1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Siigarayı bırakmak.

Arkadaşlar, sigarayı bıraksam diyorum. Ama Hastalığımdan ötürü (MS) , hiçbir şekilde strese girmemem gerekiyor. Kendi kendime strese girmeden bırakmam imkansız. İlaçla sigarayı bırakanlara birkaç sorum olacak?

- ilaca rağmen, canınızın istediği, kendinizle mücadele edip, strese girdiğiniz oldumu? (lütfen doğru cevap verin, çünkü dediğim gibi, hatta doktorumun dediği gibi, stresin hastalığıma , bana vereceği zarar sigaranın zararından cok daha fazla olabilir)

- hangi ilacı kullandınız? Nasıl kullanılıyor? Yan etkisi varmı?

- Bu ilaçları kullanmak için, hangi branş doktorundan bilgi almak lazım?

Tesekkür ederim

Cevap: Siigarayı bırakmak.

Merhaba ,
    Size sigarayı bırakmak için farklı bir yol önereceğim. MORA TERAPİ. Eşim günde 1-1,5 Paket sigara içerken bu yöntemle yaklaşık 2 ay önce sigarayı bıraktı. Zaten siz sigarayı bırakmaya karar vererek bana göre yolun yarısını aşmışsınız. Kalan yolda size ufak bir destek gerekiyor. Ben hiç içmediğim için MORA TERAPİ inin tam etkisini anlatamam. Ama benim anladığım beyne gelen frekanslarla karşı duvar örerek sigara içme istediği köreltiyor. Biz Ataşehir şubesine gittik. Kamelya yada Mozaik çarşı içinde ..Bu iki çarşısını adını hep karıştırırım . Bence bunu bir araştırın .

Alıntı SOFT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,
    Size sigarayı bırakmak için farklı bir yol önereceğim. MORA TERAPİ. Eşim günde 1-1,5 Paket sigara içerken bu yöntemle yaklaşık 2 ay önce sigarayı bıraktı. Zaten siz sigarayı bırakmaya karar vererek bana göre yolun yarısını aşmışsınız. Kalan yolda size ufak bir destek gerekiyor. Ben hiç içmediğim için MORA TERAPİ inin tam etkisini anlatamam. Ama benim anladığım beyne gelen frekanslarla karşı duvar örerek sigara içme istediği köreltiyor. Biz Ataşehir şubesine gittik. Kamelya yada Mozaik çarşı içinde ..Bu iki çarşısını adını hep karıştırırım . Bence bunu bir araştırın .
    Tesekkür ederim internetten baktım. Ama benim sorunum (hastalığım) zaten beynimde olusan plaklar olduğu için, böyle bir yöntem riskli olabilir. o yüzden deneyemem Sanırım tek deneyebileceğim (ki ondan da çok emin değilim, doktorum bırakma diyor çünkü) ilaçla bırakmayı denemek. Tekrar teşekkür ederim

Alıntı Yeşim_Yıldırım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkür ederim internetten baktım. Ama benim sorunum (hastalığım) zaten beynimde olusan plaklar olduğu için, böyle bir yöntem riskli olabilir. o yüzden deneyemem Sanırım tek deneyebileceğim (ki ondan da çok emin değilim, doktorum bırakma diyor çünkü) ilaçla bırakmayı denemek. Tekrar teşekkür ederim
    Yesim kendini hic strese sokmadan, tamamen birakmak yerine azaltmayi hedeflesen.
    Hastaligini gereksiz yere tetiklemek bence yalnis.
    Hergun 1 sigara eksik bile sagligin icin iyi gelecektir.

Benim esim Polonyadan gettirtdigi haplarla yarim sene birakabildi. Sanirim Bulgaristanda da bulunuyor bu ilaclar.
    Turkiyede olsa iyi olacak, cunku Polonyada bile recete ile satiliyor, hem kisitli veriliyor. Yani tanidigin yoksa zor.
    Eve gidince bir adina bakayim, tekrar buraya yazarim.

Esim elektronik sigara denedi, nikotin plasterlari, fakat bunlar uzun vade cozum olmadi.
    Bu haplar ona iyi geldi.

Saglikla kal,
    Damla

Alıntı damla1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yesim kendini hic strese sokmadan, tamamen birakmak yerine azaltmayi hedeflesen.
    Hastaligini gereksiz yere tetiklemek bence yalnis.
    Hergun 1 sigara eksik bile sagligin icin iyi gelecektir.

Benim esim Polonyadan gettirtdigi haplarla yarim sene birakabildi. Sanirim Bulgaristanda da bulunuyor bu ilaclar.
    Turkiyede olsa iyi olacak, cunku Polonyada bile recete ile satiliyor, hem kisitli veriliyor. Yani tanidigin yoksa zor.
    Eve gidince bir adina bakayim, tekrar buraya yazarim.

