2. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.
  1. Re: Denizati ilköğretim

Merhaba,
    İlköğretim başlığı altında "istanbulun en iyi okulu ne ola ki" veya buna yakın bir başlık altında pek çok okulun değerlendirmesi var. Altta kısayolu kopyaladım ama işe yarar mı bilmiyorum. Ama bence ilgilenme olasılığı olan arkadaşlar mutlaka istedikleri okullara şubat tatili dönüşü uğrasınlar. Devlet okulları baharda olabilir.

http://www.annecocuk.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=56257&forum=53

Re: Denizati ilköğretim

ilgilenen, cevap yazan herkese çok tesekkurler, benim açımdan oldukça faydalı oldu. sagolun.

3. Re: Denizati ilköğretim

Merhaba,
    Bugün bizde Denizatına aldığımız ciddi tavsiyeler üzerine görüşmeye gittik. Başlangıçta eğitimleri Almanca diye çok bir düşündüm ama iyikide gitmişim görüşmeye ...
    Biz bu sene Anaokuluna başlayacağız 2 senedir Robert college de kreşe gidiyor oğlum ve 2 senedir ingilizce alt yapısı oluştu..
    Fakat Denizatında yalnızca almanca vermiyorlar işin güzel tarafı... Haftada 2 gün ingilizce 4 gün almanca 1. sınıfta yalnızca almanca 2. sınıftan itibaren almanca ağırlıklı olmak üzere 2 dil birden yabancı dilleri var ve sınıflar ilerledikçe her iki dilin ağırlığı eşitleniyor...
    Mezun olan çocuklar yabancı dil sınavı olan bir okula gittiklerinde muafiyet sınavını geçebilecek düzeyde oluyorlarmış. SBS başarıları henüz yok çünkü ilk mezunlarını geçen sene vermişler oda 20 kişi ve bunlar baştan beri okuyan öğrencileri değil. Esas öğrencileri bu sene mezun edecekler... En beğendiğim tarafı ise şu oldu ....
    Çocuklar arasında ayrımcılık olmaması açısından verdiğiniz okul ücreti dışında ekstra hiçbirşey ödemiyorsunuz.
    Eşofman takımları, okul kıyafetleri, kalemleri, silgileri, çantası kitapları, tokasına kadar herşeyi onlar veriyorlar... Çünkü farklı bir çocuk olsun istemiyorlar. Yalnızca ayakkabı alıyorsunuz o kadar. Bunun dışında asla ekstra birşey istenmiyormuş..
    Ben bu sene ciddi araştırmalar yaptım denizatı gibi bir okulda çıkmadı karşıma fiyatları uçmuş durumda ve ekstralar çok fazla... Biz eşimle denizatına karar verdik bile .
    Düşünen arkadaşlar varsa şimdiden söyliyim 1. sınıf kayıtları bitmiş durumda ... Anaokuluda kayışdağında bitmiş biz zaten bostancıya vereceğiz oradada şu anda 10 kişilik falan bir kontenjan var...
    Benim gözlemlerim bu şekilde...

Pınar hn. harikasınız...Sizi tebrik etmek isiyorum...Öncelikle bilinçli bir veli olduğunuzdan sonra da bildiklerinizi paylaşmanızdan....
    Ben de çocuğumu yola rağmen Denizatına vermeyi planlıyorum...Ben de 1.5 ay önce görüşmüştüm...kesinlikle ticari işletme zihniyeti ile işlemeyen çok hoş bir okul...Ama anaokuluyla görüşememiştim....
    Anaokulunda da 2 dil birden mi veriyorlar???ve 1 yıllık fiyat 12 aylık eğitim için mi???
    Kayışdağı'nda kayıtlar dolmuş mu???Ne zaman görüşmüştünüz?

