Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasındakiler gösteriliyor.
  1. ÖNEMLİ-Milli Eğitim'de Köklü Değişiklik Adımları

Belki duymayanlar olabilir diye yorum yapmadan bir haberi paylaşmak istedim. Bu aslında önemli bir değişiklik ve bir doğrultuda önemli, büyük bir değişim adımı.

İLKELERDEN “ATATÜRK İLKE VE İNKILÂPLARINI BENİMSEMİŞ BİREYLER YETİŞTİRİLİR” HÜKMÜ ÇIKARILDI
    Yönetmelik ile ortaöğretim ilkelerinde değişiklik yapıldı. Buna göre ortaöğretim kurumları işlevlerini Türk millî eğitiminin genel ve özel amaç ile temel ilkeleri doğrultusunda, evrensel hukuka, demokrasi ve insan haklarına uygun; öğrenci merkezli, aktif öğrenme ve demokratik kurum kültürü anlayışıyla yerine getirecek. Yapılan değişiklikle, daha önce ortaöğretim ilkeleri arasında yer alan “Öğrenciler, Atatürk ilke ve inkılâplarını benimsemiş, temel demokratik değerler ile donanmış, araştırma, sorgulama, eleştirel düşünme, problem çözme ve karar verme becerileri gelişmiş; hayat boyu öğrenen, insan haklarına saygılı, mutlu bireyler olarak yetiştirilir” hükmü de diğer 16 fıkra gibi yürürlükten kaldırıldı.

Cevap: ÖNEMLİ-Milli Eğitim'de Köklü Değişiklik Adımları

Gerçekten üzgünüm.... Herhangi bir lideri tanrılaştırıp körü körüne sevmek olsa idi Atatürk ile ilgili eleştiriler eyvallah derdim. Ancak yapılan onu ve yaptıklarını anlamadan öğretilmiş bir şekilde cahilce onu ve bu ülkeye kattıklarını reddetmek, bu nedenle çok üzgünüm
    Alıntı Napier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki duymayanlar olabilir diye yorum yapmadan bir haberi paylaşmak istedim. Bu aslında önemli bir değişiklik ve bir doğrultuda önemli, büyük bir değişim adımı.

İLKELERDEN “ATATÜRK İLKE VE İNKILÂPLARINI BENİMSEMİŞ BİREYLER YETİŞTİRİLİR” HÜKMÜ ÇIKARILDI
    Yönetmelik ile ortaöğretim ilkelerinde değişiklik yapıldı. Buna göre ortaöğretim kurumları işlevlerini Türk millî eğitiminin genel ve özel amaç ile temel ilkeleri doğrultusunda, evrensel hukuka, demokrasi ve insan haklarına uygun; öğrenci merkezli, aktif öğrenme ve demokratik kurum kültürü anlayışıyla yerine getirecek. Yapılan değişiklikle, daha önce ortaöğretim ilkeleri arasında yer alan “Öğrenciler, Atatürk ilke ve inkılâplarını benimsemiş, temel demokratik değerler ile donanmış, araştırma, sorgulama, eleştirel düşünme, problem çözme ve karar verme becerileri gelişmiş; hayat boyu öğrenen, insan haklarına saygılı, mutlu bireyler olarak yetiştirilir” hükmü de diğer 16 fıkra gibi yürürlükten kaldırıldı.

Ne yazıkki, eğitim sisteminde köklü değişiklikler yapıp, kendi istedikleri gibi nesiller yetiştirmeye calışıyorlar

Bu değişiklikle beraber, sinif gecme notu, 45 den 50 ye cıkarıldı, devamsizlik 10 güne indirildi. İki gün üst üste özürsüz devamsızlık yapan disipline sevkedilecek, ve daha kötüsü lisede evlenmenin önü açıldı

Çok üzgünüm...

Alıntı Napier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bir de bu var

------------------------
    MEB'in fizik kitabı alay konusu oldu

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 10'uncu sınıflar için hazırladığı fizik ders kitabı Twitter'da alay konusu oldu.
    Kitabın "içindekiler" bölümünü okuyanlar "acaba gerçek mi" diye uzun süre tereddüt ettiler.
    10'uncu sınıflar için hazırlanan fizik kitabındaki bazı konu başlıkları şöyle:
    -Naz Tenis Kortunda
    -Hüzünlü Ayrılık
    -İlayda Yarıyıl Tatilinde
    -Fareye de Pil Taktılar!
    -Şeyma’nın Rüyası
    -İlayda’nın Başarısı
    İşte o ders kitabının "içindekiler" sayfası:

İşte MEB'in sitesinde yayınlanan kitabın pdf hali: (TIKLAYINIZ)

Odatv.com

Kız öğrenciye etek giymek yasak

Trabzon'daki "merdiven" skandalının benzeri bu kez Antalya'da yaşandı. Antalya’daki Gazi Anadolu Lisesi’nde kız öğrencilerin etek giymesi yasaklandı.
    Okul Müdürü Hayri Bahşi, “Okulumuz öğrencileri artık büyük çocuklar. Merdivenden inip çıkmalarında sorunlar olmasın diye düşündük” dedi.
    Trabzon Milli Eğitim İl Müdürü Tamer Kırbaç’ın “Erkek öğrenciler ile kız öğrenciler aynı binada altlı üstlü kalıyor. Aynı merdivenleri kullanarak uyumaya gitmeleri inanın beni iki yıldır rahatsız ediyor ve diken üstünde oturmama sebep oluyor” sözlerinin ardından bir skandal da Antalya’da yaşandı.
    Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, Antalya’daki Gazi Anadolu Lisesi’nde kız öğrencilerin etek giymesi yasaklandı. Okul Müdürü Hayri Bahşi, yeni kılık kıyafet yönetmeliğine göre okul aile birliğinin de onayıyla bu yıl öğrencilerin gri pantolon, beyaz tişört olan okul forması giymelerine karar verildiğini söyledi. Daha önceki yıllarda uygulanan kurala göre üst sınıfta okuyan kız öğrenciler etek giyebilecek. “Kız öğrencilerin pantolon giyerek daha rahat edeceğini” savunan Bahşi, “Yeni yönetmeliğe göre bu karar alındı. Çocuklarımızın forma giymesi benimsendi. Biz de erkek ve kız çocuklarının da pantolon giymesine karar verdik. Böylece çocuklarımız rahat edecek. Sıralar kirli oluyor, tozlu oluyor. Ayrıca okulumuz öğrencileri artık büyük çocuklar. Merdivenden inip çıkmalarında sorunlar olmasın diye düşündük” diye konuştu.
    Okula yeni başlayan bir kız öğrencinin velisi olan A.E ise “Kızım naif bir çocuk. Bu konuda direnecek durumda değil. Ama bir kız çocuğuna etek giymesinin yasaklanmasına bir anlam veremiyorum. Kız çocuklarının etek giymesi merdivende etekleri açılır diye yasaklanırken okulda birçok türbanlı öğretmen var. Cumhuriyet kazanımlarımızdan tek tek vazgeçiliyor” dedi.
    Odatv.com

Dehşet içindeyim... Bu ne biçim Atasözü, böyle ata mı olur...Dindarlık değil bu sapıklık. Kuran-ı Kerim'de kız çocuklarının öldürülüşü açıkça lanetleniyor, dinimize de aykırı bu. Kızımı alıp gitmek istiyorum bazen...
    Alıntı Yeşim_Yıldırım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster