2. Sayfa - Toplam 15 Sayfa var BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu
Toplam 150 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Cevap: 3. Sınıflar/ 2013-2014 egıtım ogretım yılı

Türkçe , Hayat Bilg. ve Matematik ten 20 şer soruluk test oldular dün ve bugün. Ödevler de başladı bizde.

İngilizce için ben de senin gibi düşünüyorum cat , ama Tudem i pek düşünmüyorum işin aslı zira bu bahar bursluluk sınavlarına girmesi gerekiyor. Hayırlısı bakalım

ooo gecekusu sizin okul super hizli baslamis. bizim gecen sene boyleydi ama bu sene bayagi yavas bir gecis oldu..bu gun cok kucuk bir yazma odevi geldi o kadar..

Tudemi de tum Turkiye genelinde basarisini gormek icin istiyorum. cunku ozel okul kavrami hep bana sisik notlar olarak hissettiriyor niyeyse ))

3.sinifta bursluluk oluyor mu Gecekusu ? hangi okullarda oluyor bilgi vermen mumkun mudur acaba ?
    Alıntı gecekusu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkçe , Hayat Bilg. ve Matematik ten 20 şer soruluk test oldular dün ve bugün. Ödevler de başladı bizde.

İngilizce için ben de senin gibi düşünüyorum cat , ama Tudem i pek düşünmüyorum işin aslı zira bu bahar bursluluk sınavlarına girmesi gerekiyor. Hayırlısı bakalım

E işte 4. sınıfa geçerken olmuyor mu? Henüz incelemedim bursluluk sınavlarını işin aslı , bir an önce bursu başlasın derdindeyim. Okuldu , kursdu , etkinlikdi vb. yetişmek mümkün değil. Şu an bildiğim Oğuzkaan Koleji var. Buldukça yazarım yine

yanlis bilgi vermeyeyim tabi de benim bildigim 4. sinif bitince bursluluk sinavi oluyor. 4+4+4 sisteminden dolayi sanirim. ay biliyor musun bende aynen boyle dusunuyorum hayirlisi ile biraz burs alsa oldukca rahatlayacagiz. cunku kendi isinde olunca piyasalarin durumu malum

birde tabi anadolu yakasi avrupa yakasi diye bakmak lazim okullara . Oguzkaan koleji sanirim Avrupa yakasinda. bence burada bunlari bir detaylandiririz birimize uymayan belki digerine mutlaka uyar. bilgi vermek lazim.

bende onu anlamiyorum ozel okul diyoruz sonrasinda kursuna bir ton para oduyoruz (((

Alıntı gecekusu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E işte 4. sınıfa geçerken olmuyor mu? Henüz incelemedim bursluluk sınavlarını işin aslı , bir an önce bursu başlasın derdindeyim. Okuldu , kursdu , etkinlikdi vb. yetişmek mümkün değil. Şu an bildiğim Oğuzkaan Koleji var. Buldukça yazarım yine

merhaba, haftasonu veli toplantimiz vardi. ogretmenimiz bu sene bizden ve cocuklardan neler bekledigini belirtti. 3. sinif kolay olacak ama 4. sinifa hazirlik olmasi icin cocuklari zorlayacagim dedi. 4. sinifta sinavlarda alinan notlar karne notu olarak gececek cunku dedi. bu nedenle yogun bir sene bizi bekliyor sizde kendinizi buna gore hazirlayin odevlerde falan kesinlikle eksiklik , yapmamazlik istemiyorum dedi. veliler klasik cok odev vermeyin muhabbetine girdi.

yabanci dil icinde bu sene zorlu bir donem bizi bekliyor gozukuyor. yilsonu sinav olacagi icin bu sene yogun olacagiz dedi ogretmenler. bu cambrigde sinavlarini cok onemsiyorlar anladigim.

bunun disinda secmeli dersler secilecek, yabanci dil ders sayisi artti. sosyal etkinlikler azaldi.

bakalim neler olacak 3. sinifta?

oğlum da derslerden değerlendirme sinavlari olduklarini söyledi gecen hafta. hafta sonu için odevi yoktu. ama dun itibariyle basladi ödevler. gerçi bizim okulun ödevleri zaten az oluyor.

yabanci dil demişken, haftada kac saat goruyorlar? bizimkilerde 1. sinifta 16 saatti, son iki senedir 13 saat...

bizim bu sene 10 saat olmus ingilizce...

gecens sene 13 saatti sanirim bayagi azalmis gibi sasirdim bak simdi...

matematik kitabina baktimda bu sene mufredat cok hafif gibi ya...

Alıntı log Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oğlum da derslerden değerlendirme sinavlari olduklarini söyledi gecen hafta. hafta sonu için odevi yoktu. ama dun itibariyle basladi ödevler. gerçi bizim okulun ödevleri zaten az oluyor.

yabanci dil demişken, haftada kac saat goruyorlar? bizimkilerde 1. sinifta 16 saatti, son iki senedir 13 saat...

Siz yine iyisiniz biz de felaket İngilizce sadece ve sadece 7 saat , 2 saat de sınav hazırlık dersi olacakmış. Hepi topu bu (

Hadi bakalım dün öğretmen kitap dağıtmış sınıfa çocuklar okusunlar diye , iki kişiden de özet istemiş sunum yapacaklarmış. Bilin bakalım sunumlardan biri kimin.

Bize gelen kitap Can Yayınlarından Ozonu Turnalar mı Deldi Gagalarıyla . Konu çevre duyarlılığı ile ilgili olduğu için sunum istiyor öğretmeni. Yarın yada Pazartesi yapacak sunumu oğlan , dün gece yarısını okudu kitabın. Şimdi sorularım ;

- Kitapta üç tane hikaye var. Kitaba isim olan hikayeyi sunuma hazırlatmayı düşündüm ben ne dersiniz.?

- Kitap sunumu nasıl yapılır , fikirlere ihtiyacım var. Oğlana kısa bir özet çıkartıp hikayenin bir - iki resmini A4 kağıda fotokopisini çekip ekletmeyi düşündüm. Sunumda resimleri göstererek anlatsın. Tepegöz yok sınıfta onun için asetat kullanamaz, bilgisayardan tahtaya yansıtabilir ama powerpoint kullanmasını bilmiyor. Kitaptaki resimler siyah-beyaz onları boyasa elinde tutsa yeter mi?

Aman sadece okuyup gitmeyin , acil fikir lazım bana , yazın yazın

bizimkiler de sinifta grup grup, okuduklari kitaba yonelik canlandirma yapmislardi. onerilerim:
    * kitaptaki karaktere yonelik giyebilecegi bir kiyafet, aksesuar, vb... birsey varsa onu giyebilir, takabilir sunum sirasinda
    * ben evde stokta son birkac ayin bilim cocuk dergilerini falan tutuyorum. boyle abuk acil odev durumlarinda icinden resim falan bulmasi kolay oluyor. hikayeye yonelik siz de resim arayabilirsiniz cocuk dergilerinden.

kolay gelsin