1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 31 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Eşimin nesi var? :((

Tamam, iki çocuk, gece onbirden önce oturamıyoruz, başbaşa kalamıyoruz..Peki ben ne yapayım bütün gün evde, bazen günlerce...uyumayan 14 aylık bir velet, kaprisli, dönem dönem kıskanç 8 yaşında bir kız çocuğu.
    Akşama kadar yemek, ekmek, iş, hiç oturmaksızın ev toplama, yine de kapıyı güler yüzle açıp, erken geldiğinde deli gibi mutlu olup, ne yemek yapsam diye düşünüp duran, işler yetişsin diye gergin gergin dolaşan ben!Derslere ben, hizmetçi ben!Yine de şükürler olsun diyen ben!
    Dün oturup bir mektup yazdım eşime...
    Niye mi kzıdım peki??vay efendim işten gelince kumandaları hep biryerlerdeymiş, bulamıyormuş, çocuğa veriyormuşum, kolayıma gidiyormuş, çok ağladım, çok kırıldım, kızdım.
    Geldi defalarca özür diledi, başbaşa biryerlere kaçmalıyız bir gece de olsa dedi.Kahve yaptı filan...
    ama işin %90 dan fazlası bende.Bir de gece yarısı kalkıp ders çalışıyorum, severek, isteyerek.
    Ama ne bileyim, bebeğimizi kaybettik, hala içim acıyor, bunu da yazdım, kimseye yansıtmıyorum, içim yanıyor dedim, seni seviyorum ama böyle evlilik istemiyorum dedim, evimden, senden, çocuklardan başka düşüncem yok, bana haksızlık etme, bu güzel rüyadan uyandırma dedim.
    Şimdi de ağlıyorum, o da ufacık şeylerden sinirlenebiliyor, hafta sonları mırın kırın ediyor, e bütün hafta zaten ben ilgileniyorum herşeyle, hafta sonu onu rahat ettirmek adına gelişigüzel toparlıyorum, hiç iş yapmıyorum, dışarı da çıkıyoruz ama o yalnız kalmak istiyor, sen çık diyorum, kabul etmiyor.
    Söyleyin, neler oluyor bize, ne yapmalıyım daha??

Cevap: Eşimin nesi var? :((

İki çocuk, sorumluluklar, yaşadığınız üzüntüler, bunlar kolay şeyler değil. Sanırım ikinizde yıprandınız Karşılıklı konuşarak, ya da yazarak bu zor sürecin üstesinden geleceğinizi düşünüyorum. Eminim Eşinde, bu sürecten etkilenmiştir, Aklıma gelen tek çare, senin de yaptığın gibi bütün içtenliğinle duygularını, eşine, ya konuşarak ya da yazarak anlatman. Bu hayat ikinizin hayatı, karşılıklı birbirinizi anlamaya çalışarak, el birliği ile bu günlerin üstesinden gelebileceğini ona anlatmalısın. Kolay gelsin, bu sıkıntılar birgün gececek inan

Alıntı Yeşim_Yıldırım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki çocuk, sorumluluklar, yaşadığınız üzüntüler, bunlar kolay şeyler değil. Sanırım ikinizde yıprandınız Karşılıklı konuşarak, ya da yazarak bu zor sürecin üstesinden geleceğinizi düşünüyorum. Eminim Eşinde, bu sürecten etkilenmiştir, Aklıma gelen tek çare, senin de yaptığın gibi bütün içtenliğinle duygularını, eşine, ya konuşarak ya da yazarak anlatman. Bu hayat ikinizin hayatı, karşılıklı birbirinizi anlamaya çalışarak, el birliği ile bu günlerin üstesinden gelebileceğini ona anlatmalısın. Kolay gelsin, bu sıkıntılar birgün gececek inan
    İnşallah, inşallah, ben de nedense hep şöyle düşünürüm, yani bir erkek bekarken de çalışıyor, evlenince de, bir iki çocuğu olunca da, görevi hep aynı sonuçta, ya da yanlış düşünüyorum, bilmiyorum, ama bir kadın, yük üstüne yük yükleniyor.Tamam o da akşama dek, kafa patlatıyor, iş stresi, vs.Çalıştım da, hamileyken de, lohusayken de ama ne bileyim.
    Çok teşekkür ederim Yeşim Hanım, iyi ki yazdınız
    İşte ben hep böyle mi olacak bundan sonra diye düşününce bunalıyorum, eşim de öyle düşünüyor, ne bileyim, yuvarlanıp gidiyoruz işte!

