1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Şarjlı gırgır... Sonunda aldım... Beko Pratix... İzlenimlerimi de yazdım...

Arkadaşlar eski forumlarda 2 kez rastladım bu konuya ama çok da istediğim cevapları alamadım...

Arzum vızır vızır düşünüyorum ama ondan bahseden iki kişi şu anda aktif değil sanırım, dolayısıyla bilgi alamıyorum...

Başka markalara da rastladım nette, Arçelik'in, Beko'nun, Fakir'in ve hatta Vileda'nın şarjlı gırgırları varmış... Tchibo'da da var ama onun servisinden şüpheliyim...

Bahsettiğim forumlar 2006 ve 2007 yıllarına ait... O günden bugüne herhangi bir markasını alan, kullanan, memnun kalan ya da nefret eden var mı acaba???

Acilen edinmem gerekiyor, yoksa benim elektrik süpürgesi her daim holde hazır ve de nazır beklemeye devam edecek... Şarjlı el süpürgem var aslında ama yaşlılık işte eğilemiyorum artık...

Efe'nin de babasının da döküntülerinden bıktım artık... Her sabah süpürüyorum, bazen 2 kez hatta bazı zamanlar günde 3 kez süpürdüğümü bilirim(kırıntılar, fındık-fıstık kabukları vs vs oluyor hep)... Bir de ev müstakil olunca toz yağıyor sanki...

Bir de bu gırgırların halısız olarak performansını öğrenmek istiyorum en çok... Buralarda yazın halı kalkar biliyorsunuz, yazın da kullanabilecek miyim bu da önemli bir ayrıntı benim için...

Hadi hanımlar, rice edeceğim bir el atıverin bu mevzuuya...

Evet bir süredir düşündüğüm şeyi nihayet yaptım ve şarjlı gırgırımı aldım...

Beko Pratix...

Dün aldım ve 20 saat şarjdan sonra nihayet az önce kullandım, ilk izlenimim harika...

2 gündür süpürülmeyen salon halım pırıl pırıl oldu, holü ve mutfağı da aldım 5 dakikada... Efe de çok hevesli olduğu için onun odasını bıraktım, odasını kendisi halledecekmiş...

Gücü fena değil, saçağa gelir gelmez tak diye duruyor, sesi de beni rahatsız etmedi... Gece bile rahatlıkla kullanabilirim...

Neden Beko pratix aldığıma gelince takistle alışveriş yaptığım mağazada 3 çeşit şarjlı gırgır vardı... Fakir, Rowenta ve Beko... Diğerleri çok daha güçlü büyük ihtimal ama fiyatları 300'lü rakamlarda olduğu için tercih etmedim... Diğer ikisi hem şarjlı el süpürgesi hem gırgır şeklinde kullanılabiliyordu ama benim ihtiyacım olan sadece gırgırdı... Hani dökülen kırıntı ve çerezlerden hemencecik kurtulabilmek amaçlı...

300'lü rakamlarda alacağım bir süpürge amacımı aşmış olurdu... Çünkü evde torbasız elektrik süpürgem, halı yıkama+sulu düpürgem ve şarjlı el süpürgem zaten var... Dediğim gibi ben kablolarla uğraşmayacağım ama yerlerde de sürünmeyeceğim ekonomik birey istiyordum ve aradığımı buldum...

Bilmek isteyen varsa ben gırgırı 105 TL'ye aldım... 5 TL peşinat verdim... Kalanı da 25x4 yaptık...

Valla kişisel olarak "edinilmeli" diyorum...

Re: Şarjlı gırgır...

Elektrolux bende yok ama bir yakınım kullanıyor gerçekten güzel .

Ben bir ara Tv'de reklamı yapılan üründen almıstım ..memnundum ama epeydir kullanmıyorum .

Çünkü minicik bir elektrik süpürgem var.Kocaman ve hantal değil .Kullanımı pratik .Onu kullanıyorum sık sık .

Bana da lazım Ülker. Forumu takipteyim.

