2. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var BirinciBirinci 12
Toplam 18 sonuçtan 11 ile 18 arasındakiler gösteriliyor.

Cevap: Siigarayı bırakmak.

Bende arada bırakmak istiyorum ama vazgeçiyorum sonra,seviyorum içmeyi,keşke içmesek ama bırakamıyorumda tam bir kaos.Devlet hast.bir ara ücretsiz ilaç veriyordu,üşendim gidip almaya kaldırılmış sonra,ilaçlar 100 tl.üzeri ben ilaç alacağıma kaç paket cigara gelir o paraya diyorum mesela ))) şaka bir yana,devlet hast.git,ilaç al,zaten hem ilacı hem sigarayı içiyorsun,15 gün falan.Eğer ikisini bir arada içmeye devam edip sigaradan tiksinme olmuyorsa ilacı bırakıyorsun,yok sigaradan
    tiksinmeye başladıysan ilaca bir süre daha devam zaten sigarayı kendiliğinden bırakabiliyormuşsun.Sevgiyle...

2. Cevap: Siigarayı bırakmak.

sonuç? bıraktın mı?

Blog Girişleri
    13

Filme gittin mi? :-p

Ben hergün olips paketi bitiriyordum ağzımı sürekli mentollü tutmaya çalışıyordum.Tabi ağız tadı mentollü olunca çay kahve de tat vermiyordu.Çay kahve olmayınca sigarada istenmiyordu ama arada sigara içiyordum tamamen bırakmamıştım. sigara içen insanlardan uzak durarak idare etmeye çalışıyordum.1 hafta süre sonrası çok fena sigara kokusu tiksintisi başlıyor herşey kokuyor.sonrasında bırakacağım deyip karar verilirse bırakılır yada tersi olur tamamen irade meselesi.Benim amacım vardı bebek sahibi olmak ve hamilelik süreci.o yüzden bırakmıştım ama sonra yine başladım

Alıntı smg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hergün olips paketi bitiriyordum ağzımı sürekli mentollü tutmaya çalışıyordum.Tabi ağız tadı mentollü olunca çay kahve de tat vermiyordu.Çay kahve olmayınca sigarada istenmiyordu ama arada sigara içiyordum tamamen bırakmamıştım. sigara içen insanlardan uzak durarak idare etmeye çalışıyordum.1 hafta süre sonrası çok fena sigara kokusu tiksintisi başlıyor herşey kokuyor.sonrasında bırakacağım deyip karar verilirse bırakılır yada tersi olur tamamen irade meselesi.Benim amacım vardı bebek sahibi olmak ve hamilelik süreci.o yüzden bırakmıştım ama sonra yine başladım
    Ben de hamile kaldığımı oğrendiğim gün bırakmıştım. İlk hafta yakıp bir nefes cekip sonduruyordum. sonra zaten canım istemedi kut diye bıraktım. süt verirkende içmedim. Ama sonra ben de senin gibi tekrar başladım

Çocuk amaç olunca bırakılıyor ama şimdi sigara rahatlatıyor diye bırakamıyoruz maalesef,keşke içmesek alışkanlıktan vazgeçemiyoruz.

7. Cevap: Siigarayı bırakmak.

Yeşim hanım merhaba,
    Ben de yaklaşık 9 ay önce sigarayı bıraktım. 20 yıldır günde yarım ila 1 paket arası içiyordum. Geçen sene kendime 40 yaş doğum günü hediyesi olarak sigarayı bırakmak için ilaç aldım. 1 kutu kullandım. Devam ilaçlarını almadım bile. Açıkçası ilaç ben de sigaradan tiksinme duygusu yaratmadı. Ama sigarayı bıraktığım için strese de girmedim hiç. Bendeki etkisi psikolojik oldu sanırım. Yani öyle stresim, sigara krizlerim falan olmadı. Arada sırada aklıma geliyor tabiki. Ama artık kendimi çok daha rahat kontrol edebiliyorum.
    Hastalıkla ilgili kısmına gelince. Ben de ük (ülseratif kolit) hastasıyım. MS gibi ÜK'de otoimmün sistemi ile ilgili bir hastalık. Ayrıca nikotinin bu hastalığın aktivasyonunu bastırdığı kanıtlanmış. Stres de hastalığı tetikliyor. Ben sigarayı bırakırken bunları hiç düşünmedim. Sadece kendime çok büyük bir iyilik yaptığıma odaklandım. Sonuçta stresimizin nedeni sigara değil aslında. Eğer duygularımızı doğru yere odaklamayı başarabilirsek istediğimiz herşeyi başarabiliriz. Bu arada bakmayın böyle büyük laflar ettiğime. Duyguları yönetmek konusunda hiç başarılı değilimdir.
    İşin özü hastalığım daha kötü olur mu diye düşünmeyin. Aksine kendiniz için güzel birşey yaptığınızı düşünün. Umarım başarılı olursunuz.
    Sevgiler...

Nikotin sakızlarını deneyebilirsiniz.