3. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 64 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Re: kılıç çiçeği ev almadaki son teşebbüsüm :)

S.E.S yazdı:
    Deniz.. yazdı:
    Sibelcik..
    Bunlari yaparken her ay köseye üc kurus koyup da biriktiriyormusun? Yoksa tüm ümit bu kilic cicegindemi?
    denizcik
    devede kulak kalıyor benim kenara koyduklarım
    aslına bakarsan
    sıfır araba bile aldırmaz bu şekilde gidersem 5 yıl sonrasında bile değil şu an için
    devede kulak birikim
    ayda ancak bi küçük altın falan kenara koyabilsem ne ala
    yoksa yok

kısaca ümidim kılıç çiçeği beğenemedinmii diyecemm güzel beyyyannn
    Sibel ,benim arkadaşlarım arasında yıllrca asgari ücretle çalışıp ev alanlar var.İmkansız değil hiç bir şey.

İstemek çok önemli ve sistemli ,hesaplı yaşamak ta .Bu bahsettiğim arkadaşlarım da evli,çocuklu .Hırs yaptılar ,istediler ve başardılar. Önümde 2 tane çok güzel örnektirler.Her zaman övgüyle anlatırım bu durumu ben.

Blog Girişleri
    1

Sibelcim, lila demedim kirmizi demistim

hatta as da demedim, kirmizi bir para kesesine 9 adet bozuk para koy, salonun sol karsi kosesine sakla dedim. (yani oyle demis olmam lazimdi )

Ben de çiçek açarsa diye biliyorum ama Allah gönlüne göre versin.Bol sulamayı ihmal etme.Çabuk büyüsün.
    S.E.S yazdı:
    V!LDAN yazdı:
    çiçek açarsa diye de bi söylenti var ama uzun yıllar alıyor sanırım çiçek açması
    az sula, toprağı iyice kuruyunca sulama yap
    hayır beaa
    ne çiçeği daaa neler
    yok artıık
    1 metre olunca boyu işlem tamamm
    dellenme dellendirmeee
    çiçek acacakmış
    olduuuu
    yok artıık

savaşların, sınırların, sınıfların olmadığı hayal ülkesinden

CemileZipak yazdı:

Sibelcim, lila demedim kirmizi demistim

hatta as da demedim, kirmizi bir para kesesine 9 adet bozuk para koy, salonun sol karsi kosesine sakla dedim. (yani oyle demis olmam lazimdi )
    onu dedin ama lila da dediin sayın zipak
    buldurdtma bana simdi konuyu
    sen dedin diye yaptın
    kelalaka mı duruyor senelerdir o lila kurdela bendee hı hı

umarım dilediğin gibi bir evin mutlu ve mesut annesi olursun sibelcim...

yanlız bahsettiğin kılıç çiçeği yıllardır teyzemin salonunun baş köşesinde durur, boyuda neredeyse tavana denk gelmekte.2 yılda birde çiçek açıyor.
    teyzem 35 yıldır kiracı

Aaaaaaa bende şimdi çiçek açtığını duyunca şaşırdım, kılıç çiçeğinin
    Hemen biraz araştırma yaptım
    Bakın nasılmış...
    [img align=left]http://www.biltek.tubitak.gov.tr/merak_ettikleriniz/sansevieria.jpg[/img]Kılıç bitkisi, kılıçotu ya da kılıç çiçeği ismi, birden fazla farklı cins için kullanılabiliyor. Bunların arasında Gladiolus spp., Clivia spp., Iris spp. ve hatta Hypericum spp. sayılabilir. Bunların hepsinin de birden fazla türü olduğu için, çiçeklenme özellikleri hakkında ortak bir şey söylemek zor. Aslında, bu bitkilerin çoğu 3-5 yaşına erişmelerini takiben, kış sonuna doğru ya da ilkbahar başında çiçek açıyor. Yalnız, çoğu bitki türünde olduğu gibi, güneş ışığında uzak kalırlarsa, yaprak büyümesine ağırlık veriyorlar ve çiçek açma oranları da çok düşüyor. Toprak kalitesi ve bitkinin su ihtiyacının ne şekilde karşılandığı da, çiçeklenme konusunda en az günlük güneş ışığı ihtiyacı kadar önemli.