Alıntı CINMELEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah, inşallah, ben de nedense hep şöyle düşünürüm, yani bir erkek bekarken de çalışıyor, evlenince de, bir iki çocuğu olunca da, görevi hep aynı sonuçta, ya da yanlış düşünüyorum, bilmiyorum, ama bir kadın, yük üstüne yük yükleniyor.Tamam o da akşama dek, kafa patlatıyor, iş stresi, vs.Çalıştım da, hamileyken de, lohusayken de ama ne bileyim.
    Çok teşekkür ederim Yeşim Hanım, iyi ki yazdınız
    İşte ben hep böyle mi olacak bundan sonra diye düşününce bunalıyorum, eşim de öyle düşünüyor, ne bileyim, yuvarlanıp gidiyoruz işte!
    Dışardan bakınca, evet, eşinin hayatı aynıymış gibi gözüküyor. İşe gidiyor, eve geliyor. Ama unutma ki onunda hayatında aslında çok büyük değişlikler oldu. Benzer üzüntüleri o da yaşadı, o da çocuğunu kaybetti sorumlulukları arttı. Kimbilir onun içinde de ne fırtınalar kopuyordur. Benim tanıdığım kadarıyla erkekler, aslında hayatlarındaki değişikliklerden biz kadınlarda çok daha fazla etkileniyorlar, uyum sağlamakta da zorlanıyorlar. Ama dışa vurmakta (umursamıyormuş gibi yaparak dışa vuruyorlar) zorlanıyorlar, sıkıntılarını paylaşmakta, duygularını paylaşmakta zorlanıyorlar.

Daha önce de yazdığım gibi, birlikte bu zor günlerin üstesinden geleceğinize inanıyorum

Esinizi çok sevdiğiniz belli ama bunlara o nu alıştırdıysanız uzun yıllardır, her sey görevinizmiş gibi davranması normal... birdenbire olmasa da yavas yavas tatlı dille hayatın müsterek olduğunu anlatırsanız ya da bütün günü işlere değil de baska seylere ayırıp o geldiğinde stresinizi atmış olursanız beklentiniz de daha az olur,esiniz de bundan olumlu etkilenir...İş güç meselesine gelince hepimiz aynıyız ama bir misafir geldiğinde nasıl toparlanıyorsak işlerimizi de planlı yapıp geri kalan zamanı kendimize ayırırsak bunalıma girmeyiz bence...

Bu dönemler aslında normal çok anormal bir durum yok siz genede iyisiniz bence )
    Annen yada kayınvaliden varmı bilmiyorum yada nebileyim kardeşleriniz felan biraz destek lazım size
    azıcık nefes alman lazım.
    Sen iyi olursan stresten kurtulursan hemen eşinede yansıyacak.
    Herşeye rağmen onu önemsemen onunda seni önemsemesi birşeylerin farkında olup çabalamanız gerçekten güzel
    işte evlilik bu ) her durumda iletişimde olmak birbiriyle paylaşmak.
    Emninim aşacaksınız hepimiz çoğumuz geçirdik bu dönemleri inan)
    Kolay gelsin

Blog Girişleri
    3

İnan eşinin yanında olması kadar destek olmasıda önemli,bende şu aralar eşim yurtdışında görevde oldugu için bütün işler bana düştü.5 hafta oldu ama hala alışamadım.meger elim kolum,herşeyimmiş.Günün nasıl geçtigini anlamıyorum.ev,alışveriş,yemek,üstüne en yakın arkadaşımdanda kazık yedim.İnsanlar sadece iyi gün dostu,kötü günde kimse yok yanında o yüzden eşim benim herşeyim onu çok seviyorum.seninde eşini sevdigin hissediyorum.kendini umutsuz hissetme çözümü beraber arayın.hergünün kıymetini bilin.

onceki mesajlarinizdanda biliyorum siz biraz herseyi ben yapayim modundasiniz. kayinvalide anneden biraz yardim alsaniz cocuklari onlara birakip 1-2 saat esinizle sinema tiyatro cafe yapsaniz iyi olur. onlara yuk olurum diye yazliga bile gitmediniz. size yazik degil mi siz anne iseniz onlarda anneanne babaanne biraz kendinize bakin hayat geciyor unutmayin. sizi uzduysemde kusura bakmayin lutfen...

Alıntı ceyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnan eşinin yanında olması kadar destek olmasıda önemli,bende şu aralar eşim yurtdışında görevde oldugu için bütün işler bana düştü.5 hafta oldu ama hala alışamadım.meger elim kolum,herşeyimmiş.Günün nasıl geçtigini anlamıyorum.ev,alışveriş,yemek,üstüne en yakın arkadaşımdanda kazık yedim.İnsanlar sadece iyi gün dostu,kötü günde kimse yok yanında o yüzden eşim benim herşeyim onu çok seviyorum.seninde eşini sevdigin hissediyorum.kendini umutsuz hissetme çözümü beraber arayın.hergünün kıymetini bilin.
    Allah kavuştursun canım, benimki de gider ama bu aralar pek çıkmıyor.Ben de eşi yanında olmayınca sıkılanlardanım, pek zevk alamıyorum olan bitenden.Hepinize çok teşekkür ederim, beni anlayıp, güzel tavsiyelerde bulunduğunuz için...
    Şimdi çay içiyoruz, baktım çaktırmadan koymuş bizimki