Arkadaşlar benim kızım henüz 3 yaşına girdi ve ben yeniden çalışmaya başladım.Tabii bu durumda kreş sorunumuz çıktı..
Kreş fiyatları neredeyse maaşım kadar.Ama bir taraftan da çalışmamış olsam bile,kreşe gitmesi gerektiğini düşünüyorum.
Her zaman benden istediği çeşitli oyunları yorgunum sözleriyle bitirip kalbini kırdığımın farkındayım.
Belkide yaşıtlarıyla oynayıp oyuna doyması onada iyi gelir.Dört duvar arasında iki kişi olmaktan iyidir herhalde. Annesi olmadığın da kendi başına ne yapacağını öğrenir belkide.Tabii bunun için onu ezdirmeyecek koruyup kollayacak öğretmene ihtiyacımız olacak.
Şimdi bu düşüncelerle kreş derdine düştüm.Üsküdar / Bağlarbaşında oturuyorum.Evime yakın iki kreş var.Ama ben ikisinede ısınamadım.Eğitimden çok oyalama amaçlı gibiler.Fiyatlar zaten uçmuş.Söylenen 300 yada 400 tl olan kreşlere hiç raslamadım.En uygunu 550.Daha iyisini istersen 700-1000 arası değişiyo.Şimdi yaz kampanyaları varmı bilmiyorum.Canımızı emanet edeceğimiz yeri iyi araştırmak gerekiyo tabii.Görüşmeye randevuyla değil habersiz baskın yapmak gerekiyo galiba.Yada Kameralı sistemle internetten izleyebileceğimiz türden kreşler olmalı.
Yani annelik zor işmiş.Şuan da tam bir çıkmazdayım.