3. Sayfa - Toplam 15 Sayfa var BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu
Toplam 150 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Cevap: 3. Sınıflar/ 2013-2014 egıtım ogretım yılı

Yok öyle söyleyip kaçmak yakaladım sizi bir kere . Turna bizim ana karakter ( yan karakterlerde ördekler ,kazlar kargalar ne arasan var) , kıyafet ayarlayamam da aksesuar ne olabilir?

Aslında kartondan kafasına göre bir silindir yapıp turna resmi yapıştırabilirim . Olur mu?

kitabin icerigini bilmiyorum ama benim onerim su olabilir :

- kitaba isim olan hikayeyi anlatmak en uygunu.
    - hikayenin ismi ve yazarini soyleyebilir sunumun basinda.ana karakterler de hem soylenebilir hemde cikti alacaginiz kagitlarda belirtilebilir.
    - sonra hikayeyi giris gelisme sonuc seklinde anlatabilir. bu asamada resim gostermesi mantikli akilda kalici olmasi acisindan.
    - en sonunda da gercek hayatta ne yapilmali ne yapilmamali uzerinde tartisabilirler.cikti almaniz yeterli bence tepegoz olmasina gerek yok.
    - kiyafet olayi icin birsey diyemiyorum benim kiz hic hoslanmaz bu tur seylerden mesela..

Alıntı gecekusu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi bakalım dün öğretmen kitap dağıtmış sınıfa çocuklar okusunlar diye , iki kişiden de özet istemiş sunum yapacaklarmış. Bilin bakalım sunumlardan biri kimin.

Bize gelen kitap Can Yayınlarından Ozonu Turnalar mı Deldi Gagalarıyla . Konu çevre duyarlılığı ile ilgili olduğu için sunum istiyor öğretmeni. Yarın yada Pazartesi yapacak sunumu oğlan , dün gece yarısını okudu kitabın. Şimdi sorularım ;

- Kitapta üç tane hikaye var. Kitaba isim olan hikayeyi sunuma hazırlatmayı düşündüm ben ne dersiniz.?

- Kitap sunumu nasıl yapılır , fikirlere ihtiyacım var. Oğlana kısa bir özet çıkartıp hikayenin bir - iki resmini A4 kağıda fotokopisini çekip ekletmeyi düşündüm. Sunumda resimleri göstererek anlatsın. Tepegöz yok sınıfta onun için asetat kullanamaz, bilgisayardan tahtaya yansıtabilir ama powerpoint kullanmasını bilmiyor. Kitaptaki resimler siyah-beyaz onları boyasa elinde tutsa yeter mi?

Aman sadece okuyup gitmeyin , acil fikir lazım bana , yazın yazın

Hızır gibisiniz valla

Log un aksesuar fikrinden yola çıkıp taç yapmayı düşündüm kafasına . Tacın üzerinde önde büyükçe bir turna kafası resimi yapıştıracağım. yanlara falan da diğer karakterlerin resimlerini . Netten buldum resimleri birazdan çıkıp renkli bastıracağım. Zira benim renkli tonerim bitik.

Resim gösterme olayını beğendiğine sevindim Hikayeyi dediğin gibi özetleyecek , yazarı düşünmemiştim iyi oldu. Destek kuvvet olarak çalışıyorum ben özet oğlana ait , umarım güzel yapar çünkü cidden ona bulaşmayı hiç istemiyorum.

Hikayenin son cümlesi " Ya insanlık ne yapacakmış acaba? " bunu söyletip " sahi biz ne yapacağız ? " sorusuyla sunumu bitirmeyi planladım.

kafasina tac ve burnuna kartondan gaga yeterli olacaktir bence

bastirdiginiz resimleri fon kartonlarin uzerine yapistirirsiniz. tahtada sabitler bir sekilde onlari...

Süper olmuş bizimkinin sunumu çok mutlu olmuş oğlum. Alkış almak çok keyifli diyor. Resimlerini ve kitap özetini panoya asmışlar vb. Sunumun sonunda sınıf arkadaşlarına sorular yöneltmiş , hepsi dikkatle dinlemiş ve cevaplamışlar.

Yarın Darıca Hayvanat bahçesi gezileri var , ama bu havada göndermeyi düşünmüyorum , sabah pek bir üzgün gitti bu yüzden.

Bizden şimdilik bu kadar

cok sevindik guzel gectigine kuzuya moral olmustur okulun ilk gunleri...

yarin yagmurda gezi iptal olur belki...

Alıntı gecekusu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süper olmuş bizimkinin sunumu çok mutlu olmuş oğlum. Alkış almak çok keyifli diyor. Resimlerini ve kitap özetini panoya asmışlar vb. Sunumun sonunda sınıf arkadaşlarına sorular yöneltmiş , hepsi dikkatle dinlemiş ve cevaplamışlar.

Yarın Darıca Hayvanat bahçesi gezileri var , ama bu havada göndermeyi düşünmüyorum , sabah pek bir üzgün gitti bu yüzden.

