1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
    Blog Girişleri
    13

Komsuluk iliskileriniz nasildir?

Benim alt katimda bir komsum vardi. Guvendigim, sevdigim, sohbet edebildigim, evine gidebildigim, evime gelmesinden mutlu oldugum biriydi. Tasindilar, yalniz kaldim. KApisini calacagim 3 kisi var 20 dairelik apartmanda..
    Ama o baskaydi tabii..

Ben kasabada buyudum, kucuk yerlerde komsuluk daha baska.. Yakin civardaki herkes en yakin arkadasiniz oluyor. Samimiyet, insanlik baska oralarda.
    Buyudukce degisti her sey..
    Isterdim kardes gibi bilecegim bir komsum olsun..

Cevap: Komsuluk iliskileriniz nasildir?

Apartmanda karşılaştığım herkesle selamlaşırım ama komşum yok maalesef. Kapısını çalabileceğim bir komşum var ama komşu işte arkadaşım değil yani, bilmem anlatabildim mi Ama çok isterdim bir kahvelik komşum olmasını çevrede oturan arkadaşlarım var ama yine de apartman komşuluğu gibi olmuyor.

alt katımda kayınvalidem,onun altında eltim diyim anlayın)eltim iyidirde pek gidip gelmeyiz birbirimize..ortak alanlarımız yok,yaş farkı(onun çocuklarıda büyük)belki ondandır.onun dışında görüştüğüm 1-2 aile var yakında oturan o kadar..

Benim komsularim Hollandali, fakat iki tarafta cok iyiler. Iki tarafimizdada yasli bir cift oturuyor, emekli olduklari icin bizden daha fazla evdeler. Bir sey pisirse kokmustur diye getiriyor, aynisi bende onlara yapiyorum. Adam karda yollarimizi supuruyor, dusup kaymayalim diye. Cop kutusunu evimizin onune tasiyor. Tatildeyken eve goz kulak oluyorlar, sagolsunlar. Almanyada yazliklari var, her 3-4 haftada bir giderler, bizde onlarin evlerini gozetleriz. Karisi ameliyat oldu, hastahaneye gittik geldik. Torunlari gelince bizim cocuklarla oynarlar, bende seker veririm. Boyle yani.

Bir sokak otede 2 tane yanyana oturan Turk komsum var, onlarla bizim cocuklarin okulundan tanisiyoruz. Cok iyiler, ne zaman basim derde dusse bilirim onlar yardimci olurlar. Isten eve yetisemedigim gunlerde, cocuklari okuldan alirlar, bakarlar. Calismadigim gunler kapilarini calarim, bugun evdeyim gel cay icelim diye otururuz, laflariz. Mahalledeki havadisleri genelde onlardan ogrenirim

Yaklasik 7 senedir oturuyoruz bu semtte, diger komsularimida tanirim. iyiler, zararsizlar. Kim nerde oturuyor, ziyaretcileri/akrabalari kim, bilirim. Bu merak cocuklarimdan geliyor, cunku kiminle oynadiklarini bilmek istiyorum.

Benim annem hep, 'ev alma, komsu al' derdi. Sansima nereye gitsem komsularim iyi insanlar.

gostepede 4yıl yapayalnızdım, orada otururken cok mutsuzdum apartmanın en gec ferdı ıdım hepsı tıntın teyzeler 70-80baremınde kımsenın kımseyle ılgısı yoktu , doğum yaptım gelen gıden olmamıstı cok çok üzülmüştüm, kızım 1 yasına basmadan tasındım annemlerın karsı daıresı bosaldı kızıma annecım baktı calışmaya başlayınca, aıle apatmanı :P karsı kapım annem uste abılerım oturur . huzurlu ve mutluyum. apartman dısındakı komsularım zaten cocukluğumdan 40yıldır tanıdıklarım hep aıle apartmanları cocukları gelınlerı tıpkı annemler gıbı bır arada buyüzden bayrampaşadan yaza taşınma planımız benı cok korkutuyor gene yalnız ve kımsesız kalırım dıye endıselenıyorum acıkcası

Benimde hiç komşum yok maalesef ,alt katta kayınvlidem onun altındada yeni taşınan genç bir aile var ama pek görmüyorum kapıda 1-2 defa selamlaştık o kadar çok anlaşabileceğim biri değil gibi çok soğuk geldi bana .Çalışırken çok sorun değildi ama yeni bebeğim oldu şimdi evdeyim bazen ihtiyaç duyuyorum konuşabileceğim çay kahve içebileceğim bir komşu.Kayınvalideyle ne kadar konuşabilirimki herşeyi paylaşamıyorsun çok konuşmayıda sevmez zaten karşılıklı bakışırız o kadar ))

8. Cevap: Komsuluk iliskileriniz nasildir?

Komsum yok ne yazik ki 50 dairelk bir binadayim asansorde karsilastiklarimla selamlasirim ancak sabah cikip aksam giriyorum eve onda da bir kosusturma haftasonlarini da arkadaslara ayirinca komsuluk iliskileri gelistirmeye vaktm de kalmiyor

Apartmanda herkes birbiriyle selamlasir, ayak ustu bir iki kelime o kadar.
    Sadece karsi dairedeki yalniz yasayan komsumla kek, kurabiye alis-verisi yapariz.
    Tatile gidince anahtarini bana birakir, ciceklerini sulamam icin.

Komsuluk iliskilerinin nesli tukeniyor...