1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
    Blog Girişleri
    13

Hastalandığınızda kim bakar size?

Eşim bakar ilk etapta, çocuklar da destek olur ama onlar yoksa annem gelirdi..
    Evin tüm işlerini yapar, alışverişe gider, yemekleri hazırlar, soframızı kurar, hepimizi doyururdu.
    Hasta bakardı aynı zamanda.. Hepsine birden yetişirdi ve hepsini de layığıyla yapardı..
    Annem gittikten sonraki ilk hastalığımda artık annesiz olduğumu iliklerime kadar hissetmiştim.
    Ondan başka kim gelip bana bakacaktı onun gibi..
    Yalnızlık, yapayalnızlık hissi gelmişti...
    Ama iki ablam onun yerini doldurmaya çalışıyorlar artık.

Birkaç gündür hastayım, grip, sinüzit, öksürük hepsi birden geldi..
    Evde işler var, yemek yok..
    Ablam koştu imdadımıza.
    Alışverişi yaptı, yemekleri de. Evdeki eksiği gediği giderdi. Yapmayı planladığım ama tembellikten yapamadığım işlerime el attı Bir araba laf saydı tabii
    Artık ben de daha düzenli olmaya söz verdim ona

İnsanın içini ısıtıyor başında bir büyüğünün olması. Annem olmayacak kimse ama onun kadar yanımdalar...

İhtiyaç olmasın ama hayatınızdaki büyükleriniz, kardeşleriniz uzun ömürlü olsun, sağlıklı yaşasınlar inşallah

Cevap: Hastalandığınızda kim bakar size?

annem sagolsun herseyime kosar yardim eder..hasta olmasam bile...ama annem olmazsa Allah uzunnnn omurler versin naparim bilmem..

3. Cevap: Hastalandığınızda kim bakar size?

Benimde şuan yanımda annem var.Eşimde annem olmadığı zaman bakar.Ama 2 gün hastanede yattım ALLAH kimseye muhtaç etmesin.Yine annem koştu geldi.İyi iken yemiş içmişsin bırak gelmelerini,aramadılar bile bazı arkadaşlarım...

maalesefki annemin kendi sağlık sorunlarından dolayı ben hastalanmış olsam muhtemelen bakamaz...allah göstermesin hastanede yatmış olsam şu anda kim gelir bilemem...

annemde bakar ama hamileyken rahatsızlandığımda eşim saolsun herkesten iyi baktı mutfağa su içmek dışında girmeyen adam çorba bile yaptı ne annem ne kızkardeşlerim gelmişti hepsinin bir mazereti vardı kayınvalidem alta katımızda oturmasına ve aramızda bir sorun olmamasına rağmen bir tas çorba bile getirmemişti nedenini hala anlamış değilim .yani hastalandığımda tek güveneceğim kişi eşim .

Murat bakar. Annemde bakar diyeceğim ama, annemi üzmemek, onuda hasta etmemek için hastalıklarımı ona yansıtmamaya calışırım. Murat ben yatak döşek olduğum zaman, benim yokluğumu hiç aratmayacak şekilde, benimle de, Deniz'le de, evle de ilgilenir .

annem karsı kapım 8 senedır o bakıyor sağolsun ufak tefek hastalaıklarımda
    ama kayınvaldeyı sevmem etmemde cağırmadan oda gelır etrafa emırler yağdırıp bakıyorum gelnıme hallerıne burunur.

doğumumda da ıstemedığım halde geldı gerdı benı , bağdemcıklerımı aldırdığımda hastaneye gelmıstı ordan eve
    Annem corba yapalım pure yapalaım onu yapalım bunu yapalım dıye emırler yağdırıp durmustu ana-kız bır ohh dıyemedıydım
    sağolsun bayılır bırılerıne baktım ettım demeye ama bana bakmasından hıc hoşlanmıyorum. esımde kendını yormamak ıcın her halta annesını cağırırı bağdemcık amelıyatı olduğum gun karsımda susamlı galeta yemıslerdı onu hele hıc unutmam :P

istanbulda isen ben gelirim gercekten...laf olsun diye soylemiyorum...
    Alıntı gul_gunes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maalesefki annemin kendi sağlık sorunlarından dolayı ben hastalanmış olsam muhtemelen bakamaz...allah göstermesin hastanede yatmış olsam şu anda kim gelir bilemem...

9. Cevap: Hastalandığınızda kim bakar size?

eşim de bakar kızımda
    annem uzak, hep o bakar özel durumlarda hamilelik ameliyat
    ama ben kendim bakarım kendime
    uzun sürdürmem doktora koşarım hemen düzelmedim mi hemen başka doktora
    hiç sevmiyorum hastalığı
    hiç hemen çareler ararım

Blog Girişleri
    13

Alıntı gülay74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eşim de bakar kızımda
    annem uzak, hep o bakar özel durumlarda hamilelik ameliyat
    ama ben kendim bakarım kendime
    uzun sürdürmem doktora koşarım hemen düzelmedim mi hemen başka doktora
    hiç sevmiyorum hastalığı
    hiç hemen çareler ararım
    Hastayken iptal oluyor insan. Ne kadar uzun sürse o kadar kötü. O yüzden iyileşme çareleri aramak lazım..
    Tüm hastalara şifa dilerim. Bana da öksürük takıldı peşime şimdi de..