3. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 38 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Nuray:-)

Cevap: Nuray:-)

Alıntı karelin_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden tüm üyelerin yıllarca talep ettiği ziyaretcilere kapatılsın önerisi hayata geçmiyorda kapatılıyor?..Bu öneri artık daha önem arz ediyor üyeler için (benim için no problem) ve siteden uzaklaşma nedenlerinden biri..
    Ayrıca bir çok kişi site yüzünü değiştirirkende öneride bulundu ama dikkate alınmadı yahut üzerinde konuşulmadı tartışılmadı ?
    Bende öneri sunanlardan biriydim...Önerim şu idi yönetimi kısmen paylaşmaktı...Yani söle yine yönetim siz de ama üyelerinde açtığı forumları silebilme yetkisine sahip olma gibi birçok yetkiyede sahip olması...Üyelerin banlanmasını sadece üyeler karar vermesi şikayet ve sebebi butonu oluşturarak belli sayıya ulaşan üyelerin girememesini sağlamak...hatta bu şikayet sayısı kendi içinde gruplandırabilinir.. Atıyorum 50 kişiden gelen şikayet 1 haftalık ban 100 kişiden gelen şikayet 1 aylık ban gibi...Bu sayede sizi tarafsız kılıp yönetimle kişisel sorunlara sebebiyet vermekten alıkoyar...
    Tabi bunlar ne kadar olabiliri var bilmiyorum tekrar konuşulabilir tartışılabilir bir mutabakatta bulunabilir ?
    Belkide enerjisni misyonunu tamamlandı A.ç ama yine de tüm önerileri yerine getirmeden siteyi kapatmak doğru mudur bilemiyorum ?
    Evet, "ziyaretçilere kapatılma" önerilerine ben şiddetle karşı çıktım. Bu konuda çeşitli defalar da nedenini açıklamaya çalıştım. Bunu sitenin varoluş amacıyla bağdaştıramadım.
    Ama diğer taraftan, bu öneriyi ve diğer bütün yazdıklarınızı karşılayacak araçlar ve yapı bu yeni site ile sunuldu zaten:

- Kapalı gruplar içinde tamamen kendini yönetecek ve her türlü yazışmayı yapabilecek ortam sunduk.
    - Eskiden de, yeni yapıda da bir "moderatörlük" yapısı var ve bu yapı forumlarda yazılanları silebilme yetkisini de barındırıyor.
    - Şikayet etme, puanlama gibi özellikler mevcut. Bunlara bağlı olarak (tam da sizin belirttiğiniz gibi) belirli sayıda şikayet ve/veya eksi puana bağlı olarak belirlenecek "ceza" (buna belirlenen sürelerde otomatik geçici banlanma da dahil) sistemi burda var.

Bu yazılanlarını hiçbirini eski sitede yapma olanağı yoktu. Teknolojiyi geliştirerek bu olanakları sağlayabilmek için değişiklik yaptık zaten. Ama olmadı. Belki bunları yapmakta çok geç kaldık; Sonuçta bu olanaklar ve özellikler kullanılamadı çünkü bunların kullanılabilmesi için sitenin yaşaması gerekiyordu.

ben çok arada giriyorum siteye. yıllar evvel giremeden yapamazdım girmediğim anlarda bile aklım hep burda olurdu , ne zamanki ismini şuan hatırlamıyorum eski üyelerden biriyle ters kutup düştük o zamandan bu yana çok arada giriyorum. birçok yeni üye benim düştüğüm duruma düştü ve tamamen gittiler...belki de sitenin yenilenmesi buna neden olmuşta olabilir, eski hali benim de hoşuma gidiyordu.
    tabiki site kapanmasın veya dondurulmasın.
    hayırlısı olur inşallah

Alıntı Murat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, "ziyaretçilere kapatılma" önerilerine ben şiddetle karşı çıktım. Bu konuda çeşitli defalar da nedenini açıklamaya çalıştım. Bunu sitenin varoluş amacıyla bağdaştıramadım.
    Ama diğer taraftan, bu öneriyi ve diğer bütün yazdıklarınızı karşılayacak araçlar ve yapı bu yeni site ile sunuldu zaten:

- Kapalı gruplar içinde tamamen kendini yönetecek ve her türlü yazışmayı yapabilecek ortam sunduk.
    - Eskiden de, yeni yapıda da bir "moderatörlük" yapısı var ve bu yapı forumlarda yazılanları silebilme yetkisini de barındırıyor.
    - Şikayet etme, puanlama gibi özellikler mevcut. Bunlara bağlı olarak (tam da sizin belirttiğiniz gibi) belirli sayıda şikayet ve/veya eksi puana bağlı olarak belirlenecek "ceza" (buna belirlenen sürelerde otomatik geçici banlanma da dahil) sistemi burda var.

