1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
    Blog Girişleri
    1

Hiperaktiflik bebeklikten belli olur mu?

Bizim bebek 5 aylik oldu ama cok hareketli :roll:

Belirtiler $oyle;

-cok sIk acikiyor..az yiyor..

-meme emerken surekli hareket halinde, bo$ta olan kolu ile surekli bana vuruyor, ayaklari ile kasiliyor...

-kucakta iken de cok hareketli, kendisini tasiyani itiyor

-kucakta otururken sanki koltuk altindan tutulup kaldirilip tekrar oturtuluyormus gibi zipliyor, zor zaptediyoruz..\\

-araba koltugunda yarim saatten fazla oturtulunca -eger uyumamissa- aglama krizine giriyor...

-kucagimizda oturur vaziyette cok az kaliyor, surekli dolastirilmak istiyor..istedigi olmayinca cok agliyor..

Jimmy cok uslu bir bebekti, bu kiz bizi cok sasirtiyor..acaba hersey normal mi yoksa bunlar bir sekilde hiperaktivite belirtileri mi diye cok merak ediyoruz.. :roll:

Sizce nedir durum???

Re: Hiperaktiflik bebeklikten belli olur mu?

hiperaktiflikle ilgili hiç bir bilgim yok

ama senin daha farklı bir kızın da olamaz gibi geliyor cemilecim

Cemıle kolay gelsın ısınız zor hıperaktıfmı bılemem ama bu kız jımmy e kok sokturucek tuttugunu kopartan cınsten olucak bellı sımdıden hıperaktıflık okul cagında teshıs edılıyor daha cok .

çok yaramaz bir kız olacak galiba işiniz zor

Blog Girişleri
    1

ELA yazdı:
    Cemıle kolay gelsın ısınız zor hıperaktıfmı bılemem ama bu kız jımmy e kok sokturucek tuttugunu kopartan cınsten olucak bellı sımdıden .
    canim sana malum oldu kesin bak ne anlaticam; gecende arabayla biryere gidiyoruz, kiz gene basladi debelenmeye, Jimmy'ye dedim ki, kardesinle ilgilen oglum dedim..bizim zavalli da egildi bebegin ustune, agucuk falan yapiyor..sonra "aaah" diye bir bagirdi, bebek gozumu cizdi dedi, bisey olmaz oglum ne kadar cizecek o bebek daha dedik..

arabadan inince bir baktim, oglanin gozunun aki kipkirmizi..isiga geldik, bir baktik ki kiz tirnagi ile oglanin gozunun seffaf kismini bicakla cizer gibi cizmis ben hayatimda boyle birsey gormedim ve cok korktum oglumun gozune birsey olacak diye babasi gecer dedi ama cok korkunctu gercekten...ki bir gun oncekesmistim kizin tirnaklarini inanmazsiniz...

bundan boyle bebegin ellerini tutmadan yuzumuzu yaklastirmamizi birbirimize yasakladik.... bu daha baslangic ustelik... :roll:

Kolay gelsin Cemo'cum
    Ayni Arda'nin bebekligi ve kendisi hiperaktif.
    Oyle ki yogun bakimdayken, yani daha ana karninda sayilacak zamanlarinda oksijen tuplerini serumlarini kipir kipir olmasi nedeniyle bi basina sokebiliyordu. Morfin veriliyordu ona ragmen harket halindeydi.
    Kendisiyle soyle kucakta otursunda koklasalim dedigimiz toplamda 1 dk miz olmamisti, hala da olamiyor
    Ayni belirtiler. Suan da bile oturmaz kici 2 dk koltuk gormez, mama sandalyesinde eli ayagi kafasi hic durmaz. Eli dursa bacaklariyla beni durter, o dursa kafasi, o dursa elleri durmaz. Duz duvara tirmanan cinsten. Bi de bu cocuga yogundayken bu cocuk belki yurur demislerdi.
    Arda heyooo seklinde azarken hala hep bunu diyen uzmani anarim kulaklarini cinlatirim.

Velhasil senin kiz buyuk ihtimal hiperaktif. Ve Arda ile tanistiralim sonra biz de kafamiza bir huni takip koltukta buzusuk halde onlari izleyelim

Yüksek oranda anlaşılıyor ve teşhislerde genelde ahklı çıkıyor. Analattıkalrın itibariyle burda da ihtimal çok yüksek...

