Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

özel efdal ilköğretim,

Aşağıdaki okullarla ilgili deneyimi,bilgisi veya görüşü olanlar varsa ltf paylaşabilirler mi?????

İtü vakfı ilköğretim

Ayrıca 2007 yılındaki üyelerden Zeynep hn. Çiftehavuzlarda yeni açılmakta olan özel bir okuldan bahsetmiş...okulun adını bilen var mı?????ilgili forumda bu konuyla ilgi defalarca sorular sorulmuş ama cevaba rastlayamadım.....Bir bilen varsa ltf iletir mi???????

Re: özel efdal ilköğretim,

Sevgili arkadaşlar,oğlum gelecek yıl ilköğretime başlıyacak. Yavaş yavaş okul görüşmelerine başladığım için bu eski forumları inceliyorum. Bu konuda eski deneyimmleri olanların tavsiyeleri çok değerli oluyor gerçekten.Yoksa okullara gidince hepsi kendini allayıp pulluyor, yaşamadan denemeden bilmek zor.

Bu EFDAL Okulları hakkında bilgisi olan var mı acaba? Çocuğunu gönderen, ya da yakınında bu okulda öğrenci tanıyan varsa aranızda, bilgi verebilir misiniz? Benim evime yakın olması ve butik bir okul olması nedeniyle ilgimi çekiyor. Sınavlarda da başarılı görünüyor AMA??

AMA lar hakkında birşeyler söyleyebilirseniz sevinrim. Teşekkürler..

Re: özel efdal ilköğretim,

ben de biraz yardım istiyorum lütfen...

Cevap: Re: özel efdal ilköğretim,

Merhabalar, bu konu çok eskide kalmış ama benim için güncel olduğu için yazmak istedim... Dün Efdal'in tanıtım toplantısına gittim ve gerçekten etkilendim. Diğer okulların parlak tanıtım toplantısından farklıydı ancak son derece detaylı ve herkesle tek tek ilgilenilen bir toplantıydı. Okul kurucusu hem kimya mühendisi hem müzisyen hem de son derece çağdaş düşünceli bir eğitimci. Okulun parlak bir binası müthiş sosyal olanakları yok, buna rağmen fiyatı az buz değil (ilköğretim yıllık 32.500 TL). Ancak SBS başarıları müthiş. İlk 1o'dan hiç düşmüyorlar; en önemlisi de bunu Bilfen vb. okullar gibi agresif yöntemlerle değil; kendilerine has, çocukların akademik zekasını geliştirici ve birebir çok yakından ilgi ile başarıyorlarmış. Bu okula gidenlerin pek de özel ders/dersane ihtiyaçları olmuyor anladığım kadarıyla. En başarısız öğrencileri bile SBS ile bir yere girmiş, kendi kapasitesine göre. Bir de çocuklara çok ilgi ve şefkatle yaklaşıp aynı zamanda okul disiplinini yüksek tutmayı başarabilmişler. Özel okullarda sıklıkla karşılaşılan ve beni en çok tereddüt ettiren 2 sorun burada hiç yok: 1-Ailemin parası var ben nasılsa özel üniversitede okurum rahatlığı ve şişirilmiş notlar 2-Marka düşkünlüğü, i-pad/iphone vb. meraklar... Hoşuma giden bir şey de; çocuğu bu okulda okuyan velilerinin listesini isteyene veriyorlar ve iletişim bilgilerini de; siz istediğinizi arayıp okulla ilgili fikirlerini sorabiliyorsunuz; adamlar bu kadar güveniyor kendilerine...Bu arada sosyal olanakları pek yok dedim ama; basketbolda bu sene iddiaları başlıyormuş, basketbol sahası inşa etmişler, ayrıca satrançta ve müzikte de iddialılar; kurucunun aynı zamanda müzisyen olması nedeniyle bu konuda da iddiaları varmış; geçenlerde okul öğrencileri ve kurucunun birlikte müzik yaptıkları bir program olmuş, CNBCE'de yayınlanan.Evim Ataşehir'de, kızım Çerkmeköy'de gerçekten iyi bir okula gidiyor; kızımın okulu uzak Ataşehir'de Anabilim'i mi düşünsem diye kafam karışmışken, sırf merakımdan Efdal'in tanıtım toplantısına gittim ve kafam hepten karıştı; evim yakın olsa kesin verirdim bu okula...

Cevap: özel efdal ilköğretim,

Merhaba, bayaa bir geç kalınmış cevap olacak ama yine de belki günün birinde birine faydası olur. Kim bilir.
    Ben Efdal ilkokulunun çok çok eski mezunlarındanım. Şimdilerde bir çok arkadaşımın çocuğu da buraya gidiyor. Herkes çok memnun. lisesi olmadığı için diğer okullarla rekabeti eğitimde yakalamaya çalışıyorlar. Mezunları hep iyi derece yapıp iyi okullara giriyor. Genelde herkesten duyduğum; eğitim o kadar güzel ki özel ders aldırmaya gerek kalmıyor şeklinde. Çocukta bir ışık varsa onu parlatmak için can atıyorlar. Maddi olarak sizi zorlamıyorsa bence tercih edilmeli diye düşünüyorum.
    Başka bir tercih de iyi bir devlet okuluna vermek. Tanıdık vs güzel de bir öğretmen bulduğunuzda gayet mantıklı oluyor. Standart konular okulda halledilmiş oluyor. Ardından diğer konular veya takviye için de özel ders aldırmak da maddi olarak koymuyor haliyle. gouru aplikasyonunu özel ders için tavsiye ederim, konuma göre öğretmen arayabilirsiniz, hem de öğretmenlerin önceden verdikleri derslerin yorumlarına bakarak da seçebilirsiniz.