Ben neler yaparım? hımmmmmmmmm

Aklımdayken buraya biraz deepolayım dedimde)))

Kapya dolmaları

İster içine peynirli karışımlar ister etler ister, sebzeler doldurun feci güzel oluyor

Hemen bir kaç örnek

10 adet kapya biber
bir kilo ıspanak
2 baş soğan
250 gr kıyma
salça, tuz, baharat
beşamel sos için damak tadınız kıvamında malzeme( onuda yazmayım canım

biberleri dikey olarak ortadan böl, ıspanağı yemek yapar gibi öldür. Sonra içi biberlere karnıyarık gibi koyup tepsiye yerleştir, üstlerine beşamel sos ve kaşar ver fırına mmmmmmmmmmmmmmmmm 30 dakika anacım))

Başak bir tarif

Haşlanmış biberleri dikey ortadan kes, karnını yar yani, içine tavuk, mantar,yeşil biber,ya da bu karışımda damak zevkinize ne hoş gelirse, içi hazırlayıp biberlere doldurun. ver fırına sosla tabi))

Kırmızı bibeleri kalın halkalar şeklinde keselim, içlerine dikey olarak, birer parça julien kesilmiş tavuk oturtalım kırmızı kemer takmış tavuk paraçalarını tavuk şelalesine de çevirebilir ince bir kaç parçada koyabilirisiniz kemerin içi kadar) kemerli tavukları borcama dizip üstlerine birer kaşık pataes püresi oturtun( çocular buna bayılıyor))şapkalı ve kemerli tavukları fırınlayın çıkarır çıkarmaz ince rende kaşar serpin mmmmmmmmmmmmm canım istedi))

Biberleri ince uzun şeritler halinde kesin ben bir biberden 4 şerit yapabiliyorum. şeritleri haşlayın. haşlanmış şeritleri borcama dizdiğiniz sebzeli veya tavuklu veya etli içlerin dışına patlıcan bohçasında ki gibi bir işlemle bohça yapın, tepsiye dizin üstüne ister püre, ister beşamel sos kaşar mmmmmmmmm acım aççççç))

Aynı şeritleri borcama dizip kırmızı bir fon yap, arasına istediğini koy ( Ispanaklı iç, tavuklu veya peynirli iç, etli iç ne olursa veya sebzeli pilav))) kaşar rende kırmızı şerit kıpkırmızı bir tepsi doğru fırına börek gibi kes kes ye ye ye )))

Tutamıyorum kendimiiiiiiiiiii))))))))