ayrilmis olan en buyuk sinifta olmamiza ragmen. yani diger siniflar daha resim yapip oyun oynuyorlar bazen de cizgi calismasi falan. rakamlarin hepsini birden verdiler ama matematikten baska bir numara yok daha simdilik. rostovian bence bizim cocuklar okuma yazma biliyor olsalar bu mufredata gore 2. sınıfa uygunlar. cunku gercekten 66 ayliklar icin yavaslatilmis bir program var. olan da 72 ve ustu cocuklara oluyor bu durumda. sıkılıyorlar haliyle...

3. Cevap: 1. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

Niye ki okula okuma yazma bilip de gelmelerini ben zaten sevmiyorum,eninde sonunda öğrenecekler önemli olan okulu sevmesi kendinizi korkutmayın bence ..başarılı ve mutlu bir yıl dilerim...

bizimkiler nihayet e'ye geçtiler.rakamlardan 3 teyiz.ama ödev yaptırmak öldürüyor beni.5 günde 3 ağrıkesici aldımtam ödeve başlıycaz çişi gelir on saat bekle yerin oturur kalemi açmak ister on saat kalem açıır.tam başlar susar.suyu getiririm kalem değiştirmek ister........bugün örtemeniyle konuştuk.4+4+4 saçmalığıylagiden bizimkiyle birlikte 4 çocukvarmış.yavuz içlerinde en iyisiymiş.ama sınıfta 7 yaşında olanlar var.tabiki bunlar arasında el kaslarının gelişiminde farklılıar var.çocuğun hemenyorulması bu yüzden sıkılması çok normal.sıkmadan yavaş yavaş götürücez dedi

biz de 1. sınıfa başladık.. açıkçası hafifletilmiş müfredat çok işimize geldi. sınıfa öğretmene daha pek alışamadık. arada tutturmalar, çıngarlar oluyor. bakalım. inşallah iyi olacak, diyeyim..

Blog Girişleri
    1

Alıntı zeyneb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz de 1. sınıfa başladık.. açıkçası hafifletilmiş müfredat çok işimize geldi. sınıfa öğretmene daha pek alışamadık. arada tutturmalar, çıngarlar oluyor. bakalım. inşallah iyi olacak, diyeyim..
    siz de hosgeldiniz aramiza

bizim ilk veli toplantimiz gectigimiz c.tesi yapildi. dikkat daginikligi hemen hemen tum cocuklarda var sanirim. olmayanlara da ice kapanik dediler nasil is anlamadim

ingilizce ogretmeni cok iyi oldugunu soyledi. resim ve kulubunu de secmis oldugu drama ogretmenleri de cok memnun. simdilik durumumuz iyi ara karneler verilecekmis bu ay sonuna kadar, bakalim...

bu arada, bugun t sesine geciyoruz. ogretmen artik kitaplar da verecekmis

Alıntı cigdemay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz de hosgeldiniz aramiza

bizim ilk veli toplantimiz gectigimiz c.tesi yapildi. dikkat daginikligi hemen hemen tum cocuklarda var sanirim. olmayanlara da ice kapanik dediler nasil is anlamadim

ingilizce ogretmeni cok iyi oldugunu soyledi. resim ve kulubunu de secmis oldugu drama ogretmenleri de cok memnun. simdilik durumumuz iyi ara karneler verilecekmis bu ay sonuna kadar, bakalim...

bu arada, bugun t sesine geciyoruz. ogretmen artik kitaplar da verecekmis
    dikkat dağınıklığı her çocukta olamaz. çocuk psikiyatrının tani koyması gerek. küçük çocukların zaten dikkat süresi kısa olur çok normal.

biz daha t ye geçmedik ama yakındır. epeydir elele diyoruz.
    bu arada benimki daha pek tek başına elele yazamıyor.

Blog Girişleri
    1

Alıntı zeyneb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dikkat dağınıklığı her çocukta olamaz. çocuk psikiyatrının tani koyması gerek. küçük çocukların zaten dikkat süresi kısa olur çok normal.

biz daha t ye geçmedik ama yakındır. epeydir elele diyoruz.
    bu arada benimki daha pek tek başına elele yazamıyor.
    daha yeni annesi, bol tekrarla halledecektir yazmayi.

yok ogretmenler dikkat daginikligi var demediler de, kimin velisiyle konustularsa, iste soyle boyle ama biraz da dikkatini toplayabilse minvalinde konustular hep. bir iki cocuga da cok icine kapanik dediler. biz de okul acildigindan beri dikkati daginiklar kervanindayiz. bir psikiyatra gitmek elzem ama araya baska isler girip durdu hep. ilk gundemimizde bu var.

biz resmen kimlik bunalimi yasiyoruz. nisan 2007li anasınıfında. ama 1.5 senedir falan okuyor. cok sıkılıyor.
    anasınıfında okuma yazma ogretiyorlar. simdi sil bastan sesleri ogrendigini saniyor. E,L,A,T grubunu ogrendi. ne ogrendin dedim. ELA TALAT'a asikmis. LALE de ATA'ya dedi simdi O sesini ogrendim diyor. kizim diyorum sen zaten kitap okuyorsun. icinde o gecen harfleri de okuyorsun diyorum. bozuluyor hayır ben simdi ogrendim diyor. ama cok sıkıldıgı icin okula gitmek istemiyor. acaba bire mi verseydim seneye napcak bu cocuk

İyi yapmışsın Berna. Sen benden daha deneyimlisin, bu işin 4. sınıfı , ergenliği vs. var. İleride rahat eder merak etme. Sevdiği bir aktiviteye yönlendir yoğun olarak, bol bol kitap okuyup birikim yapsın.

Benim oğlum da 4 yaşında öğrenmişti okuma yazmayı. Birçok okul sınıf atlayıp devam etmesini teklif etmişti ama öyle yapmadık, aradaki zamanı başka aktivitelerle değerlendirip kendini başka yönlerden geliştirmesini seçtim ben.Şimdi dönüp bakınca iyi ki de öyle yapmışım diyorum, ne kadar olgun bir çocuk olursa olsun bir üst sınıfta düşünemiyorum oğlumu.

Alıntı blueblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz resmen kimlik bunalimi yasiyoruz. nisan 2007li anasınıfında. ama 1.5 senedir falan okuyor. cok sıkılıyor.
    anasınıfında okuma yazma ogretiyorlar. simdi sil bastan sesleri ogrendigini saniyor. E,L,A,T grubunu ogrendi. ne ogrendin dedim. ELA TALAT'a asikmis. LALE de ATA'ya dedi simdi O sesini ogrendim diyor. kizim diyorum sen zaten kitap okuyorsun. icinde o gecen harfleri de okuyorsun diyorum. bozuluyor hayır ben simdi ogrendim diyor. ama cok sıkıldıgı icin okula gitmek istemiyor. acaba bire mi verseydim seneye napcak bu cocuk