Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Arrow Turkiyede is ve calismak

Bizim ve esimin ailesi asirlarca maceraci ve gocmen ruhlu.
    Ben yaklasik 37 senedir Hollanda da yasiyorum, Turkiyeyi sadece tatillerden taniyorum.
    Kesin donus yapmayi uzun suredir dusunuyoruz, somut birsey yok sadece dusunuyoruz.
    Baska bir ulkede olabilir, Hollandanin gidis hatini hic begenmiyorum. Ingiltere haric Avrupanin durumu kotu.

Cocuklar bir yere gitmek istemiyor, o ayri bir konu, fakat dusundugumuz zaten 5 sene sonra olabilir ancak.
    Bizi buraya da baglayan sadece cocuklar ve onlarin egitimi, ama kucukler her yerde okuyabilirler.

Turkiyede ne is yapilir, hangi alanlarda atilim olabilir, fikri olan varmi?
    Yada hangi ulkeye boyle 40in uzerinde, cocuklarin hayatini da dusunerek, maceraya atilabiliriz?

Cevap: Turkiyede is ve calismak

5 sene gibi bir süremiz var demişsin, ooo 5 senede Türkiye de neler olur neler Eğitim sisteminin bile, her sene değiştiği, sıfırdan yeni düzenleme getirildiği bir ülkeden bahsediyorsun Davulun sesi dışardan güzel görünür derler.

Gecenlerde yeğenim tatile Türkiye'ye geldi. Anne babası ayrıldıktan sonra, annesi ile beraber Avusturalya'ya yerleştiler orda yaşıyor, şimdi orada üniversiteye gidiyor. Konuştuk, okul bitince Türkiye'ye gelmeyi düşünüyormusun diye sordum . Babam " delimisin sakın gelme" dedi, dedi. Ben de " bunca sene abimle ilk defa aynı fikirde olduk" dedim Yeğenimi çok seviyorum, her an görebileceğim kadar yakınımda olmasını çok isterim ama, bence gelmemesi onun için daha hayırlı. Biz bile bütün gücümüzle Deniz Üniversitede yurtdışına gitsin , oralarda kalsın diye uğraşıyorken ona gel buraya diyemedim.

Pek sana yardımcı olamadım ams, bence daha vakit varmış, o zaman geldiğinde bir kere daha düşünün derim

Blog Girişleri
    13

Ben de gelinmesi taraftarı değilim ama Yeşim'in dediği gibi 5 sene sonra buralarda neler olacak kim bilir..
    Umarım alacağın karar mutlu eder

okul konusunda kesinlikle yurtdisi derim. cocugum olmadan yurtdisindaydim ordaki sistemi cok begeniyorum. mahalledeki okula gidip spor ve muzik yabanci dil egitimini hakkinla alabiliyorsun. burada cok zor..ama is konusunda artik avrupa oldu oradaki insanlarin durumu da cok iyi degil..

ama heryer Turkiyeden daha iyidir ya ..burada yatip kalkip sistem degisiyor. normal liseler ust seviyeye cekilecegine anadolu liseleri normal lise egitim seviyesine dusuruluyor (((daha bunun gibi cok ornek var...

5. Cevap: Turkiyede is ve calismak

bence çocukların eğitimini tamamlayıp gelin
    hakkatten takip etmekte bile zorlanyoruz
    ben şuan ne aşamada onu bile bilmiyorum, yarın ne gelcek karşımıza kestiremez hale geldik
    deneme yanılma sistemi gidiyor kaç yıldır
    kobaylar
    çocuklar (lanet....)

Blog Girişleri
    1

Hollanda'nin nesini begenmiyorsunuz ve Turkiye'nin nesini begeniyorsunuz konuyu daha açmak ister misin?

Sadece tatillerden bildigin bir ulkeye (kendi ulken olsa bile) donu$ yapmak istiyorsun ama bu buyuk bir risk..

Turkiye'nin sosyal-ekonomik ve siyasal gidisatini takip ediyor musun?

Egitim sistemi hakkinda bir bilgin var mi?

MEslekleriniz nedir? Turkiye'de 30 ya$indan ya$lilarin i$ bulmalarinin zorlugundan haberiniz var mi?

Yanit bekleyen çok sorulariniz var belli ki.

7. Cevap: Turkiyede is ve calismak

Jemima siz nasıl oldunuz ? Geçtimi ağrınız..

Blog Girişleri
    1

Alıntı bebekfurkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jemima siz nasıl oldunuz ? Geçtimi ağrınız..

azaldi ama geçmedi, ilgin için tesekkurler arkadasim

bu sali hastaneye yatacagim biyopsi için, bana $ans dileyin..

Alıntı Jemima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    azaldi ama geçmedi, ilgin için tesekkurler arkadasim

bu sali hastaneye yatacagim biyopsi için, bana $ans dileyin..
    Iyi haberlerini bekliyoruz.

10. Cevap: Turkiyede is ve calismak

jemima bol şans diliyorum,herşey yolunda gitsin..
    Konu bebekfurkan tarafından (18 Şubat 2013 Saat 12:47 ) değiştirilmiştir.