Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasındakiler gösteriliyor.
    Blog Girişleri
    13

Buzdalabında yemek saklama yöntemi

Ben buldum ben buldum😛 baktım tencereler çok yer tutuyor, artan yemekleri kavanozlara doldurup kaldırıyorum. Çorba, ana yemek, pilav ne varsa.. Bir de yoğurtları plastik kaplardan kurtarıp kavanoza koyuyorum. O da bir artı kazanç oldu benim için😊

Cevap: Buzdalabında yemek saklama yöntemi

bende bazen yemegi fazla yaptiysam sicakken kavanozlayip agzini sikica kapatiyorum.daha uzun dayaniyor bir nevi konserve gibi. birde artik yogurdu disaridan almiyorum evde kendim yapiyorum.

Alıntı NRY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben buldum ben buldum😛 baktım tencereler çok yer tutuyor, artan yemekleri kavanozlara doldurup kaldırıyorum. Çorba, ana yemek, pilav ne varsa.. Bir de yoğurtları plastik kaplardan kurtarıp kavanoza koyuyorum. O da bir artı kazanç oldu benim içinğŸ˜Å*

Alıntı cat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bazen yemegi fazla yaptiysam sicakken kavanozlayip agzini sikica kapatiyorum.daha uzun dayaniyor bir nevi konserve gibi. birde artik yogurdu disaridan almiyorum evde kendim yapiyorum.
    Yogurdu nasil yapiyorsunuz tam olarak tarif eder misiniz?
    Kavonoza koymak pratikmiş bende kavonozlari kullanayim

soyle ki sutcuden sutu aliyorum guzelce kaynatiyorum. sonra bir borcama kavanoza yada tencere koyuyorum.bu arada kabin altina battaniye ortu vs koyuyorum. sut ilinmaya basliyor parmagini sokunca 5 saniye tutabilecegin sicakliga gelene kadar bekliyorum.sonra ben icine iki kasik yogurt koyup yavas yavas cirpiyorum. yogurt icinde erimis gitmis oluyor. ustunu kapakla kapatip hemen ortu battaniye ile ortuyorum 4-5 saat bekliyorum. ( bazen kucuk kavanozlara 0,5 litrelik 1 litrelik falan yapacaksam her bir kavanoz icin 1 yemek kasigi yogurt koyuyorum ) 4-5 saatin sonunda yogurdu aciyorum buzdolabinda bir gece bekletiyorum. oyle daha guzel oluyor.

bu arada son bir tuyo bir arkadasim soyledi. hani ilk kapagi aciyorsun ya yogurdun. ustunde hafif bir su oluyor bu cok faydali biliyorum ama ben hafifce mutfak havlusu ile soyle bir dokunuyorum o suya. fazlalik cekiliyor. o sekilde dolapta bekleyince tas gibi oluyor kalip gibi .

afiyet olsun.

Alıntı smg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yogurdu nasil yapiyorsunuz tam olarak tarif eder misiniz?
    Kavonoza koymak pratikmiş bende kavonozlari kullanayim

Teşekkür ederim açıklamanız için denenmiş onaylanmış tarif bulamıyordum iyi oldu benim için
    Bizim burda sütler tam anlamıyla süt değil suyla kariştıriyorlar bulamıyorum ama bulduğumda yapacağim

smg bana gecen seneye kadar yogurt yapmak cok zahmetli ugrastirici geliyordu birde tabi ya tutmazsa diye korkuyordum. sonra bir gun denedim. aman olmazsa kaldirir atarim dedim. guzel oldu cokta iyi oldu .

hatta ilk yogurttan sonra devamli mayalik yaptigim yogurttan ayirdim boylece 6-7 denemeden sonra dogal yogurt elde ettigimi dusundum. simdi biz bile market yogurtlarini yiyemiyoruz ya tadi boyle yavan geliyor onlarin. muhtemelen bizim burada da belki biraz su karisiyor belki de yaglari aliniyor bilemiyorsun ki sonucta sehirdeyiz sagip direk alamiyoruz ki sutu (((

Tadi nasil ekşi mi oluyor
    Bir kere direk inekten sagilip almistik
    Kaynadiktan sonra 2 parmak yag olusmustu
    Yogurt yapamadan icmeye doyamamistik

İnek mi alsak acaba ütopyadaki gibi ne güzel olur

masallah diyeyim benimki tatli oluyor. esimde cok severek yiyor market yogurdunu kimse istemiyor artik bizim evde. ahhhh ahhhh valla ne guzel olur ya herseyin dogali vs...