Ama unutma bu bir süreç, zor bir çocuk olacak anlamına gelse de büyüdüğünde bu durum değişiyor. 3 Yaştan itibaren yüzme veya bizdeki mini spor akademisi benzeri spor eğitimi veren bir ana okulu çok işine yarar.

Linklere bir bak...

http://www.bebek.com/bebek-yuruyor-cocugunuz-hiperaktif-mi-cnt2-6-1-3150.html

http://forum.bebek.com/tm.aspx?m=1176007

ayyy cemile oğlana üzüldüm yaaa.benim oğlanda aynısı teyzesine yapmıştı ama ablam acillik olmuştu.kaç gün göz sarılı yattı((

gelelim h.aktiviteye.yavuz zaten anne karnında futbol oynuyordu.doğdu doğardoğmaz annemler sarı örtü örttüler sarılık olmasın diye...daha doğalı 24 saat olmamıştı ellerini hareket ettirerek o örtüyü düşürmüştü.o gün kurban bayramıydı ve gelen ziyaretçiler bu çocuk kurbanı keser diye espirik yapmışlardı.yani bebekliği senin kız gibiydi..

3 yaşında.kesinlikle hareketsiz duramaz.hiç bi aktivite yoksa odanın bir ucundan diğer ucuna koşar.oturarak yemek yiyemez.zaten 5 dk dan fazla oturamaz.herşeyden çok çabuk sıkılır hemen değişim ister.aynı ortamda çok kalamz.bir gün boyunca evden çıkmasın akşamına cinnet geçirir.

bana göre aslında hareketli bir çocuk ama haktivite değil.çünkü dikkat eksikliği yok.en ince ayrıntıya bile dikkat eder.ama dr olan eltim yavuzun h.aktif olduğunu dikkat eksikliğinin de okul çağında belli olacağını söyledi((

Funda Öztürk Alban yazdı:
    Yüksek oranda anlaşılıyor ve teşhislerde genelde ahklı çıkıyor. Analattıkalrın itibariyle burda da ihtimal çok yüksek...

Ama unutma bu bir süreç, zor bir çocuk olacak anlamına gelse de büyüdüğünde bu durum değişiyor. 3 Yaştan itibaren yüzme veya bizdeki mini spor akademisi benzeri spor eğitimi veren bir ana okulu çok işine yarar.

funda hanm ben size bi forumda bununla alakaı soru sormuştum şimdi aklıma geldi.hareketli 3 yaş çocuğu için yüzme dışında ne önerirsiniz diye.enerjisini bu yönde harcasın ve spor disiplini alsın istiyoruz.

bu arada cemilecim bizimki okula başladığından beri daha sakin oldu umarım seninki de öyle olur

funda hanm ben size bi forumda bununla alakaı soru sormuştum şimdi aklıma geldi.hareketli 3 yaş çocuğu için yüzme dışında ne önerirsiniz diye.enerjisini bu yönde harcasın ve spor disiplini alsın istiyoruz.

bu arada cemilecim bizimki okula başladığından beri daha sakin oldu umarım seninki de öyle olur

Ahhh çok pardon! Soru sorup cevap alamadıysanız özellikle rica ediyorum, sporhanem de ki ilgili bölüme not bırakın, mutlaka dönerim. Özelden atılan mesajlarda gönderilmiş ögeler bölümü olmadığından atlamış olabilirim üzgünüm.

3 yaş çocuğu normalde doğru verildiğinde tüm branşları oyun mahiyetinde alır.

Kast ettiğim konu sporiumini mini spor akademisi içinde yüzme, cimnastik, toplu spor branşlarının tümü veriliyor ve yaşa uygun verildiğinde( örneğin balon la veya sünger topla)3 yaş gurubu yapabilir deriz.
    Önemli olan doğru yapan yerleri bulmak.

Literatür, bu yaş çocukların yüzme ve cimnastik yapabileceğini vurgular.

Artık sporiumini, my gym, kındy roo, play orina, gymborie gibi aktiviteler benzer çalışmaları yapabildiğinden siz çocuğunuza deneterek en uygun ve en çok sevdiği şekli bulmakla meshulsünüz sonucu çıkıyor.

Önemli olan küçük yaş guruplarını kabul eden ve uygun programlar uygulayan yerleri tespit edip yönlenmeniz...

Örneğin 3 yaştan itibaren yüzme ye veya cimnastiğe öğrenci kabule den yerlere bakın.

Hangi şehirdesiniz bilmiyorum, ama web den bulunduğunuz şehirle ilgili tarama yapabilir ve ya olası programların şubelerini araştırabilirsiniz.