5. Re: Denizati ilköğretim

Rica ederim ne demek.. Ben aylardır araştırıyorum ama net bilgi yazan yok Burada herkes çocuğu için birşeyler araştırıyor bilgilerimi her zaman seve seve paylaşırım...
    Biz geçen hafta görüştük kayışdağı hem anaokulu hem ilköğretim 1. sınıfın dolmuş ... Hatta bir arkadaşımın arkadaşı taaa Aralık ayında zar zor 1. sınıfa yazdırmış önümüzdeki yıl için düşünün artık...
    O yüzden bence çok acele edin düşünüyorsanız biz önümüzdeki hafta mutlaka kayıt yaptıracağız...
    Bazen çevre ve efdale aklım kayıyor ama yok yok denizatının avantajları çok daha fazla....
    Evet anaokulunda da 2 dil birden veriyorlar birtek 1. sınıfta yeni şeylere adapte olacağından 2 dil vermiyorlar 2. sınıfta tekrar 2 dil devam ediyorlar....
    Kayışdağı yalnızca okul dönemi açık yalnız bilginiz olsun sadece Erenköy ve Bostancı 12 ay açık ama bize okulun müdürü bu ücret 9 aylık 1 yıl devam ederse bu kadar diye birşey söylemedi.. Yaz okulundan bahsetti yazın mesela ki ben göndermek istiyorum dedim ekstra bir ücretten bahsetmedi hiç... Sitelerinde de mesela kış okulunun ücretsiz olduğu yazıyor fakat yaz okulu için birşey belirtmemişler... Bu gibi detayları tabii ki sormak lazım...
    Siz nerde oturuyorsunuz??? Yola rağmen diyorsunuz...

6. Re: Denizati ilköğretim

Buda diğer okullarla ilgili görüşlerim ve yorumlarım... Belki faydası olur..

Merhaba,

Çok önceden beri zaten araştırmalarım ve bilgilerim (tavsiyeler) vardı..
    Efdal, Çevre, Denizatı , Işık vs. gibi okulları değerlendirecektim..

Efdal , Çevre ve Denizatıyla gidip görüştük...

Efdal - Gerçekten çok güzel ve kaliteli bir okul... Eğitimleri konusunda en ufak bir tereddüt yaşamadım... Çok bilgili ve eğitimci insanların yıllar önce kurduğu ve başarıyla reklamsız götürdüğü bir okul olmuş..
    Ön kaydını yaptırmıştık ama sonradan vazgeçtim buradan nedenlerine gelince...
    Sosyal aktivite yok ... Var ama yeterli değil... Yani kendi imkanlarıyla birşeyler yapmaya çalışıyorlar diyelim...
    Benim için anaokulu önemli değil ilköğretim önemli olduğundan ilköğretim binalarının depremde birşey olmayacak olması çok iyi fakat bir kapalı birde açık spor salonu var bizim okuduğumuz devlet okullarındaki gibi ve kendi imkanlarıyla oraları değiştirip farklı oyunlar oynuyorlar... Benim bu okula bu kadar para verdikten sonra ekstra sosyal aktivite için harcayacak param olmadığından vazgeçtim...

Çevre - Ataşehir anaokulu ile görüştük çünkü Erenköye göre daha uygun fiyatları geçen sene yeni açıldı bu senede devam ediyorlar aynı fiyatla.. İlkokulda Erenköyde olacak tek şubeli güzel bir okul.. Ticari bakmıyorlar sosyal aktivitileri oldukça güçlü..

Denizatı - İnanılmaz tavsiye edilen bir okul... Onlarda tek şube olarak ilerliyorlar yalnızca 2 farklı noktada ayrıca kreş ve anaokulu var o kadar.. Bu sene lisede başlıyor... Başlangıçta Almanca eğitim olduğu için istemiyordum 2 senedir Robertte ve ingilizce öğreniyor. Fakat dünki görüşmemi iptal edecekken vazgeçtim yinede gidip görüştük ...
    Bunun dışında eğitim yalnızca Almanca değil... Anaokulundan başlıyorlar ve Almanca - İngilizce olarak ilerliyorlar
    Başlangıçta Almanca ağırlıklı oluyor fakat her sene biraz daha arayı kapatıp ortaöğretime geldiklerinde eşitliyorlar dersleri... Anaokulu öğretmeninin iki kızıda Denizatında... Sbs ye ilk geçen sene girmişler ve bütün öğrencileri anadolu liselerine ve iyi okullara yerleşmiş herhangi bir dereceleri yok tabii ki şu anda... Ama eşimin ve benim düşüncem şu ki önümüzde sbs için 9 sene var ve şu anda zaten sbs nin kaldırılması söz konusu.. Yani o güne kadar inanılmaz şeyler değişecek... O yüzden şimdiden açıkçası sbs diye düşünmek doğru gelmiyor artık bana... Evet eğitimi iyi olsun ama sbs başarısı yüzünden fiyatları uçuran okullarada vermek istemiyorum... Başka güzelliği de şu diğer hiçbir okulda duymadığım bir nokta...

