Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
    Blog Girişleri
    2

Atamızın türk kadınları için söyledikleri.

ATAMIZIN AĞZINDAN "KADINLAR"

"Bizim sosyal toplumumuzun başarısızlığının sebebi, kadınlarımıza karşı gösterdiğimiz ilgisizlikten ileri gelmektedir. Yaşamak demek faaliyet demektir. Bundan dolayı bir sosyal toplumun, bir organı faaliyette bulunurken, diğer bir organı işlemezse, o sosyal toplum felçlidir."

"Dünyada hiçbir milletin kadını, ben Anadolu kadınından fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadını kadar emek verdim, diyemez. Erkeklerden kurduğumuz ordumuzun hayat kaynaklarını kadınlarımız işletmiştir. Çift süren, tarlayı eken, kağnısı ve kucağındaki yavrusu ile yağmur demeyip, kış demeyip cephenin ihtiyaçlarını taşıyan hep onlar, hep o yüce, o fedakar, o ilahi Anadolu kadını olmuştur. Bundan ötürü hepimiz bu büyük ruhlu ve büyük duygulu kadınlarımızı, şükranla ve minnetle sonsuza kadar aziz ve kutsal bilelim."

"Bazı yerlerde kadınlar görüyorum ki, başında bir bez, peştamal veya buna benzer bir şeyler asarak yüzünü, gözünü gizler ve yanından geçen erkeklere karşı arkasını çevirir veya yere oturarak yumulur. Bu tavrın manası neye delalet eder? Medeni bir millet anası, bir millet kızı için bu garip şekiller, bu vahşi vaziyet nedir? Bu hal milleti çok gülünç gösterir ve derhal düzeltilmesi lazımdır."

"Onlar yüzlerini cihana göstersinler ve gözleri ile cihanı dikkatle görebilsinler. Bunda korkulacak hiçbir şey yoktur. Önemli olarak şunu ihtar edeyim ki, bu halin muhafazasında inat ve taassup, hepimizi en az kurbanlık koyun olmak istidadından kurtaramaz."
    Konu Murat tarafından (17 Aralık 2012 Saat 07:45 ) değiştirilmiştir.

Cevap: Atamızın türk kadınları için söyledikleri.

En altta yazan nota takıldım ben. Konu Murat Bey tarafından niye degistirilmis ben de onu anlamadim. Konunun icerigini yazan kisi degistirince boylebir not cikiyordu altta. simdi yazan gulnur hanım degistiren murat bey. oluyor mu boyle Ya da murat bey zaten gulnur hanım mı?

yapılan değişiklil sadece bir format değişikliğidir. bu nedenle bir açıklama yapma gereği duymamıştım ama hala öküz altında buzağı arayanların çıkacağını öngörmem lazımdı.

mesajın orijinal hali aşağıdadır (sanırım bir özür borcunuz var):

"Bizim sosyal toplumumuzun başarısızlığının sebebi, kadınlarımıza karşı gösterdiğimiz ilgisizlikten ileri gelmektedir. Yaşamak demek faaliyet demektir. Bundan dolayı bir sosyal toplumun, bir organı faaliyette bulunurken, diğer bir organı işlemezse, o sosyal toplum felçlidir." Dünyada hiçbir milletin kadını, ben Anadolu kadınından fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadını kadar emek verdim, diyemez. Erkeklerden kurduğumuz ordumuzun hayat kaynaklarını kadınlarımız işletmiştir. Çift süren, tarlayı eken, kağnısı ve kucağındaki yavrusu ile yağmur demeyip, kış demeyip cephenin ihtiyaçlarını taşıyan hep onlar, hep o yüce, o fedakar, o ilahi Anadolu kadını olmuştur. Bundan ötürü hepimiz bu büyük ruhlu ve büyük duygulu kadınlarımızı, şükranla ve minnetle sonsuza kadar aziz ve kutsal bilelim." "Bazı yerlerde kadınlar görüyorum ki, başında bir bez, peştamal veya buna benzer bir şeyler asarak yüzünü, gözünü gizler ve yanından geçen erkeklere karşı arkasını çevirir veya yere oturarak yumulur. Bu tavrın manası neye delalet eder? Medeni bir millet anası, bir millet kızı için bu garip şekiller, bu vahşi vaziyet nedir? Bu hal milleti çok gülünç gösterir ve derhal düzeltilmesi lazımdır." "Onlar yüzlerini cihana göstersinler ve gözleri ile cihanı dikkatle görebilsinler. Bunda korkulacak hiçbir şey yoktur. Önemli olarak şunu ihtar edeyim ki, bu halin muhafazasında inat ve taassup, hepimizi en az kurbanlık koyun olmak istidadından kurtaramaz.
    Konu Murat tarafından (17 Aralık 2012 Saat 16:50 ) değiştirilmiştir.

Blog Girişleri
    2

Murat bey merhabalar,öncelikle yardımızın için teşekkür ederim.Sisteme yükleme yaparken yazı bu şekilde kaydoldu benim hatam kusuruma bakmayın.teknoloji özürlü olunca böyle oluyor işte...

Haklısınız karmasik gorunen seylerin basit aciklamaları olabilyormus. Gelgelelim eskiden siz de birinin mesajini degistirdinizde bir uyarı yazardınız demek ki sizde de bir metal yorgunlugu olmus.

Sitenin dikkat cekici derecede tuhaf gelen yeni durumu uzerine yazmak isterdim. Eskilerden kimse yok sadece yepisyeni uyelerde bir heves bir heves. ama gordum ki sizin dediginiz gibi ne okuz ne de buzagi olan bir yerde ben ne desem bos. size kolay gelsin.