ülker ben hiç memnun kalmadım.heveslenip almıştım mutfak için.hani bir milyoncularda küçük el gırgırları var ya inan ondan iyi.
    öbüründe görüntü var ses yok.dolum yeri küçücük birde benimkisinin o bölümü bezli dolunca çıkart yıka kurut ooooooo ben hiç memnun değilim.
    tavsiye etmiyorum.bir ara arabanın içini yaparız diye arabaya koydulardı.ikinci sefer süpürmeye kalmadan şarjı bitiyor.eve çıkardılar bir daha arabayada almadılar.
    evde bir kenarda duruyo boşuna.

elif74 yazdı:
    Daha almadın mı tembel seni...

Eski forumların birini de sen açmışsın almak istiyorum diye...

_begonvill_ yazdı:
    Elektrolux bende yok ama bir yakınım kullanıyor gerçekten güzel .

Ben bir ara Tv'de reklamı yapılan üründen almıstım ..memnundum ama epeydir kullanmıyorum .

Çünkü minicik bir elektrik süpürgem var.Kocaman ve hantal değil .Kullanımı pratik .Onu kullanıyorum sık sık .
    Evet evet Demet'cim, eski forumlarda da bahsetmişsin memnun olduğunu da belirtmişsin ama şu anda o satışta değil sanırım... Kayınbiraderim seninkinin bir benzerini almış "Her Eve Lazım" programından ama görsen küçücük, basit bir plastikten yapılma, oyuncak gibi...

ameno66 yazdı:
    ülker ben hiç memnun kalmadım.heveslenip almıştım mutfak için.hani bir milyoncularda küçük el gırgırları var ya inan ondan iyi.
    öbüründe görüntü var ses yok.dolum yeri küçücük birde benimkisinin o bölümü bezli dolunca çıkart yıka kurut ooooooo ben hiç memnun değilim.
    tavsiye etmiyorum.bir ara arabanın içini yaparız diye arabaya koydulardı.ikinci sefer süpürmeye kalmadan şarjı bitiyor.eve çıkardılar bir daha arabayada almadılar.
    evde bir kenarda duruyo boşuna.
    Meral'cim "bezli" deyince, bir de arabaya götürmekten bahsedince seninkinin şarjlı el süpürgesi olduğu kanısına vardım... Doğru mu????...

Ondan ise evet bende de var ama benim sorduğum gırgır şeklinde olanı...

efenin_annesi yazdı:
    elif74 yazdı:

O da bir şey mi, temizlerken elektrik süpürgesinin filtresini çöpe atmışım onun bile yenisini almadım hala Bağıra çağıra çalışıyor kıçından tozlar çıkıyor ama inatla bozulmadı aptal makina. Elimde kalsa da gidip yenisini alsam mecburen diye gözünün içine bakıyorum ama tık yok

9. Re: Şarjlı gırgır...

Bende arada bu tarz birsey almaya niyetleniyorum ama bir o eksik evde, cok mu zor 5 dk. makineyi cikarmak deyip vazgeciyorum.. Hep böyle oluyor cünkü, kocaman mutfak robotu alirsin, her seferinde cikartmasi-yikamasi zor gelir, bir kücük boyunu da alirsin sogan vs icin.. O da yetmez gider el mikseri alirsin corba icin, o da yetmez pratik sogan kesicilerinden alirsin.. Sonra da hicbirini dolaplara sigdiramazsin.. Atarsin, ihtiyacin olur.. Offf al al bitmez..

elif74 yazdı:
    efenin_annesi yazdı:
    elif74 yazdı:

O da bir şey mi, temizlerken elektrik süpürgesinin filtresini çöpe atmışım onun bile yenisini almadım hala Bağıra çağıra çalışıyor kıçından tozlar çıkıyor ama inatla bozulmadı aptal makina. Elimde kalsa da gidip yenisini alsam mecburen diye gözünün içine bakıyorum ama tık yok
    Canım bak şimdi, elektrik süpürgesi ile bağırttıra çağırttıra, bilmemneresinden toz çıkarttıra çıkarttıra ev süpürülür... Sonracıma süpürge fişi çekilerek ortada bırakılıp ev silinmeye kalkılır... Vileda kovası süpürgenin yanına konuşlandırılır ve geçerken yanlışlıkla (!) kovaya çarpılır...

Yok bu da işe yaramazsa süpürge yanlışlıkla su dolu küvete düşürülür... Yalnız bunun senaryosunu kendin yazmalısın... Zira elektrik süpürgesinin küvette ne işi olduğu sorusuna ben bile yanıt bulamam!!!...