1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

ikinci yabanci dil...

ikinci yabanci dil icin siz olsaniz ne secerdiniz ? ilk dilin ingilizce oldugunu varsayarsak...hangi dil daha faydali olur...

Cevap: ikinci yabanci dil...

Biz Deniz'de , ilk yabancı dil Fransızca, 2. İngilizce sectik. ama ilk dil İngilizce olsaydı, 2. ne secerdik bilmiyorum.

Yesim hn yanlis hatirlamiyorsam onceki yazismalari siz universite icinde Fransayi tercih edecektiniz di mi ? bizim universite icin tercihimiz buyuk olasilikla Amerika olabilir. Ingilizce zaten yuvadan beri ogrendigi dil, 5 sene de Almanca gorurse ortaokul bitince iki dil cepte olabilir. lisede Fransiz lisesi olursa ne kadar ilerler ne yapar onu bilemiyorum. Alman lisesi ve Robertin puanlari cok cok yuksek cunku...

Alıntı Yeşim_Yıldırım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz Deniz'de , ilk yabancı dil Fransızca, 2. İngilizce sectik. ama ilk dil İngilizce olsaydı, 2. ne secerdik bilmiyorum.

Dal da bir kukumav kuşu daha gördüm sanki İkimize de kolay gelsin , zor karar. Ben İspanyolca ve Almanca arasından seçim yapacağım , Fransızca yı eledim.

Napier gelse sihirli değneği ile birlikte ne güzel olur.

valla cocuklarinizdaki potansiyele gore siz karar vereceksiniz arkadaslar

ben oglum adima 1. ingilizce olsaydi, sonrasini almanca secerdim. teknikse almanca. yok, kamu yonetimi, uluslararasi iliskiler, vb... potansiyeli varsa fransizca ya da ne bileyim, romantikse, cicek bocek seviyorsa fransizca; hafif kalaslik varsa almanca

Alıntı cat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yesim hn yanlis hatirlamiyorsam onceki yazismalari siz universite icinde Fransayi tercih edecektiniz di mi ? bizim universite icin tercihimiz buyuk olasilikla Amerika olabilir. Ingilizce zaten yuvadan beri ogrendigi dil, 5 sene de Almanca gorurse ortaokul bitince iki dil cepte olabilir. lisede Fransiz lisesi olursa ne kadar ilerler ne yapar onu bilemiyorum. Alman lisesi ve Robertin puanlari cok cok yuksek cunku...
    Evet doğru hatırlamışsın Ama son araştırmalarımızdan sonra, fransada universite tercihi şu an için başka ülkeleri de düşünmeye itti bizi. Çünkü Fransa da üniversiteye gitme olayı biraz zor ve riskli gözüküyor. Öğrendiğimize göre, fransada üniversiye ilk girişte brajnşlara ayrılmıyormuş. ve ilk sene başarısız olursa, okula devam edemiyormuş gibi şeyler varmış. Daha iki senemiş olduğu için henüz hani ülke olur, olurmu tam netleşmedi.Şu andaki duşuncesi (tabi daha değişebilir) Kanada'dan yana gibi duruyor.

Deniz, saint joseph lisesinde, ve şu anda ingilizcesi, fransızca seviyesinde...İngilizce fransızcaya göre çok kolay olduğundan, ve bilgisayarlarda, oyunlarda ingilizce yaygın olduğundan çocuklar çok kolay öğreniyorlar.

Ama sunu da söyleyim, Fransız okullarından mezun olup, turkiye de universite okuyacakların, iyi bir devlet üniversitesine(itü, odtü gibi) girmesi baya zor oluyor. Çünkü not ortalamaları diğer pek çok okula göre çok düşük oluyor.

Karar vermek çok zor, kolaylıklar dilerim. çocuğunuz için hayırlısı ne ise o olsun

offfffffffff offffff napcaz arkadasim ya...ben almanca diyorum cunku ilerde tip falan istiyorum. babamiz ispanyolca yada fransizcadan yana....

Alıntı gecekusu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dal da bir kukumav kuşu daha gördüm sanki İkimize de kolay gelsin , zor karar. Ben İspanyolca ve Almanca arasından seçim yapacağım , Fransızca yı eledim.

Napier gelse sihirli değneği ile birlikte ne güzel olur.

cok tskler Yesim hanim gercekten cok zor bir karar...yani sizin en buyuk sans ilkokul ortaokul fransizca ingilizce gitti.

bizim ilkokul ingilizce ortaokul atiyorum almanca lisede de fransizca olursa iyice yandik demektir )))))))))))))

Alıntı Yeşim_Yıldırım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet doğru hatırlamışsın Ama son araştırmalarımızdan sonra, fransada universite tercihi şu an için başka ülkeleri de düşünmeye itti bizi. Çünkü Fransa da üniversiteye gitme olayı biraz zor ve riskli gözüküyor. Öğrendiğimize göre, fransada üniversiye ilk girişte brajnşlara ayrılmıyormuş. ve ilk sene başarısız olursa, okula devam edemiyormuş gibi şeyler varmış. Daha iki senemiş olduğu için henüz hani ülke olur, olurmu tam netleşmedi.Şu andaki duşuncesi (tabi daha değişebilir) Kanada'dan yana gibi duruyor.

Deniz, saint joseph lisesinde, ve şu anda ingilizcesi, fransızca seviyesinde...İngilizce fransızcaya göre çok kolay olduğundan, ve bilgisayarlarda, oyunlarda ingilizce yaygın olduğundan çocuklar çok kolay öğreniyorlar.

Ama sunu da söyleyim, Fransız okullarından mezun olup, turkiye de universite okuyacakların, iyi bir devlet üniversitesine(itü, odtü gibi) girmesi baya zor oluyor. Çünkü not ortalamaları diğer pek çok okula göre çok düşük oluyor.

Karar vermek çok zor, kolaylıklar dilerim. çocuğunuz için hayırlısı ne ise o olsun

ekonomi açısından ikinci dil arapça

10. Cevap: ikinci yabanci dil...

Yetiştim.
    Cat e cevap yazdım özelden.
    Bu arada yurt dışı eğitiminden konu açılmış üniversite için.
    Tam benim alanım.
    IB
    Çocuklar büyüsün, yardımcı olurum detaylı.
    IB yi kesinlikle bilin ve düşünün. Çok tavsiye ediyorum. Yurt dışına çıkış için en iyi kapı.
    Ben IB üzerine çalışıyorum. Lisede IB matematik öğretmeniyim.

İkinci yabancı dil büyük bir avantaj, ama birinci yabancı dil olarak İngilizce'nin önüne kesinlikle geçmemeli. Her öğrencinin dile yeteneği farklı oluyor. O yüzden bu uyarıyı yazdım.
    Orta okul sonuna kadar iyi bir İngilizce ve lisede İngilizce eğitim göreceği bir IB okulu seçin.

IB okulları git gide artacak ülkemizde, yeni yeni tanınmaya başlıyor ne yazık ki. Ben de kariyer planımı bu doğrultuda yaptım zaten, açık konuşmak gerekirse.