1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
    Blog Girişleri
    2

nasıl anneyiz?

nasıl anneleriz ben bir başlıkta gördüm de, bi sordum kendime ben nasılım diye

eğer annesi
    eğer şunu yaparsan seni severim yada bunu yaparız
    yani bir şartla mı seviyoruz çocuğumuzu

madem annesi
    madem yemeğini yedin ben de sana şu işinde yardımcı olurum.
    madem uslu durdun seni ödüllendiririm
    madem sınavı kazandın seni severim
    bir sonuçla mı seviyoruz çocuğumuzu

herşeye rağmen annesi
    herşeye rağmen sen banim çocuğumsun seni seviyorum çalışkan olsan da tembel olsan da
    kirli olsan da temiz olsan da
    hasta olsan da sağlıklı olsan da
    mühendis olsan da çoban olsan da

evet ben bunu özet geçtim ama yazıyı okuduktan sonra elimden geldiği kadar herşeye rağmeni tercih etmeye çalışıyorum zor olsa da. öncesinde madem ve eğeri çok kullandığımı farkettim de.

2. Cevap: nasıl anneyiz?

Of annelik kelimelere sığarmı ki..
    Ne kadar elinden geleni yaparsan yap,uykusuz kal,aç kal onun için ama sonunda yine acaba yeterlimiyim diye soruyor insan kendine..
    Ben tatmin olmadım onca yaptıklarıma rağmen,ara ara dahada bişeyler yapabilirmiydim acaba diye düşünürüm..
    Bende çoğu anne gibi fedakar,önceliği evladı olan bir anneyim sanırım...

Cevap: nasıl anneyiz?

Konu sevmek ise: Herseye ragmen annesiyim, sartsiz kayitsiz seviyorum.

Ama odullendirmeyi de cok yapiyorum. O kadar ugras vermis, bir neticeyi odullendirmek gerekir, motivasyon icin.

Sevgimin, bütün anneler gibi bir "eğer" i olamaz. Ama senin demek istediğin, konuşurken nasıl konuştuğumuz Ben Konuşurken de sevgime "eğer" getirmem. Tabiiki her anne gibi onun kendimce iyi olması için çalışırım, ama bunu onun için istediğimi bilir. Ne olursa olsun onu seveceğimi ve hep yanında olacağımı bilir.

Konuyla kısmen alakalı bir anımı anlatayım. Deniz ilk okulda iken, dersaneye gidiyor. Dersane öğretmeni, ödevlerini yapmayan çocukların velilerini aynı gün sınıfta öğrencilerin yanında, telefonun sesi oradaki herkesi duyacağı sekilde açık arıyor. Bir gün Deniz ödevini yapmamış. Öğretmen beni aradı. ben" aradığınız için tesekkür ederim. haberim var. bugün yapamadı ama merak etmeyin bu hafta eksik ödevlerini yapacaktır dedim"
    Deniz eve geldiğinde pek mutluydu. "anne , öğretmenlerim ve arkadaşlarım, hepsi şaşırdı, ne iyi bir annen var dediler, Arkadaşlarımın anneleri öğretmene karşı bütün sınıfın ortasında, aaa yapmamışmı , eve gelince ben ona kızarım falan gibi çocuğu zor duruma düşüren seyler söylüyorlar" dedi. Ben de ona " Deniz'cim, Ben seni başkalarının yanında hep korumaya calışırım, küçük düşürmemeye calışırım, ama bu yanlışlarına sessiz kalacağım demek değil. başbaşa kaldığımızda seninle mutlaka konuşurum. söyle bakalım şimdi, niye yapmadın ödevlerini"

Demem o ki, yanlızca sevgimizi "eğersiz " yapmak değil, onu başkalarının yanında da küçük düşürmemek, kollamak da önemli.

yasaklar cezalar verince surat asılıp küsülen , fakat sabahına anne seni çok seviyorum deyince , kızından utanan anneyim

Blog Girişleri
    1

bir yerde okumustum simdi hatirlamiyorum soyle birseydi. cocuga sunu yapmadigin icin seni sevmiyorum yerine, o davranisi yapmadigi zaman, bu davranisini sevmiyorum demek dogruymus. istemedigim bir seyi yaptigi zaman, bu hareketini sevmiyorum diyorum ben de. bunu yaparsan seni sevmiyorum degil. cunku boyle birsey yok. "her anne cocugunu herseye ragmen sever". sanirim bunu cocuklarimiza ifade edebilmek onemli.

Bir insan şartlı sevgiyi biliyorsa, çocuğuna da aynısını uygular. Anne olduğumuz için konumuz çocuğa yönelik şartlı sevgi...Ama bir taraftan da "peki çevremizdekilere olan sevgim neye bağlı" diye sorarsak, sanırım çocukla olan kısmı da çözebiliriz.

Özümsemediğimiz birşeyi "yapmamaya/yapmaya çalışmak" bir yerde patlar. Özümsediğimiz noktada "yapmaya/yapmamaya çalışmak" yerine, "olma haline" geçebiliriz. Olma hali oluştuğunda da artık düşünmeyiz. Çünkü öyleyizdir. O bir konu değildir...

fazla sabırlı anneyim

Blog Girişleri
    2

evet hepimiz çok seviyoruz çocuklarımızı hal dilimiz onlara nasıl kayıyor bunu bilemesek de .
    cevaplarınız çok güzeldi.
    katkılarınızla bişiyler öğrenmek ondan da güzel.
    ne yaparsak yapalım yeterli hissetmesek de kendimizi hiç kimse bizim çocuğumuza bizden daha iyi annelik yapamaz bunu unutmayalım derim ben.

Blog Girişleri
    2

Alıntı kemalfigen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir insan şartlı sevgiyi biliyorsa, çocuğuna da aynısını uygular. Anne olduğumuz için konumuz çocuğa yönelik şartlı sevgi...Ama bir taraftan da "peki çevremizdekilere olan sevgim neye bağlı" diye sorarsak, sanırım çocukla olan kısmı da çözebiliriz.

Özümsemediğimiz birşeyi "yapmamaya/yapmaya çalışmak" bir yerde patlar. Özümsediğimiz noktada "yapmaya/yapmamaya çalışmak" yerine, "olma haline" geçebiliriz. Olma hali oluştuğunda da artık düşünmeyiz. Çünkü öyleyizdir. O bir konu değildir...
    figen fikirlerine önem veriyorum ben de biraz felsefik düşünürüm hayatı sende de onu seziyorum.

değindiğin konu çok doğru bir yerde patlak veren huy ve hareketler yapmacıktır zaten o sen değilsin senin dışında biridir. başkasını içinde dolaştırarak ne kadar yaşayabilir ki zaten insan.
    ben samimi ve doğal olarak bilinen bir insanım çevremde, yapmacık gülmem bile.

ve benim için çok önemli olan eski boltemir tapınaklarında yazan yazıdır.

sevmediğim zaman sever gibi yapmam

sevmediğim hareketlerim huyum varsa da ben de insan olduğum için hata yaparım ve hoş olmayan huylarım vardır derim ve ben buyum.