1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
  1. 2010 KREŞ FİYATLARI VE KREŞ EĞİTİMİ

Arkadaşlar benim kızım henüz 3 yaşına girdi ve ben yeniden çalışmaya başladım.Tabii bu durumda kreş sorunumuz çıktı..
    Kreş fiyatları neredeyse maaşım kadar.Ama bir taraftan da çalışmamış olsam bile,kreşe gitmesi gerektiğini düşünüyorum.
    Her zaman benden istediği çeşitli oyunları yorgunum sözleriyle bitirip kalbini kırdığımın farkındayım.
    Belkide yaşıtlarıyla oynayıp oyuna doyması onada iyi gelir.Dört duvar arasında iki kişi olmaktan iyidir herhalde. Annesi olmadığın da kendi başına ne yapacağını öğrenir belkide.Tabii bunun için onu ezdirmeyecek koruyup kollayacak öğretmene ihtiyacımız olacak.
    Şimdi bu düşüncelerle kreş derdine düştüm.Üsküdar / Bağlarbaşında oturuyorum.Evime yakın iki kreş var.Ama ben ikisinede ısınamadım.Eğitimden çok oyalama amaçlı gibiler.Fiyatlar zaten uçmuş.Söylenen 300 yada 400 tl olan kreşlere hiç raslamadım.En uygunu 550.Daha iyisini istersen 700-1000 arası değişiyo.Şimdi yaz kampanyaları varmı bilmiyorum.Canımızı emanet edeceğimiz yeri iyi araştırmak gerekiyo tabii.Görüşmeye randevuyla değil habersiz baskın yapmak gerekiyo galiba.Yada Kameralı sistemle internetten izleyebileceğimiz türden kreşler olmalı.
    Yani annelik zor işmiş.Şuan da tam bir çıkmazdayım.

2. Re: 2010 KREŞ FİYATLARI VE KREŞ EĞİTİMİ

merhaba benim kızımda 07/04/2007 doğumlu az kaldı 3 yaşına ve bende kreşe göndermek istiyorum ama maaşımız kadar nerdeyse çok pahalı haftada 3 gün düşünüyorum bütçeme göre bi yer bulursam kızım çok istiyor ben ne zaman kreşe gitcem diyor böle söyleyincede benim içim çok acıyor çok akıllı ben çalışıyorum annanesi tatmin etmiyor artık onu okul şart oldu napıcam bilmiyorum bu fiyatlarla nereye gönderilirki çocuk devletin ana okuluda 2012 de alıcak bizim kızı bakalım ne aypıcam sizlerin bildiği anadolu yakasında uygun fiyatlı kreş varsa yardımlarınızı bekliyorum acıbademde oturuyorum bu arada

Re: 2010 KREŞ FİYATLARI VE KREŞ EĞİTİMİ

Adresinize uyar mı bilmiyorum ama oğlumun 4 yıldır devam ettiği yuva var. Sahibi hanım çok iyi bir insan. Çocukları çok seviyor ve elinden geleni yapmaya çalışıyor. Sayrayıcedit, Bayar caddesinde. Adres olarak size uyar mı bilmiyorum ama isterseniz bir görüşün, fiyat konusunda da yardımcı olur sanıyorum. Karşılıklı konuşmakta fayda var.
    Minik Düşler Çocukevi
    Sahibi: Arzu Öner
    Tel: 0216 467 41 66

4. Re: 2010 KREŞ FİYATLARI VE KREŞ EĞİTİMİ

bende aynı dertten muzdaribim.ben başlarbaşında oturuyorum.ve bulabildiğim en uygun kreş ALTUNİZADE ÇOCUK KLÜBÜ.Bence dört dörtlük bir yer.fiyati:500 tl.Herkesin söylediği 350-400 tl.lik kreşlere henüz rastlamadım.belki semtlere göre değişiyor.Allah kolaylık versin çalışmasan bir türlü çalışsan bir türlü.

Evinize yakın bir anaokuluna kaydınızı yaptırın.Benim kızım 3 yaş 3 aylıkken çalıştığım okulun anaokuluna başladı sınıf arkadaşları ile arasında 24 ay fark ama hiç anlamazsınız bile.Okulların anaokulu bölümleri bir çok kreşe göre çok ama çok avantajlı...Yani şartlarınız uyuyorsa yani devlet anaokuluna verdiğinizde gidiş gelişini vs takip edecek tanıdıklarınız dostlarınız filan varsa hiç düşünmeyin verin derim.Üstelik benim kızım gayri resmi bir öğrenci de değil e-okul sistemi Ecenin kaydını kabul etti.8 de gidiyorum 3 te dönüp hemen öğle uykusuna yatıyoruz,mutluyuz.

6. Re: 2010 KREŞ FİYATLARI VE KREŞ EĞİTİMİ

Merhaba bende devlet anaokulunu düşündüm ama 3 yaşda alan varmıki nerde oturuyorsunuz siz burdaki devlet okullaırnın anaokulları 5 yaşdan başlıyor e-okul nasıl kabul etti anlamadım bildiğiniz varsa devlet anaokulu paylaşırsanız çok menun olurum ben acıbademde devlete ait acıbadem anaokulunu buldum bağımsız bir anaokulu bina olarak ilk okullar yok binalarında ama devlet anaokulu e-kayıt ile alıyorlar geçen sene 36 ayı açmışlar rağbet yok diye kapanmış bu sene haziranda arayın kişi sayısı olursa 36 ay içinde açıcaz dediler 160 tl aidatı +50 tl alıyorlar aylık 210 tl imiş sabah 9 dan akşam 4 e kadar yazın okullar gibi kapalı 15 tatildede tabiki ilk önce 3 yaş kızım ezilirmi orda acaba diye düşündüm ama maddi sıkıntılardan dolayı bu sene açarsa vereceğim mecbur ilkokula devlette gideceği için şimdiden devlet okulu düzenine alışsın istiyorum sizin bildiğiniz 3 yaşdan alan devlet anaokulları hangisi acaba..
    Bu arada acıbadem devlet anaokulu hakkında bilgisi tecrübesi olan varmı aranızda...

