Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasındakiler gösteriliyor.

Hybrid View

Duvar kağıdı mı / boya mı? Ne dersiniz?

Kısmet olursa baharda evde tadilat yaptırma kararı aldık, her ne kadar gözümde büyüse de, artık kaçınılmaz oldu. Ancak duvarlar için boya mı duvar kağıdı mı kullanışlı olur ona karar veremedim.
    Duvar boyası şu an direk sıva üzerine yapılmış durumda, yeni boyayı da süngerle şekillendirilenlerden düşünüyorum ama onun içinde öncelikle alçı yapılması gerekiyormuş.
    Maliyet açısından alçı + boya = duvar kağıdı mı olur. Hangisi kullanışlı ve sağlıklı olur. Fayda -maliyet analizi peşindeyim. Duvar kağıdı maliyetli çıksa da kullanım açısından buna değer mi ? Duvar kağıdında zamanla yırtılmalar oluyor diyen var; siz ne dersiniz?

2. Cevap: Duvar kağıdı mı / boya mı? Ne dersiniz?

boya
    kesinlikle

duvar kagıdı evin durumuna göre kabarma yapıyor yer yer illaki

3. Cevap: Duvar kağıdı mı / boya mı? Ne dersiniz?

Tabiki boya..!
    Duvar kağıdı kullanılacaksa da iyisi alınmalı ama fiyatı pahalı olan illa kalitelidir anlamına gelmiyor çünkü biraz şık olan bir duvar kağıdını fiyatını şişirip de satabiliyorlar. Duvar kağıdı olacaksa tanıdık bir yerden referansla alın bence. İMÇ'de çeşit bol.
    Kağıtta zamanla sorunlar olabiliyor, iki kağıt arası açılıyor veya ucundan kalkıyor...

Benim evimdeki uygulama boya + kağıt. tavsiyem de hiç değilse bir mekanda öyle olsun.

Yatak odasında haki yeşil perdem var mesela, karşısındaki duvar da o tonlarda yeşil taşıyan kağıt. İMÇ 'de referans verebilirim. Şimdilik sorun çıkmadı.

Oturma odamda karşılıklı iki duvarda birinde kırmızı karşısında tv arkası siyah ama işlemeli kağıt. söyleyinc egarip gelir ama herkes bayılıyor, çünkü mobilya gri-siyah-kırmızı ve perdeler de. Boya rengi ise bej.

Cevap: Duvar kağıdı mı / boya mı? Ne dersiniz?

ne duvar kağıdı ne boya ben ikiside kombin şeklinde diyorum bence odanın havasını olumlu yönde değiştiriyor içinde eşya varken zor ama zevkli uğraşlar bunlar

5. Cevap: Duvar kağıdı mı / boya mı? Ne dersiniz?

Alıntı Ayris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne duvar kağıdı ne boya ben ikiside kombin şeklinde diyorum bence odanın havasını olumlu yönde değiştiriyor içinde eşya varken zor ama zevkli uğraşlar bunlar
    he işte ben de onu diyorum
    "kombin"
    çocuklara sınıfta kombinasyon anlattım ama bu kelimeyi günlük hayatta kullanmadım... ilk yazılı sınavda soruyu burdan hazırlayayım.

Evinin salonuna boya ve duvar kağıdını "kombin" yaptıracak olan ayris hanım 4 farklı renk ve 7 farklı duvar kağıdı arasından...

hangi duvara boya hangisine kağıt onu da işin içine katarsam permütasyon olur, onu da yedilere sorarım.

4 farklı renk 7 ayrı duvar kağıdı seçeneği seçenek olarak yetersiz gelir bana

Alıntı Napier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    he işte ben de onu diyorum
    "kombin"
    çocuklara sınıfta kombinasyon anlattım ama bu kelimeyi günlük hayatta kullanmadım... ilk yazılı sınavda soruyu burdan hazırlayayım.

Evinin salonuna boya ve duvar kağıdını "kombin" yaptıracak olan ayris hanım 4 farklı renk ve 7 farklı duvar kağıdı arasından...

hangi duvara boya hangisine kağıt onu da işin içine katarsam permütasyon olur, onu da yedilere sorarım.

Ahhh tadilat... bizim evinde acayip ihtiyacı var , erteleyip duruyoruz. Benim aklımda boya ve tv arkasına taş döşeme var. Boya+ kağıt kombinini gördüğüm evlerde beğeniyorum ama nedense kağıt yaptırmayı hiç düşünmedim. Boya yapıp üzerini tablolarla canlandırmak güzel olur. Keyifli bir yorgunluk olacak tadını çıkartın bence , kolay gelsin.

Boya.