Bu yazılanlarını hiçbirini eski sitede yapma olanağı yoktu. Teknolojiyi geliştirerek bu olanakları sağlayabilmek için değişiklik yaptık zaten. Ama olmadı. Belki bunları yapmakta çok geç kaldık; Sonuçta bu olanaklar ve özellikler kullanılamadı çünkü bunların kullanılabilmesi için sitenin yaşaması gerekiyordu.
    Evet geç kalındı bu gerçek yeni yeni sosyal paylaşım sitelerinin oluşumunun siteye olan geri dönüşümü ne olur öngörüsünü yapamadınız işin başındayken sonunda yapınca bir anlamı kalmadı..
    Bir gerçek daha var ki bahsettiğiniz kapalı gruplar konusu...Bu sitenin bir dinamiği var oda "Genel Forum" da yazışma...Benim yetişmediğim ama çok kavgaların olduğu ve bu yüzden başka bir alan yapılan "Geyik" bölümününde aynı akıbeti uğraması gerçeğini düşürsek kapalı grupların olması bir anlam ifade etmiyor Anne Çoçukta...
    O yüzden bu sizin ısrarla karşı çıktığınız ziyaretçiye açık olmalı fikri ama bunun aksi ve yoğun olan talebi ve gelenen noktada tekrar düşünmekte fayda var diyorum...Ha diyeceksiniz ki Facebookta birçok kapalı grupta toplanıyor insanlar ama buda işte Facebook'un dinamiği...
    Benim bahsettiğim birçok öneri varmış yeni versiyonda sitenin ama ben dahil eminim birçok kişi bunları bilmiyordu...Demek ki yeteri kadar anlatılmadı yeni versiyonun özellikleri...

Uzuldum
    ama karar sizin ve site ile alakali en dogru karar size ait.
    Pek cok insan kazandirdi bana bu site
    evliligimin en berbat zamanlarinda burda aglandim.
    Eski kocaya burdan mesajlar ilettim.
    Ve artik ben uzerimde beni takip eden bir cift gozden rahatsizim
    o yuzden de artik yazip cizmiyorum
    en azindan kendimi anlatmiyorum
    simdi bir kac gun sonra eks arkadasim soyledi ben seni takip etmiyorum diyecek

Burda yolumun kesistigi pek cok kisi ile bir sekilde zaten gorusuyorum.
    Ama site kapanirsa kaybedexeklerimde var
    mesela
    dmt
    nesli002
    ayris
    maviada
    sophia

ve muylaka su anda aklima gelmeyen bir kac isim daha.

Sanirim kesin bir karar alindiginda bizlerede haber verilir.

Alıntı nesli002 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski üyeler gitti , hepsi onur üyesi oldular , buradaki kariyerlerinde son noktaya vardılar ve zirvede bırakmayı tercih ettiler. Hepsi birbirini tanıyordu , hatır gönül ilişkleri gelişti haliyle aralarında,dolayısıyla burada her konuda hemfikir oldular ,aynı düşüncede olmasalar da birbirlerini desteklediler , dolayısıyla tartışacak bir şey kalmadı.

Yeni üye dediklerimiz de eskilerin yaklaşımlarını çok ciddiye aldılar , bozuldular , küstüler gittiler.Bence durum budur.Site sahiplerinin bu işi yürütecek enerjileri de kalmamış olabilir , çok da haklı olarak ama devam kararı alırlarsa geliştirici nitelikte öneriler sunabiliriz.
    evet bende yenılere acımasızca davranıldığını düşünüyorum, sırf paylaştığım bır yazı yuzunde tanımadığım bırı tarafından azarlanmak çok ağrıma gıtmıstı. eskıyım ali kıran başkesenım sanan bazı üyelerde yok değil anne cocukta ama burdan cok guzel dostlarda edınmedım değil sebep oldu ortak yollar edındık . Eleştırmenın alay yada azar olmaması gerekıyordu , sevmedınmı kardesım yaz özelıne yakışmadı arkadasım de baktın ortayolu bulamıyorsun yonetıme aksettır. bırde paylaşılanları kısının kendısının sılememedı ıyı değil o an oyle dusundum paylaştım ama vazgectım kendım mudahale edebılmelıyım actığım foruma

Taşları yerinden oynatmayı , ezber bozmayı sevdiğimden olsa gerek , özellikle eski diye tabir edilen üyelerin ilk zamanlar benimle uğraşmalarına karşılık vermek beni çok mutlu ediyordu.Keşke gene olsa da şurda iki atışsak ,karşılıklı pasımızı giderirdik...

Alıntı angelgreen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet bende yenılere acımasızca davranıldığını düşünüyorum, sırf paylaştığım bır yazı yuzunde tanımadığım bırı tarafından azarlanmak çok ağrıma gıtmıstı. eskıyım ali kıran başkesenım sanan bazı üyelerde yok değil anne cocukta ama burdan cok guzel dostlarda edınmedım değil sebep oldu ortak yollar edındık . Eleştırmenın alay yada azar olmaması gerekıyordu , sevmedınmı kardesım yaz özelıne yakışmadı arkadasım de baktın ortayolu bulamıyorsun yonetıme aksettır. bırde paylaşılanları kısının kendısının sılememedı ıyı değil o an oyle dusundum paylaştım ama vazgectım kendım mudahale edebılmelıyım actığım foruma

Nerede ve nasılsan Aylin; sevgilerimi yolluyorum.

Alıntı aylin_türkgil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burda yolumun kesistigi pek cok kisi ile bir sekilde zaten gorusuyorum.
    Ama site kapanirsa kaybedexeklerimde var
    mesela
    dmt
    nesli002
    ayris
    maviada
    sophia

ve muylaka su anda aklima gelmeyen bir kac isim daha.

Sanirim kesin bir karar alindiginda bizlerede haber verilir.

Benim siteden soğuma sebebim, yeni sürümde annecocuk.com yazdığımızda forumlar sayfası ile değil de giriş sayfası ile açılıyor olmasıdır. Diyeceksiniz ki 2 tane fazladan klik yap ne olur? ama öyle değil işte. Sebebini ben de bilmiyorum, belki üşengeçtik, belki alışkanlık, ama eskisi gibi forum sayfası ile açılmalıydı site.