Tevekkeli değil benimki çiçek açmadı, direkt güneş görmüyordu çünki

Aslında bundan şöylede bir sonuç çıkarılabilir, çiçek açmadığı zaman boyu uzuyor

7. Re: kılıç çiçeği ev almadaki son teşebbüsüm :)

sibelcim
    degisik görsel yollarla (fil, kumas , kilic cicegi) kendine sürekli asil amacini animsatmak tabiki stratejik olarak dogru. hatta ben bunu putlara tapmaya dogru giden yolun ilk adimi olarak görüyorum ( daha uzun bir zamanda daha detaylica nedenini anlatirim)
    istersen kartondan bir ev yap, sehpanin uzerine koy. sonra da paralari kumbara gibi, icine atip ay sonunda bankaya yatir. bu da olabilir..kisaca her yol mübah

ama bu objeler kendine ve ailene bir vizyonu hatirlatmanin araclari sadece.
    hatirlatmanin amaci ise vizyona yogunlasmani kolaylastirmak.
    yogunlastikca ya giderlerini daha cok kontrol edecek, parani saga sola carcur etmeyecek, baska buyuk yatirimlara girmeyeceksin,
    giderleri tamamen kistigin halde para biriktiremedigin düsündügün anda da bütcenin gelir hanesini genisletmek icin caba göstermeye baslayacaksin..
    eger bu objeler seni bu yazdigim tarzda amaclara yogunlastiramiyorsa yeterince guclu degiller.

secret'ciler hayal ettikca oluyor derler ya. aslinda bunun dogru yani vardir. cunku hayal ettikce, bilincsiz olarak da olsa beynin bir filtreleme yapar. seni o hayal götürmeyecek seyleri hayatinda azaltacagin, hayaline götürecekleri seyleri de hayatinda artiricagin davranislar edinmeni saglar.

ve sen gördügüm kadariyla para biriktirmeye, ekonomini duzeltmeye, ev almaya oldukca istekli ve azimlisin. cok yakinda olurmu bunu bilemem ama bu sekilde kendini programlamaya devam edersen, elbet basaracagina yürekten inaniyorum..

bir de not. benim bütcemi sen yönetsen, eminim beni simdiye kadar 2-3 emlak sahibi etmistin.. sanirim para yönetimi hakkinda senden biraz örnek almaliyim.

bir not daha.. kari koca calistiklari halde benim tek basina kazandigim paranin yarisini ancak kazanip benden cok yatirim yapan arkadaslarim var. bunlar gercekten azimli ve kararli birikimle olabilecek seyler.

ve son bir not.. feng shui ye göre evin güney dogu kösesi para kösesidir. yani senin para biriktirmeye inancin ve para akisin bu kösedeki objelerle ayarlanir der fengshui. objeler de örnegin bozuk para dolu bir tas.. kirmizi mor ve yesil renkler. zenginlik sembolleri. ev araba resimleri.. degerli taslar vs vs..

kisaca once bir pusula bulup evin güney dogusunu tespit etmekle ise baslayabilirsin..

ay bu gün ise yogunlasamadim.
    feng shui okuyorum. bak bi sey daha. eger tuvalet güneydogudaysa yandin. asla para birikmezmis. bir de güney doguda eger böyle bozuk akan bir musluk ya da altina akitan bir lavabo var sa bunu da hemen tamir ettirmeliymissin o kösede karisiklik var sa da yani cöp kovasi ya da enerjinin dolasmasini engelleyen yigilma, bozuk esyalar vs, o zaman da para birikmezmis. Yani güney doguyu tertemiz temizle, o zenginlik objelerini de yerlestir.. yine de ev sahibi olmazsan ben bu cinlileri artik dava edecegim..

Bizde de filler var Sibelcim, bekliyoruz hala...
    Takipteyim forumu

Herşey nasip kısmet canım, vardır sizinde bir yerlerde kısmetiniz...
    Allah gönlüne göre tez zamanda bir ev almayı nasip etsin sana......

Bir de evi olanlardan sembolik paralar toplayıp basit küçük altın anahtar alın . Biz parayı tam toplayamadan evimizi almıştık. İyi şanslar