Bizden şimdilik bu kadar

herkesin gecmis bayrami kutlu olsun. 10 gunluk bayram tatili cok sukur bitti )))

3.sinif velileri nasil gidiyor okul ? bu 10 gunluk bayram tatili cocuklara sanki cok yaramadi tam okul ders moduna girmisken yine tatil moduna giriverdiler hizlica ...elimizden ipad ve tv kumandasi dusmedi hic...

kisaca dersler hakkinda bilgi vereyim :

- Hayat bilgisi : okul heyecanim konusu ile basladi. kroki, plan , planlama konularini ogrendiler. biraz yavas ilerliyor bu konu.
    - Turkce : birey ve toplum konusu isleniyor. olumlu olumsuz cumle , kuralli kuralsiz cumle soru cumlesi, noktalama isaretleri ogreniliyor.
    - Matematik: oruntu, dogal sayilar toplama cikarma carpma bolme . toplama cikarmada 4 basamaklilara kadar geldiler. carpma bolmede henuz 2 basamaklilar ile islem yapiliyor. verilmeyeni bulma , sayi basamak degerleri isleniyor.
    - Ingilizcede : en hizli baslayan ve ilerleyen dersimiz bu oldu. cocuklar 2 sene daha hafif ilerlemisken bu sene kosturmaca modundalar. bir baktim konular ilerlemis gitmis. bu tatilde cok bakamadim ama konulara soyle bir baktim bu hafta biraz tekrar etmekte fayda var gibi. bu sene sinavda olacagi icin cok ustune dusuyorlar sanirim.

odevler konusu da bu sene oldukca artti her sene 5 sayfa odev , 10 sayfa okuma, bunun disinda da extra test calismasi mutlaka isteniyor. buna ingilizce dahil degil. ingilizce de de mutlaka her gun 1-2 sayfa calisma isteniyor. extra test calismasi icin bir iki test kitabi aldim.ama sanirim Tudem, guvender vs bakmak lazim digerlerini cok begenmedim gibi. bu sene ogretmenimiz okul icin test kitabi ismi vermedi, kendi ara ara sayfa verip cozdurecekmis ((( kendiniz bakin dedi ama hangisi iyi hangisi kotu cok bilemedim.

sizin ogretmen size test kitabi onerdi mi yada hangi yardimci kaynaklari takip ediyorsunuz ? birde yabanci dil icin herhangi bir calisma yapiyor musunuz ?

kasim basinda sinavlarimiz baslayaca bu sene yazili sinavlarin sayisi 2den 3 e cikti. birde okul bunyesinde genel degerlendirme sinavlari var cocuklarin durumlarini olcmek icin. sizde de bu tur sinavlar oluyor mu ?

matematikte grafik oluşturma konusundalar. Turkce ve hayat bilgisine dikkat etmedim acikcasi. bizim okul test kitabi falan önermez sagolsun! ben zambak yayinlarinin yaprak testini aldim sadece.

ödevler her zamanki gibi, hafta ici her gun iki sayfa. hafta sonu her dersten ikişer sayfa oluyor.

3.sinif velileri nasilsiniz ? bir rehavet coktu hepimize..3. sinif bayagi rahat sanki )) bizim haftaya sinavlar basliyor, aysonu da veli toplantisi ...heyecan bayagi bayagi var gibi...

Offf zordu... Hastalandık sıradan , önce oğlan hastanelik oldu , gece falan kaldık. Arkasından ben hastalandım , oğlandan bulaştı sanırım. En son eşim hastalandı. Bayağı uzun sürdü toparlanmamız. Arada doğum günüm , evlilik yıldönümü ... bayağı hareketliydik anlayacağınız.

Geçen hafta iki sınav oldular bizimkiler. Matematik ten gene sıkıntı var , en basit soruda takılmış. Sınav kağıdını okuduktan sonra dağıtınca öğretmeni hatayı görmüş ve oturup ağlamış ben nasıl takıldım diye. Dikkat sorununu nasıl atlatacağımızı bilmiyorum , bir sürü şey denedik beraber ama şimdilik sonuç yok. En son dün öğretmenin verdiği bir testi yavaş yapmış. Öğretmeni hızlan biraz deyince " yanlış yapmayayım diye yavaş yavaş yapıyorum" demiş. Bir süre böyle yapacağım anne dedi.

Bunun haricinde 4. sınıf matematik , İng. sınav hazırlık dersleri ve hafta sonu yüzme devam ediyor.
    Test kitabı olarak Zambak ve Coşku dan faydalanıyor öğretmen , geçen gün ev de konusu geçti Tudem den bir kitap almayı planladım.

Ödevler ile ilgili bir rutin yok bizde , bazen fazla geliyor bazen daha az. Dün ödevsiz gündü , çok mutlu idi. Ek ders vardı 17:30 da bitti okulu , zaten yorgundu isabet oldu.