Anaokulu-İlköğretim-Lisede ayakkabı dışında hiçbirşey almıyorsunuz çocuğa.. Bütün kıyafetlerini , kitaplarını, kalemlerini, kızların tokalarına kadar herşeyi okuldan veriyorlar... 1 eşofman takımı veriyorlar siz isterseniz yedek alabilirsiniz yalnızca diyorlar.. Defterleri dahi onlardan... Çünkü çocuklar arasında marka savaşı, farklılık olsun asla istemiyorlar...
    İlköğretimde asla cep telefonu yok yasak.. Sosyal olanaklarıda gayet güzel.. Yüzme dışında herşeyi yapıyorlar yüzmede var fakat ilkokulda başlıyor ve yeditepenin havuzuna gidiyorlar... Ha ben götürmüşüm ha onlar götürmüş
    Anaokulu 12 ay boyunca açık 15 tatilde bile açıklar çalışan aileler için.. İlköğretimde tabii ki devlet sisteminde...
    Biz çok ısındık açıkçası zaten son yıllarda inanılmaz Denizatı hakkında tavsiye alıyordum... Listedeki fiyatlara bakarsanız çoğu okul anaokulundan sonra fiyatlar fırlıyor. Burada ise daha iyi dağılmış fiyatlar gidiyor... Muhtemelen buradan yana kullanacağız oylarımızı

Bilfen - Baştan beri hep karşı olduğum bir okul... Yarışatı kıvamında yetiştirilen çocuklar, sürekli koşturan vakitleri kalmayan çocuklar oluyor.. Nereden biliyorum arkadaşım orada çalışıyor... Ve duyduğum çok şey var maalesef ki...

Doğa Koleji - Esasında evimize en yakın okul orası fakat asla düşünmüyorum... 1. neden yeşil sermaye ikinci neden ise okulu pazarlamak için herşeyi yapıyor olmaları... Bu kadar veli peşinde koşan bir okul daha görmedim... Hiçbir okulun reklamını, okula başlayacak çocuk peşinde koşanları görmedim maalesef ki... Fiyatları herkese göre farklılık gösteriyor kim neyi kopartabilirse açıkçası... Bunun dışında forumlara bakarsanız inanılmaz şeyler okursunuz çocuklarını oraya veren insanlardan... Maalesef ki dayak olayı bile okudum

İşte böyle benim bilgilerim ve analizlerim... Ben ilk temelin ilköğretimde atıldığına çok inandığımdan ve çocuğun başarısının %100 ilköğretimdeki başarısına endexli olduğundan iyi bir öğrenim görsün istiyorum... Birkaç öğrendiğim pilot okulda var... Mesela önümüzdeki yıl galatasaray lisesinin kurasına sokacağım.. Göztepe ve Erenköyde duyduğum 2 okul var araştırıyorum onlarada gideceğim mayıs-haziran gibi kayıtlar başlıyormuş... Ve ikametgah zorunu yok kura ile alıyorlar çünkü...

Özel okullarda ise iyi okulların kontenjanları bitmek üzere o yüzden özele verecek olan arkadaşlar ellerini kesinlikle çabuk tutsunlar..

İşte böyleee....

Sizlerinde tecrübeleri varsa paylaşırsanız sevinirim.
    Teşekkürler,

Merhaba, Bence arık tereddutlerinizden kesinlikle vazgeçin...
    zira sonu yok...Üstelik ben de çok huzursuz 3 ay geçirdim ve sonunda her şey rağmen bu okulda karar kıldım....Dilrseniz mail ortamında detaylar için iletişim kurabiliriz...

8. Re: Denizati ilköğretim

Tabii ki seve seve
    pinaralperen@gmail.com benim mail adresim...

merhaba ,

anlamadim Mart ayindayiz ama Denizati'nin 2010-2011 donemi icin anaokulu dolmus mu ? bende kizim icin hala arayistayim gidip bir goruseyim diyordum ama gidemeyecegiz galiba bu gidisle..acaba 1. sinif icin gorussek olur mu acaba ?

10. Re: Denizati ilköğretim

merhaba elisimu,
    forumda yazdıklarınızdan sonra size mail adresimi versem, benimde kızım 2006lı aynı sekilde 4 aydır huzursuz gecen bir dönem gecti tam karar verdim yine tereddüt girdi devreyeüzerinden bir yıl gecmiş ama sanırım sizin yazdıklarınız ve suanki deneyiminiz fazladır
    iyi akşamlar.