1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Anadolu yakasi ozel okul...

Anadolu yakasinda Bilfen, Bahcesehir, Cevre, Fen Bilimleri , ITU Beylerbeyine cocugu giden var mi ? ozellikle ortaokul icin bilgi almak istiyorum mumkunse.

tskler

Cevap: Anadolu yakasi ozel okul...

eskiden olsa ne cok yorum gelirdi buradaki eski forumlara bak istersen...detayli yazismalar vardi ama tabii bahcesehir, itu falan yoktu galiba...

sitenin bu haline cok uzuluyorum gercekten. sadece bizim 4. siniflar forumu ayakta su an...simdi gidenlerden guncel bilgiler gelse bizde secimi ona gore yapsak ne guzel olur.

Alıntı cat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sitenin bu haline cok uzuluyorum gercekten. sadece bizim 4. siniflar forumu ayakta su an...simdi gidenlerden guncel bilgiler gelse bizde secimi ona gore yapsak ne guzel olur.

Merhaba biz bu yıl Ümraniye Bahçeşehir okuluna devam ediyoruz.Çok memnunuz.Tabi bu memnuniyet değişken. Dersler, ödevlerler yoğun, her hafta sınav var, bu sınavlar sonucunda eksikler tespit edilip etütler belirleniyor. Bunun dışında yakın arkadaşımın çocuğu İTÜ'de biz uzak olduğundan veremedik. Çok memnunlar. Aynı şekilde yoğun programları var.

Alıntı BurSen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba biz bu yıl Ümraniye Bahçeşehir okuluna devam ediyoruz.Çok memnunuz.Tabi bu memnuniyet değişken. Dersler, ödevlerler yoğun, her hafta sınav var, bu sınavlar sonucunda eksikler tespit edilip etütler belirleniyor. Bunun dışında yakın arkadaşımın çocuğu İTÜ'de biz uzak olduğundan veremedik. Çok memnunlar. Aynı şekilde yoğun programları var.
    iyi olacak hastanin dr ayagina gelirmis ))) BurSen cocugunuz kacinci sinif acaba ? ben ozellikle ortaokul kismini sormak istiyorum.

sizin bu okulda ilk yiliniz sanirsam di mi ?

ilkokuldaki gibi yogun sinav ders takibi eksiklerin tespit edilmesi devam ediyor mu ? bunlar icin mutlaka etut yapiliyor mu yoksa lafta mi kaliyor takip sistemi ?

teog calismalari ve basari oranlari nasil acaba bu sene ve gecmis senelerde ?

ikinci yabanci dil neler var ? haftada kac saat ? ing haftada kac saat goruyorsunuz ? yabanci hocalar giriyor mu kac saatine ?

yuzme takimi var mi ? yuzme havuzu vs.

bursluluk var mi ?

birde camlicayi en iyi diyorlar bahcesehirler icinde bu konuda bir fikriniz var mi acaba ?

laboratuar vs imkanlari var mi ?

sosyal aktiviteleri nasil ?

cok tskelr simdiden...

Bahçeşehir Sancaktepe deyiz. Bu yıl ortaokula başladık. Ödevler , takip sisteminden gayet memnunum. Anadil İngilizce , seçmeli dil Almanca , Fransızca ve İspanyolca. Yoğun İngilizce programı var. 1 i yabancı olmak üzere 3 ayrı İngilizce öğretmenleri var. 3 ayrı ders şeklinde 5. sınıfta haftada 18 saat. Eksik kalanlara Cumartesi günleri etüt var. Her hafta Pazartesi günleri bir hafta TMD-Türkçe Matematik Din ve bir hafta FIS -Fen ingilizce ve Sosyal olacak şekilde TEOG oluyor. Bu TEOG Lar aynı gün çocuğun sınıftaki , okuldaki, genel Türkiyede ki tüm Bahçeşehir ler arasındaki sıralamasını ve sonucunu gösterir şekilde açıklanıyor. Böylece çocuğun durumunu net bir şekilde siz de anlamış oluyorsunuz. Ödevler internete tanımlandığı için siz de çocuğun hangi ödevi olduğunu anlayıp takip edebiliyorsunuz. Ben okulun fiziki konumu hariç eğitiminden memnumum. Disiplinli, çocukları boş bırakmayan sistemleri var.

SOFT arkadaş benim yazabileceklerimi yazmış. Bunlara ilave olarak; biz bu yıl başladık. Anabilim'den geçtik. Çamlıca yeni açıldı daha iyi kısmını bilemiyorum. Ümraniye'nin ikinci yılı. İngilizce yabancı öğrt. var derse giren, ikinci yabancı dil öğretmeni türk. Yüzme havuzunu çocuğum küçük ve yetersiz diye yorumladı, inanın takımları var mı bilemiyorum. Laboratuar var ve sık sık kullanıyorlar bizler de gezdik. Sosyal aktivite de yeterli bence, şehiriçi gezileri, yurtiçi ve yurtdışı gezileri var. İkinci yabancı dil ispanyolca-almanca ve fransızca var. Okulun giriş sınavındaki başarıya göre burs veriyorlar ve bu oran devam ediyor. Biz bu ay kayıt yenileyeceğiz aldığımız burs oranı da devam edecek. ödevler yoğun, her hafta sınav var. Ödevler mutlaka kontrol ediliyor. Etüte hiç kalmadık ama olduğunu biliyorum. Hafta içi ve hatta hafta sonları. Örneğin kar tatili nedeniyle ders kayıplarını telafi için. Önümüzdeki ctesi okulda yarım gün ders tekrarları var. Ben ciddiye aldıklarını ve işi sıkı tuttuklarını gözlemledim. İng. haftada 17 saat biliyorum. Kolay gelsin.

soft bursen ikinize de cok cok tskler bilgiler icin...

merhaba,
    benim oğlum Bahçeşehir ümraniye kolejinde 3.sınıfta. 2 senedir oradayız ve çok memnunuz. Denizatı kolejinden geçiş yaptım. Detaylı bilgi için özelime yazabilirsiniz.

10. Cevap: Anadolu yakasi ozel okul...

Bunlardan Bilfen'i elemenizi tavsiye ederim. Diğerleri hakkında fikrim var ama yazmaya gerek kalmadı. Çok güzel bilgiler verilmiş, daha detayını ancak kaydolunca görürsünüz çünkü en köklü okulda bile müteakip senelerde koşullar değişebiliyor ve ayrıca yorum yapan velinin beklentisi ve bakış açısı da bir etken ki sizinle aynı olmayabilir.