Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Amniosentez ve cvs'e alternatif

Herkese merhaba, öğrendiğim bir konu ile ilgili bir bilgi paylaşmak istiyorum.

Şu anda 2. Bebeğimi bekliyorum, 19 haftalık oldu. Yaşım 36. İlk çocuğumu 29 yaşında doğurmuştum, o zamanlar 2’li ve 3’lü testleri yaptırmış başka da bir şeye gereksinim duymamıştık, doğrusu aklıma olumsuz herhangi bir şey de gelmemişti. Yakın zamanda benimle yaşıt bir arkadaşımın ikili ve üçlü tarama testlerinde yüksek down sendromu riski çıktı; doktorlar kesin tanı için muhakkak amniosentez veya CVS yaptırmasını önerdiler ancak o bebeği her haliyle kabul ettiğini bu nedenle düşük riski olan bu testleri yaptırmak istemediğini ifade ederek reddetti, bebek doğdu ve çok şükür normal. Ben arkadaşımın hamileliği boyunca yaşadığı stresten o kadar çok etkilendim ki; 2’li 3’lü testim ve ultrason bulgularım normal çıktığı halde amniosentez yaptıracağım dedim ama bir yandan da içim hiç rahat değildi, bu testi yaptırınca düşük riski olduğu için. Bu endişelerimi doktorumla paylaşınca bana bu testlere alternatif hiçbir riski olmayan bir kan testinden bahsetti, ben de bu testi duymuştum ama kesinliğinden emin değildim ama hem doktorumdan hem de doktor olan eşim vasıtası ile yurtdışında başka doktorlardan kesin sonuç verdiğini öğrenince bu testten yaptırmaya karar verdim. Maalesef ülkemizde yapılmıyor; burada kan veriyoruz, kan Almanya veya Hong Kong’a gidiyor, orada test ediliyor ve 3 hafta sonra sonuç net bir şekilde çıkıyor. Kesinlik derecesi amniosentez ve CVS ile aynı, yani % 99,8 kesin sonuç veriyormuş. Ben dün sonucu aldım, çok şükür herşey normal çıktı

Bu testi mümkün olduğunca paylaşıyorum, burada da paylaşmak istedim, birilerinin işine yarar ümidiyle.

Sevgiler,

2. Cevap: Amniosentez ve cvs'e alternatif

Tebrik ederim bebeğiniz için. Birşey sormak istiyorum sizin yaptırdığınız bu test pahalımı ben bunu ilk defa duyuyorum birde hangi dr gidiyorsunuz tavsiye rica etsem mümkünmüdür?

Cevap: Amniosentez ve cvs'e alternatif

Merhaba, teşekkür ederim. Testin fiyatı amniosenteze göre biraz daha pahalı. Benim doktorum Acıbadem Hastanesi'nde Tayfun Osmanağaoğlu, ben memnunum kendisinden.

4. Cevap: Amniosentez ve cvs'e alternatif

Çok tşkler) dr ismini hemen not alıyorum. Sizde, inşallah bebeğinize sağlıkla kavuşursunuz..