1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Bale bırakılır mı???

Kızımın 4. yılı balede...Severek gidiyor, sürekli yeni ve her seferinde daha zor hareketler öğreniyorlar...Sene sonlarında gösterileri oluyor ve ben her gösteride iyi ki devam ediyoruz diyorum.Gurur duyuyorum onunla ve öğretmenimizle.
    Haftada bir gün, bazen sıkışık program koyarak devam ediyor....
    Ancak bazen eşim isyan ediyor, hafta sonu program yapamadığımız için.Ben de kızıyorum ona.
    Başkaları da diyor ki mesela "bale nedir, vücudu gelişmez, baskete ver, yüzmeye ver, voleybola ver"
    Ben de "bale bir sanat dalıdır, bir kültürdür" diyorum.Sizce de öyle değil mi, yani bu sene bırak, yok ara ver, olacak şey mi.?

Cevap: Bale bırakılır mı???

Bence seviyorsa devam etmeli. Biz Deniz gecen ay parmağını kırmadan önce, haftada 7 gün 2 ser saat su topu yapıyorduk. Parmağı acılınca tekrar aynı tempodan devam edeceğiz. Bu yıllardır, SBS demeden, okul demeden en az gittiğimiz zamanlarda 3 gun olarak devam etti ediyor. Deniz sevdiği ve yapmak istediği surecede devam edecek. Benim tavsiyem, baleye devam etmeniz. Tabiiki biraz öden vereceksiniz. Sonuçta, herhangi bir sporla da uğraşsa, daha fazla gün antremanı olacaktır. Hem belki de sectiğiniz sporu sevmeyip bırakmak isteyecek ve bu arada baleyi bıraktığınızla kalacaksınız.

Çok teşekkürler Deniz Hanım
    Özverisiz olmuyor tabii ki, sizi de tebrik ederim ve çok geçmiş olsun bu arada oğlunuza...

Alıntı CINMELEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler Deniz Hanım
    Özverisiz olmuyor tabii ki, sizi de tebrik ederim ve çok geçmiş olsun bu arada oğlunuza...
    Ben Yeşim, Oğlum Deniz

Yeşim çok geçmiş olsun Denize! bir an önce iyileşmesini dilerim.. konu hakkında da eğer severek yapıyorsa kim ne derse desin aldırmayın, önemli olan çocuğun sevmesi ve isteyerek devam etmesi...

severek yapiyorsa kulaklarinizi tikayin bence herseye herkese ....cunku spor olsun enstruman olsun sevmeden yapilmaz...ve hepsi icin birseylerden fedakarlik yapmaniz lazim...bizim gecen sene antreman saatlerimiz cumartesi pazar 7.00 idi..bir kez ailece kahvalti edemedik ama sonuc herseye degiyor ))

Dilek_Sevim Guest

baleyi bencede seviyorsa bırakmasın. arada vermesin. sende hem onun şevke getirmek hemde onun sıkılmasını önlemek için istersen yeni tütüler pisipisiler al
    bende kızıma harika tütüler aldım. şimdi daha çok seviyor.
    butikbebe.com diye bir site keşfettim bundan 1 ay öncesinde.
    daha önce keşfetmediğim içinde kendime kızdım.
    ben tavsiye ediyorum. umarım sende ilgilenirsin

Alıntı Yeşim_Yıldırım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Yeşim, Oğlum Deniz

Amaniiiiiiiiiiiiin, bilmez miyim, iki kere özür

Alıntı Dilek_Sevim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    baleyi bencede seviyorsa bırakmasın. arada vermesin. sende hem onun şevke getirmek hemde onun sıkılmasını önlemek için istersen yeni tütüler pisipisiler al
    bende kızıma harika tütüler aldım. şimdi daha çok seviyor.
    butikbebe.com diye bir site keşfettim bundan 1 ay öncesinde.
    daha önce keşfetmediğim içinde kendime kızdım.
    ben tavsiye ediyorum. umarım sende ilgilenirsin
    Çok teşekkürler tavsiyeler için...Size de başarılar dilerim ayrıca..
    Zaten her gösteride yeni kıyafetler alınıyor renk renk
    Bir de laf aramızda öğretmen point e geçmek için ayaklarının hazır olduğunu söyledi.Çok sevindim..Bugün yine çalışmalarını izledim uzaktan biraz ve çok mutlu oldum yine..Bu arada tuhaf konuşmalar devam ediyor:
    Ayakları çirkin olceeeeeeek, bacakları kas yapcekkkkkkkkkkkk

Merhaba, öncelikle haddim olmayarak şunu sormak istiyorum. Başkalarının dediklerinin mi ? Önemi var? Yoksa kızınızın arzularının mı önemi var, sizde? Şimdi bu nasıl soru dediğinizi duyar, gibiyim Boş verin başkalarının ne dediğine neye önem verdiğine. Kızınız keyif alıyor mu ? Severek yapıyor mu ? Siz onunla gurur duyuyor musunuz? Eee o zaman biraz fedakarlık. Benim bale hakkında naçizane düşüncem. Bale enstrümanı beden olan muhteşem bir sanattır. Evet, her giden çocuk profesyonel balerin olacak diye bir şey yok. Ama duruş kazanımı, müzik kulağı ve disiplini başka gelişecek inanın bana. Klasik müziğe aşık, nadir insanlardan olacak bir kere Bu tecrübeli ile sabittir. Kızım 4.5 yaşından bu yana büyük bir aşkla devam ediyor. Her pazarımızın ( hatta hafta içi okul dönüşümüzün) gün ortası 2-3 saat kayıp mı oluyor, belki anne-baba açısından evet. Zaman kalmıyor ama o keyif alıyor, istikrarla devam ediyor ya, olsun varsın. Yıl sonu resitalleri ayrı bir tat. Hele geçen yıl solo gösterisi ile başladı resital. Eşimle ikimiz şaşkınlık ve göz yaşları ile seyrettik, her 2 gece de. Sıpam bize sürpriz yapmış. Söylememiş, solo dansını Sahne de görünce kala kaldık. 900 kişi karşısında bir kuğumuz vardı. Gözlerimizin içine bakarak dans etti. Şu an 9,5 yaşında. Ve asla vazgeçmeyi düşünmüyor. O istediği sürece yanındayız, kararı aldık. Söylenenlere kulak tıkayıp geçiyoruz. Ya maymun iştahlılık yapıp, daldan dala yapsa Bir de öyle düşünün..)) Sevgiyle, baleyle kalın ))