Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Uzaylı!

Uzaylı!

Aslında uzaylı demek doğru kelime olmasa gerek.Zira biz de bu uzayda yaşayan canlılarız.Yani, aslında biz de uzaylıyız.Dünya dışı canlılar demek daha doğru olsa gerek.

Dünya dışı canlıların gezegenimize gelip gelmediği hep tartışılır ya;bizim de başka dünyalara araç gönderdiğimizi farzedersek ilk önce ne gönderiyoruz? Teleskoplar,kameralar,cihazlar.. içerisinde insan var mı? Yok. İlk uzaya gönderilen canlılarımız hayvanlardı mesela. Daha ileri teknolojiye ulaştığımız zaman insansırobotlar da gönderebiliriz sanırım. Işıkhızı ile insan göndermektense bir insansırobot göndermek daha mantıklı geliyor.Aynı yöntemi -belki- bizden daha zeki dünya dışı yaratıklar da uygulamaktadır.Hani onları ecüş bücüş yaratıklar olarak betimliyoruz ya belki bizden çok daha güzel dış görünüm ve daha kompleks bir anatomiye sahip canlılardır da bize yarattıkları nesneleri gönderiyordur.

Sabah sabah her nedense bu fikir hasıl oldu kafamda.

Cevap: Uzaylı!

Alıntı cüneyt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında uzaylı demek doğru kelime olmasa gerek.Zira biz de bu uzayda yaşayan canlılarız.Yani, aslında biz de uzaylıyız.Dünya dışı canlılar demek daha doğru olsa gerek.

Dünya dışı canlıların gezegenimize gelip gelmediği hep tartışılır ya;bizim de başka dünyalara araç gönderdiğimizi farzedersek ilk önce ne gönderiyoruz? Teleskoplar,kameralar,cihazlar.. içerisinde insan var mı? Yok. İlk uzaya gönderilen canlılarımız hayvanlardı mesela. Daha ileri teknolojiye ulaştığımız zaman insansırobotlar da gönderebiliriz sanırım. Işıkhızı ile insan göndermektense bir insansırobot göndermek daha mantıklı geliyor.Aynı yöntemi -belki- bizden daha zeki dünya dışı yaratıklar da uygulamaktadır.Hani onları ecüş bücüş yaratıklar olarak betimliyoruz ya belki bizden çok daha güzel dış görünüm ve daha kompleks bir anatomiye sahip canlılardır da bize yarattıkları nesneleri gönderiyordur.

Sabah sabah her nedense bu fikir hasıl oldu kafamda.
    Cüneyt, Ben de uzayda bizden başka canlıların olduğunu düşünenlerdenim. Tabi , hangi şekildedir, hangi formattadır, ne yapıp ne yapamıyorlardır, hala bizim için koca bir bilinmez.

Filimlerdeki gibi bir gün otururken penceremde bir uzaylı görsem, hadi gel seni bizim gezegene görüreceğiz dese, hiç panik olmam giderdim herhalde

Koca evren sırf bizim için yaratılmadı bencede ama belki gidilen gezegenlerdeler ve görünmezler, biz de yok diye avunuyoruz

Hepimiz uzaylıyız

İnsanoğlu çok yol katetse de hala evrenin nasıl işlediğini çözemedi,

Solucan delikleri,paralel evrenler,başka boyutlar vb..

Bunca eksik bilgi varken evrende sadece ben varım demek sanırım son derece saçma olurdu

Kaldı ki duyu organlarımızla algılayamadığımız nice farklı-iç içe dünyalar var.

Ben de olduklarına inanıyorum , kızıl ve mor ötesi ışınları göremediğimiz gibi onları da göremiyoruz , algılayamıyoruz sanırım , teknoloji geliştikçe belki de iletişim kurmak mümkün olabilecektir.

yani; nasıl ki sadece belli aralıklardaki ses dalgalarını duyabiliyorsak görme duyusu için de benzer bir durum olabilir belki.

Ben olduklarına ve gayet gördüğümüze, konuştuğumuza, dokunduğumuza, eh tabii tüm bunlar olunca doğal olarak birlikte çocuk yaptğımıza da inanıyorum...Zaten bu inanç meselesi Kim aksini iddia edebilir ki