1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Question Cocugum zayıf...

Merhaba arkadaslar,

oglum 16 aylık, yaklasık 7,5 kilo civarında. boyu da fazla uzun degil. Almanyada doktora götürdüm, burda Antalyada da doktorlar hicbir vitamin vermiyor. "Sizde esinizde minyon tiplisiniz, cocuk da cok aktif, yani gelisimi önde gidiyor, hersey ok" diyorlar...

Ama ben yinede siz annelere sormak istiyorum bildiginiz bir takviye varmı? Kullandıgıniz, cocugunuzun boyunu uzatan..? Ben kilolu obez cocuk olsun demiyorum, ama az da göstersin kemikli olsun, erkek cocuk bu yani dime ;D

Dün denizde dahi kac aylık diye sordular, 16 diyince, millet aaa, biz 1 yasında ancak zannetmistik diyor

Cevap: Cocugum zayıf...

Cocuguna vitamin veren hic mi yok aranızda kızlar?

ben bı balık yagı vermıstım ...baya bır sonra ama... oyle ozellıkle bır sey vermedım acıkcası...

4. Cevap: Cocugum zayıf...

hiç zayıf çocugum olmadı

sağlıgı yerindeyse çabuk hasta olmuyorsa pek bir sorun değil zayıf olması der annem hep
    tabi önemli olan dr. un ne dediği

Cocuk dengele ve her kategoriden yemek yiyorsa, protein/demir/vitamini yemekten aliyorsa ve normal buyuyorsa sorun olmalali.

AD vitamini veriliyor ek olarak, gunes olmayan ulkelerde. Yada multivitamin preparatlar var (Davitamon) filan, recetesiz alinabilen.
    Doktorun haricinde birseyler deneme derim. Baskalarinin soylediklerine de dikkat etmeyin, her cocugun gelisimi farkli. Mutluluklar.

Bütün arkadaşlar aynı şeyi söylemiş ama ben de tekrar yazmak istedim. Doktor tavsiyesi dışında herhangi bir takviye vitamin almak için çocuğunuz çok küçük, hem zaten beslenmesi iyi demişsiniz. Küçük yaşta spora başlatırsınız, mesela yüzme boyu en fazla uzatan spor. Vitamin takviyeleri ile değil de sporla vücudu gelişir unutmayın...

Sık sık hasta oluyor mu yada hasta olduğunda iyileşmesi uzun sürüyor mu?

10 yaşında kızım. Nasıl zayıftı hem nasıl. Yemez, içmez. Kafayı yemiştim bir ara. Onun beslenmesinden başka bir şey düşünemez olmuştum. Şimdi maşallah kilosuda boyusuda yerinde fazlamız var.

Bir gün beddua edecek olursam allah yemeyen çocuk versin diyeceğim. Şaka değil haa gerçek.

Sağlığı yerinde olsun, zayıf olsun. Üzülme, gerçekten dert etme.

Vitamin yerine katı meyve sıkacağın yoksa edin. Günde mutlaka iki defa meyve ve sebze suları içir. Balık yağı (omega oranlarını iyice incele) içir.

Cevaplarınız icin tsk ederim. Yok fazla hasta olmuyor. Normal geciriyor hastalınca da. Katı meyve sıkacagım var ama kısın kullanıyorum sadece...

dolu_ay Guest

Cocuklardaki fiziksel ozellikler galiba cok buyuk oranda genler tarafindan belirleniyor, dolayisiyla ne yaparsaniz yapin kendi limitlerine kadar getirebilirsiniz cocugu.

Yine de cocugu olabildigince iyi gelistirmek icin benim aklima gelenler bol ve duzenli uyku, bir de bol bol hareket. Bu yaslarda bol bol ziplama egilimindedir, surekli tirmanmasini vs tesvik edin, kas gevseyip kasildikca kemige de uzama olanagi saglarmis. Buyudukce kaykay bisiklet, kisaca oturmak yerine kas gelistirmek zornda kalacagi hersey cok makul.

Bir de ne zaman deniz tatiline gitsek bizim oglanda gelisim anlaminda cok farkediyordu, deniz suyu mudur fosfor mudur bilemem ise yariyor.

Bence de genlerle ilgili birsey. Ama ne yaparsaniz yapin, cocugu yemekle ilgili zorlamayin.
    Cevremde kac tane obez insan taniyorsam hepsi 'kücükken öyle zayifmisim, beni zorla yediriyorlarmis' diyorlar.

Benim cocuklar bebekken tombul fakat büyüdükce cok zayif cocuklar oldular ama bu konuda konusmamaya, onlari zorlamamaya gayret gösteriyorum. Örnegin 12 yasindaki oglum 150cm ve 32kg...cevreden laf edenler oluyor ama aldirmiyorum cünkü yemesi gayet normal ve saglikli...kayinvalideme kalsa cocuga patates cips'iyle takviye yapmaliyim kilo alsin diye, yani yesinde , yedigi kilo yapsinda, ne olursa olsun mantigi.......off

Bence güzel yiyorsa, birde saglikli seyleri seviyor ve yiyorsa ve hareketliyse..hic problem yok..zamani gelince boy/kg yerine gelir.