Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.

0-24 ay arası bebeği olanlar...

benim kızım altı aylık olacak az kaldı
    bebeklerin genel olarak 2 yaşına kadar emzirildiğini var sayarak böyle bi sınır koydum. bu aralıktaki anneler tecrübelerini, geçirilen ya da geçirilmekte olan hastalıkları,ek gıdaya geçişleri, ilk yürümeyi, konuşma, sesler çıkartma, vb. ne bileyim işte bu arada olan ne varsa birbiriyle paylaşmalı diye düşündüm.
    mesela benim kızım oturuyor destekli de olsa. sesler çıkartıyor şarkı söylüyor kendince. bunlar tabiiki her bebeğin geçirdiği şeyler ama beni çok heycanlandırıyor.bu forumu açmamla beraber böyle heycanlarımı paylaşabileceğim daim bir yer olmuş oluyor...
    bu arada daha tecrübeli annelere de ihiyaç var tabii en azından arada göz atıp tıkandığımız yerde yardımcı olursunuz dimi

Re: 0-24 ay arası bebeği olanlar...

Ben biraz geeç kaldım bu foruma güzel düşünmüşsün başka

sitelerde var ama herdaim burada olanlar içn kolaylık olur.

Oğlum 26 aylık,1.5 yaşında konuştu,1 yaşında yürüdü,1.5

yaşına kadar meme emdi,memeden sonra bugüne dek ballı

irmikli mamalardan yedi geceleri biberonla,şu an sadece süt

içiyor bardakla,emzik hiç emmedi,hala uykusuz bir çocuk,cep

telefonuma çektiğim kurutma makinesi sesiyle uyuyor.Çok

akıllı,yaramaz,aktif bir çocuk...

Benimki dokuz buçuk aylık, 8. aydan beri oturuyor, henüz emekleme yok. Doğduğundan beri mamayla beraber emzirdim , sütüm olmadı pek. Şimdi de istemiyor zorla emziriyorum uykuya dalarken filan. İlk dişi 7 aylıkken çıktı, ek gıda olarak hemen hemen her şeyi yedirdim bal ve çilek hariç. Emekleme yok henüz, abisinden tembel çıktı. Şimdilik bu kadar.

10,5 aylıyız...hiç emeklemeyecek galiba derken şimdide durduramıyoruz...ben nereye gitsem arkamda...6 ay sadece anne sütü aldı...toplamda 7,5 ay alabildi...şimdi sadece geceleri mama içiyor...çorba,yoğurt, meyve püreleri,muhallebi yiyor...arada bizim yediklerimizdende veriyorum...şu anda iki dişimiz var; ilk diş 7 aylıkken çıktı, diğeride 8 aylıkken...dediği kelimeler dede,1 haftadır baba,arada da anne...

Ozanı 11 ay, Çağanı 10 ay emzirdim.Yediğim içtiğimle gelen bir sütüm vardı.Bakmazsam kendime hemen gidiyordu.Zor bir süreçti yani.İşte ancak o kada yetti diybilirim tabii bunda bu aylarda oluşan göğüz ucu yaralarının da etkisi çok.Neyse Ozana 4 aylıkken ek gıdaya geçtim.Çağanda ise 6.ayda.Çağan başta pek sevmese de karşıl olmama rağmen ve ozanda hiç kullanmasak da Cicibebeye başvurdum.Tatlıyı seviyordu çünkü.Sonra yavaş yavaş yemeklerdeki sayısı azalttım ve hiç problemsiz yemekleri yemeye başladı.2 yaşa kadar emzirememek beni üzse de doktor herşeyi yerse problem yok diyerek beni rahatlattı.Elma ve havuç suyu ile başladım ama orada dendiği gibi bir hafta vermedim aynı şeyi üç günden sonra baktım gidişat iyi bir alerjik reaksiyon yok. Geçtim yeni menüye.Bu aşamada buzlukta kendimce yaptığım et ve tavuk suyu küplerinin faydasını gördüm.Çok pratikti.Daha ne yazayım. o kadar çok aşaması var ki...Kolay gelsin diyorum.Her ihtiyaç duyduğunda yaz biz sana anlatırız. Hatalar için kusura bakma bi yandan ozanda tuşlrara dokunuyor benimle.

oglumu 16 aylık olana kadar emzirdim,6 aylık oldugunda bizimle sofraya oturdu (kendi mama sandalyesinde oyuncaklarla oyalanıyordu), 7 aydan itibaren ek gıdaya gectik ama hazır mama asla kullanmadım, 1 yasında yurudu, 1.5 yasında kelimelerle, iki yasında cumleler kurarak konusmaya başladı. meyve cok cok seviyor, kuru uzum, fındık ve hurma da favoriler arasında. su an tum alfabeyi biliyor ve 40 kadar sayıyorher gun bizi sasırtacak cumleler kuruyor cocukların gelişimini izlemek inanılmaz keyifli))

bizim ufaklığın altı ylık olmasına sayılı günler kaldı dört gün kadar...
    yemek saatlerinde uyumamaya başladı bu aralar ve kesinlikle ayrı bir yerde de durmuyor. geçen gün sofrada kucağımda durduğundan kıyamadım ( öyle bi bakışı vardı ki yemeklere
    ) ufak ufak ekmekleri yemeğin suyuna batırıp verdim. benim amacım bir iki sefer vermekti ama durmadı kereta.vermeyince başladı ağlanmaya. bir de yiyişi var görmelisiniz kıtlıktan çıkmı gibi
    doğru mu yaptım pek emin değilim. sizce vereyi mi yemek sularından ekmekle. ne dersiniz?