7. Re: 2010 KREŞ FİYATLARI VE KREŞ EĞİTİMİ

Devlet ana okulunun yazın açık olduğunu bilmiyordum.Hepsi Açık olmuyor sanırsam.Aceba saat leri kaç kaç oluyor.Bilginiz var mı?
    mihralikaya yazdı:
    Merhaba bende devlet anaokulunu düşündüm ama 3 yaşda alan varmıki nerde oturuyorsunuz siz burdaki devlet okullaırnın anaokulları 5 yaşdan başlıyor e-okul nasıl kabul etti anlamadım bildiğiniz varsa devlet anaokulu paylaşırsanız çok menun olurum ben acıbademde devlete ait acıbadem anaokulunu buldum bağımsız bir anaokulu bina olarak ilk okullar yok binalarında ama devlet anaokulu e-kayıt ile alıyorlar geçen sene 36 ayı açmışlar rağbet yok diye kapanmış bu sene haziranda arayın kişi sayısı olursa 36 ay içinde açıcaz dediler 160 tl aidatı +50 tl alıyorlar aylık 210 tl imiş sabah 9 dan akşam 4 e kadar yazın okullar gibi kapalı 15 tatildede tabiki ilk önce 3 yaş kızım ezilirmi orda acaba diye düşündüm ama maddi sıkıntılardan dolayı bu sene açarsa vereceğim mecbur ilkokula devlette gideceği için şimdiden devlet okulu düzenine alışsın istiyorum sizin bildiğiniz 3 yaşdan alan devlet anaokulları hangisi acaba..
    Bu arada acıbadem devlet anaokulu hakkında bilgisi tecrübesi olan varmı aranızda...

körler ülkesinin yakını yani Kadıköy yakınları :)

Gönderen baykaldal Gönderilme tarihi 24/02/2010 23:39:17

Evinize yakın bir anaokuluna kaydınızı yaptırın.Benim kızım 3 yaş 3 aylıkken çalıştığım okulun anaokuluna başladı sınıf arkadaşları ile arasında 24 ay fark ama hiç anlamazsınız bile.Okulların anaokulu bölümleri bir çok kreşe göre çok ama çok avantajlı...Yani şartlarınız uyuyorsa yani devlet anaokuluna verdiğinizde gidiş gelişini vs takip edecek tanıdıklarınız dostlarınız filan varsa hiç düşünmeyin verin derim.Üstelik benim kızım gayri resmi bir öğrenci de değil e-okul sistemi Ecenin kaydını kabul etti.8 de gidiyorum 3 te dönüp hemen öğle uykusuna yatıyoruz,mutluyuz.
    e-okul nasıl çalışıyor? ben girmeye çalıştım okul no falan soruyor. oğlum 2006 doğumlu ve ben de artık anaokulu arayışına girdim.

9. Re: 2010 KREŞ FİYATLARI VE KREŞ EĞİTİMİ

Yanlız ben acıbadem ana okuluyla görüştüm.Orası okullarla birlikte kapanıyormuşş.
    suzantny yazdı:
    Devlet ana okulunun yazın açık olduğunu bilmiyordum.Hepsi Açık olmuyor sanırsam.Aceba saat leri kaç kaç oluyor.Bilginiz var mı?
    mihralikaya yazdı:

10. Re: 2010 KREŞ FİYATLARI VE KREŞ EĞİTİMİ

Evet arkadaşlar Milli eğitim bakanlığına gönderdiğim yazının sonucu geldi kızım 07/04/2007 doğumlu bunu hatırlatmakta fayda var. onlara kızımın ne zaman devlet anaokuluna başlayacağını 36 aydan itibaren alan yer olup olmadığını 2010 eylülde kayıt yaptırabilirmiyim diye sordum cavebı aynen kopyalıyorum.yazın açık anaokulu yok devlet anaokulları yazın kapalıdır.normal okul gibi işler tatil sistemleri varsa banada bildirin açık olan.

M.E.B CEVABI

Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Başvuru No : 499663

Cevap Metni : Sn: MİHRİBAN KAYA
    İlgi:a) Okul Öncesi Eğitim Kurumları Yönetmeliği,
    b) 499663 nolu başvurunuz.

İlgi (b) elektronik posta başvurunuz Genel Müdürlüğümüzce incelenmiştir.

Kayıt- kabul işlemleri, ilgi (a) Yönetmeliğin 9,10,11 ve 12 nci maddeleri gereğince il/ ilçe çocuk yerleştirme komisyonları kararları doğrultusunda ilgi okul müdürlüklerince yapılmaktadır. Çocuğunuz ilgi (a) yönetmeliğin 10/a maddesi gereğince 30/09/2010 tarihide 41 ay 23 günlük olacağından,2010-2011 eğitim yılında anaokuluna kayıdı mümkündür.Haziran 2010 tarihinden itibaren ikamet yerinize en yakın anaokuluna müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir.

Bilgilerinizi rica ederim.
    25/02/2010