1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Canlan Sitem :) Kimler yoğurdunu evde yapıyor?

Ben Mart ayından bu yana yoğurdumuzu kendim mayalar oldum.

Eskiden yapardım ancak market yoğurduna alışmış ev halkı burun kıvırırdı. Lakin Mart dan bu yana bayıla bayıla yiyorlar.

Sitemize her hafta güvenli kapı sütü geliyor. Her çarşambayı iple çeker oldum Eeee bir de sırsız toprak tencere aldım. Allahım, Allahım oluyor. Eşim,'Hatun sen bu işin piri oldun' diyor. Ki ' yok güzel olmaz' derdi.

Eee kimler yoğurdunu kendi uyutuyor bakalım.

Aaa bu arada eski forumları dolanırken konu ile ilgili bir forumda buldum. İlginizi çekerse işte linki http://www.annecocuk.com/showthread....1151220&page=4 hadi sizde bilgilerinizi paylaşın.

Cevap: Canlan Sitem :) Kimler yoğurdunu evde yapıyor?

Deniz bebekken yoğurt makinasında onun için kendim yoğurt yapardım. ama o büyüdükten sonra yapmaz oldum. Tabiiki, kendimizin yaptığı yoğurt çok sağlıklı ama, tembellik de hat safhada

yıllardır evime günlük şişe sütten başka süt sokmayan ben son iki yıldır sokak sütü ile yoğurt yapıyorum. tabi bunda etken olan süt ve süt ürünlerinde oynanan oyunlar, özellikle onkoloji doktorlarının yorumları neden oldu. iyiki de olmuş, çocukluğumdaki yediğim lezzetli yoğurdu yemeye başladık...kapaklı borcamda yapıyorum...

Bende kendim yapiyorum hazir yogurt alinca yemiyor benim beyler ben kaymakda karistiriyorum cok güzel oluyor yengem mikrodalga ya sigacak kadar bir kaba mayalayip mikrodalganin icinde mayalamaya birakiyormus cok güzel oluyor sarip sarmalayip yer kaplama derdi yok dedi onu deneyecegim birde bakayim nasil olcak

Alıntı glo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Mart ayından bu yana yoğurdumuzu kendim mayalar oldum.

Eskiden yapardım ancak market yoğurduna alışmış ev halkı burun kıvırırdı. Lakin Mart dan bu yana bayıla bayıla yiyorlar.

Sitemize her hafta güvenli kapı sütü geliyor. Her çarşambayı iple çeker oldum Eeee bir de sırsız toprak tencere aldım. Allahım, Allahım oluyor. Eşim,'Hatun sen bu işin piri oldun' diyor. Ki ' yok güzel olmaz' derdi.

Eee kimler yoğurdunu kendi uyutuyor bakalım.

Aaa bu arada eski forumları dolanırken konu ile ilgili bir forumda buldum. İlginizi çekerse işte linki http://www.annecocuk.com/showthread....1151220&page=4 hadi sizde bilgilerinizi paylaşın.

Hoş geldin gül...

bende evde yapıyorum yoğurdumu hazır yoğurtları sevmiyoruz, sokak sütü çok güzel olmuyordu ama herşeye rağmen almaya devam ediyordum hazır yoğurttan daha iyi diye, son 1 aydır atatürk orman çiftliğinin sütünü keşfettim, gayet güzel oluyor yoğurdumuz..

küçük bir soru sorayım; sırsız toprak tencere, içi beyaz bişeyle boyanmışmı, yoksa hiç bir işlem görmemiş toprak tenceremi, yoğurta kırmızı renk çıkmıyormu...ben geçen sene beyaz bişeyle boyanmış (sırlanmış) tencere almıştım bikaç yerinden sırı atmış galiba yoğurta kırmızı renk veriyordu...

bende son yillarda evde yapiyorum yogurdumu. sokak sutcusunden aliyoruz ama tabi guvenilir yerden. evde borcamla yada porselen kabimda yapiyorum. tabi kalip gibi olmuyor ama tadi falan bambaska ya...bizde herkes bunu daha cok seviyor. annemde manda sutu aliyor sutcusunden bazen yapip bana getiriyor onun ki daha da guzel tutmus oluyor ya...keske elimizden gelse herseyi kendimiz yapabilsek evde...gerci biz simdi salca tarhana eriste kuskus yaptirmaya baslariz...

annem yapıyor biz yiyoruz

malesef hazır yogurt yiyoruz

Alıntı bebisim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    annem yapıyor biz yiyoruz
    Biliyorsun annem bize yemek yapıyor, yoğurt da yap dersem korkarım terliği yerim

cocuklara kucukken 250'lik kavanozlara ikiser gunluk mayalardim. bayagidir yapmiyorum. denk geldikce organik yogurt aliyorum...