Esim elektronik sigara denedi, nikotin plasterlari, fakat bunlar uzun vade cozum olmadi.
    Bu haplar ona iyi geldi.

Saglikla kal,
    Damla
    Baya bir azalttım zaten tesekkür ederim

Kendi kendime strese girmeden bırakmam imkansız.
    "durunca içerim araba kötü kokar", "perdeler kirleniyor lavobaya gidince içerim", "sokakta bana yakışmaz, eve gidince içerim",
    gibi ertelemeler insanı strese sokmaz ise ertelemeye mantıklı sebepler bulmak işe yarayabilir.

karanfil çiğnemek, karabaşotu çayı içmek, mentöllü bişeler tüketmek; insanın ağız boğaz kısmını "gıcır gıcır" yapabilir.
    tertemiz boğaza sigara dumanı çok zarar verir, tıpkı çocuğun sigara içmesinde olacak olan öksürme gibi.
    bu yöntem de, sigara içmeyi erteleyebilir.
    hatta her sigara içme arzusunda önce "karanfil gibi bişe çiğniim de sonra sigara içerim" demek, o an ki sigarayı yarıda bırakmaya sebep olabilir.

erteleme de ne demek?
    ertelemek, günde 1 saat ertelemek 15 gün sonra, "15 gün içinde 1 gün sigara içmemek " demek gibi...

kafayı taktım ertelemeye,
    "bıraktım" diye kendi kendinle kavga edeceğine, erteleme ile ele avuça tutulur sonuçlar elde edilebilir.

tabi ki, ertlemenin mantığını, veya ertleme ile doğru bir iş yaptığının mutluluğunu almak için de;
    sinirlerimizin çok güçlü, beynimizin "çevik, hazır cevap!!! (bazal membran)" denen yerin kaliteli olması lazım.

sigarayı bırakırsanız, burda birbirimizi kırarız böyle iyi
    (bence tabi)

Alıntı metin.k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "durunca içerim araba kötü kokar", "perdeler kirleniyor lavobaya gidince içerim", "sokakta bana yakışmaz, eve gidince içerim",
    gibi ertelemeler insanı strese sokmaz ise ertelemeye mantıklı sebepler bulmak işe yarayabilir.

karanfil çiğnemek, karabaşotu çayı içmek, mentöllü bişeler tüketmek; insanın ağız boğaz kısmını "gıcır gıcır" yapabilir.
    tertemiz boğaza sigara dumanı çok zarar verir, tıpkı çocuğun sigara içmesinde olacak olan öksürme gibi.
    bu yöntem de, sigara içmeyi erteleyebilir.
    hatta her sigara içme arzusunda önce "karanfil gibi bişe çiğniim de sonra sigara içerim" demek, o an ki sigarayı yarıda bırakmaya sebep olabilir.

erteleme de ne demek?
    ertelemek, günde 1 saat ertelemek 15 gün sonra, "15 gün içinde 1 gün sigara içmemek " demek gibi...

kafayı taktım ertelemeye,
    "bıraktım" diye kendi kendinle kavga edeceğine, erteleme ile ele avuça tutulur sonuçlar elde edilebilir.

tabi ki, ertlemenin mantığını, veya ertleme ile doğru bir iş yaptığının mutluluğunu almak için de;
    sinirlerimizin çok güçlü, beynimizin "çevik, hazır cevap!!! (bazal membran)" denen yerin kaliteli olması lazım.

sigarayı bırakırsanız, burda birbirimizi kırarız böyle iyi
    (bence tabi)
    Ben ilk yazdıklarınız hiç birini yaşamıyorum Sokakta canım istiyorsa içityorum, perdelerim kokmuyor, çok güzel bir balkonum var orada içiyorum, arabada oldum olası içmediğimiz için hiç içesim gelmiyor , içmiyorum. Erteleme konusuna gelince, zaten canım istemezse 4 saat hiç içmediğim oluyor. ama canım isteyince arka arkaya yakabiliyorum.

En iyisi, kendimi de, kimseyi de kırmayım , doktorumun sözünü dinleyim, içmeye devam

Tesekkür ederim

En iyisi, kendimi de, kimseyi de kırmayım
    kör istedi bi göz Allah vermiş iki göz

Alıntı metin.k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kör istedi bi göz Allah vermiş iki göz

Blog Girişleri
    13

Yeşimcim,
    Şu anda vizyonda "Bırakmak İstiyorum" adında bir film var.. Ona gitsen?
    Bir dene en azından.. Etrafımdaki içicilerin hepsine öneriyorum.. Çok kişi bırakmış bu yöntemle..Bakarsın işe yarar..
    İlaçla bırakma işini Mine Baş'a sor istersen.. O öyle bıraktı diye hatırlıyorum..
    İnşallah sen de bırakanlardan olursun canım.. En başta ben çooook sevineceğim senin için