1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Trafiğin içine edenler!

Sakin araba kullanırım. Yavaş kullanmam ama hız sınırlarını da aşmam. Özellikle şehir içinde dikkatliyimdir. Mutlaka sinyal veririm. Cep tel ile olabildiğince konuşmam ama konuşmam gerekiyorsa mutlaka kulaklık kullanırım. Kuralları bilirim. Yani yol önceliği kimindir vs. Hırs yapmam. Yani ulan beni solladı şimdi ben de ona gününü gçöstereyim demem. Gereksiz korna kullanmam. Gerektiğinde kullanmaktan çekinmem. Yayanın önceliği vardır. Yaya yolun ortasındayken taşıta yeşil yandığında yayanın üstüne sürmem. Yaya geçiti olan yerlerin başında yayalar varsa mutlaka yol veririm. Keza yaya yolun ortasına geldiyse kornalarla üstüne gitmem, mutlaka dururum. Kafama göre yayaya yol vereceksem yine mutlaka aynadan arkadakilere bakarım ki aniden durmam arkadaki taşıtlar için sorun yaratmasın. Trafikte terör estirmem. Başka vasıtaları taciz etmem (çok ekstradan aşırı yavaş kullanmıyorsa). Motorsikletli sürücülere motorlu taşıt muamelesi yaparım. Onları sıkıştırmam. Üstlerine sürmem. Arkadaki taşıt hadisene, boşver motorsikletliyi basgit kornası bile çalsa sakinliğimi korurum. Kısacası global standartta bir sürücüyüm. Zaman oldu 86 model skoda, zaman oldu 91 model Toros, zaman oldu Lancer, zaman oldu Porsche, zaman oldu Land Cruiser, zaman oldu Rav4 kullandım ve fakat sürücü prensiplerimden ödün vermedim. Vermem de...Çünkü trafik ciddiye alınması gereken bir konu...

Eminim uyuyorsunuzdur ama sizlerden ricam lütfen trafik kurallarına uyunuz. İyi araba kullanmak demek kurallara uymamak demek değil buna inanınız. Bıçkın kullanıcı sert kullanır, hız yapar, sinyal da vermez diyorsa birileri bilin ki O kişi cahilin önde gidenidir. En basitinden sinyal vermemek karşı tarafa saygısızlık ötesinde kendi gelişmişliğimizin ne kadar gerilerde olduğunun göstergesidir. En basitinden yolda kimin önceliği olduğunu bilmemek ve yokuş yukarı çıkanın üstüne araba sürmek cahilliğin bilmem kaçıncı aşamasıdır. En basitinden araba kulalnırken teli kulağa yapıştırıp saatlerce konuşma yapmak, cahil cesaretinin göstergesidir. Ben ustayım bana birşey olmaz diyebilrisiniz. Unutmayın ki trafikte sadece siz yoksunuz...Herkes üstüne düşeni yapsa, zaten sorun olarak geriye sadece yolların durumu kalacak...

Sevgiyle kalın,

Figen

Cevap: Trafiğin içine edenler!

ah birde gereksiz sinir harplerine girilmesi arabaya binildiği anda çok normal birşeymiş algısı var insanlarda. hemen eller havaya kalkıyor böyle bi pisleşiyorlar bi lanetleşiyorlar bi öküzleşiyorlar ki ne gereği var bunu bi aşsak milletçe ne iyi olacak. gerçekten en ufak birşeyde araçlardan inip birbirlerine horozlanmaları normal gibi geliyor insanlara ama düzelmeleri gerekir. yanlarından geçerken biraz hoşgörülü olun angutlar diye bağırasım geliyo ama tabi bende kabalaşmış olurum ve kendilerine bırakıp bana sararlar diye yapmıyorum

3. Cevap: Trafiğin içine edenler!

bende kibar saygılı sürücüyümdür.ama bazen insan çileden çıkıyor gerçekten ,,,dün işe geliyorum ...ben normal yolumda ,karşımda ters yönden gelen bir taksi ,birde son hızla üstüme sürüyor...
    geri git diyor bana ,sonuç kavga tabi.sen istemesende bela buluyor trafikte insanı ...

4. Cevap: Trafiğin içine edenler!

Kesinlikle ne kadar dikkatli bir sürücü olursan ol,mutlaka kendini bilmezler çıkıyor insanın karşısına. Tabiki herkes dikkat etmek ve kurallara uymak zorunda,dikkatsiz insanın hayatı önemli olmaya bilir ama suçsuz insanların hayatlarına mal olmaya hiç kimsenin hakkı yok...

Bayram tatilimi Sinop'ta geçirdim. Şehre ilk girildiğinde dikkat çeken şey trafik ışığının hiç olmaması.

Aklım almadı. Trafik ışığı yok ama trafik harika akıyor. Sürücüler ve yayalar hiç görmediğim hatta hayal bile edemeyeceğim kadar kendine saygılı, birbirine saygılı.

Özellikle dönüşte karşı taraftan gelen araçlar durup yol veriyor. Park etmek istiyorsan sabırla bekliyorlar. Dükkanlar benim kapımın önü park edemezsin demiyor.

Bugün önümde giden araç

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  taşıt.jpg
Görüntüleme: 392
Büyüklüğü:  25,4 KB (Kilobyte)

7. Cevap: Trafiğin içine edenler!

Siz de seyir halinde fotograf çektiniz. Süper!
    Ben de imkanım olsa araba kullanırken resim çeken şöför diye sizin fotografınızı çekip burada yayınlardım.
    Nasıl?

Şu teknenin en üstündeki sensin değil mi , doğru söyle.

Alıntı Napier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz de seyir halinde fotograf çektiniz. Süper!
    Ben de imkanım olsa araba kullanırken resim çeken şöför diye sizin fotografınızı çekip burada yayınlardım.
    Nasıl?

Ben de gelin konvoyları ve asker uğurlayanlardan tiksiniyorum.Ne kadar büyük sorunlar açtıklarının farkında değiller ve işin kötüsü bu işe bir dur diyen yok.

Figen òyle güzel yazmışsınki kutluyorum. Yokus asagi gelen telefon elinde trafik canavarını ben gecen gun gordùm maalesef.. dikkat etmeliyiz arac kullanmak ciddi sorumluluk ister