1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Accayip sinirliyim !!!!!!!!!!!!

Dun forum acmistim ama kimse kaale almadi o ayri mesele

Bugun vergimizi yatiralim dedik. Yurt disindayiz ya anca haberimiz oluyo bazi seylerden
    Kira gelir vergisinin son gunuymus biz 31 saniyoduk neyse
    Ablama rica ettim. Uskudar vergi dairesini de aradim burdan
    Biz Tr de yasamiyoruz bugun yatmasi gerekmis ablam gelse olurmu. Kadin tabiki dedi hic yatmamasindan iyidir hemen yollayin. Evrak gereklimi dedim Hayir dedi.. Keske ismini alsaydim. :-x

Neyse ablam gitmis veee Kimlik bilgileri lazim demisler. Ogleden sonraya kalmis. Ogleden sonra kimlik bilgilerini yolladim onunla gitti ve busefer de vekalet gerektigini soylemisler..ve yapmamislar islemi. Be mubarek telefonda niye bilgi vermiyosun. Yada kadina ilk geldiginde gerekli evraklar sunlardir demiyorsun..

Ay nasil sinirliyim anlatamam :-x :-x :-x :-x

Yani vergimizi odeyelim diyoruz ona da puruz cikariyolar.. Sonrada millet vergi odemiyo odemez tabi :-x :-x :-x :-x :-x Isi zora kosarsan. Nasil odesinler????

Re: Accayip sinirliyim !!!!!!!!!!!!

Biz buna Türk Devleti diyoruz.

Bunu çok sık yaşıyoruz maalesef.Çok başıma gelir,önce arar bilgi almak isterim işimi düzgün halledeyim diye,ama mutlaka birşey çıkar..Sonra birşey daha..bişey daha..
    bir devlet bankasında bayanın bana bakması için örgüsünü karşı sıraya geçmesini beklediğimi bilirim Nasıl sabretmişim,şimdi olsa o örgüyü elinden alıp sökerdim sanırım,ama o zaman 19 yaşında deneyimsizdim

ilk defa mı yatırıyosunuz kira gelir vergisi??

ben dün forumu gördüm ancak arkadaşlar sormuşlar konu nedir filan diye baktım sizden gelen herhangi bir açıklama yok üzerinde durmadım ne yalan söyliim çünkü sadece aranızda gelir vergisi ödeyen varmı demişsiniz

bugün artık ne yaparsanız yapın kimlik bilgileri alınıyor sadece isim soyisimle hallolan bir işlem ya da isim soyisimleri işimizi halleden bir makam bilmiyorum ben

evet bende her sene gelir vergisi beyan ederim ilk sefer sadece alındı kimlik bilgilerim artık sadece tc kimliten hallediyorlar kadıköy vergi dairesine gidiyorum tıkır tıkır da işliyor herbişey

evet bende zaman zaman deliriyorum resmi daire işlerinde ordan oraya yollamalar bi kişi 3 mühür basabilecekken 3 ayrı kişinin sırasına girerek bu işi halletmeler filan oluyor ama işimin en kolay hallolduğu yerler emlak ve gelir vergisi ile ilgili olanlar çünkü gerçekten de sadece 1 beyanname 1 de kimlik e artık kimliksiz işlem nerde yapılıyorki bence biraz da sizin ihmaliniz olmuş bu işte

haa iş vekalete girince böyle bişey yok o zaman muhasebecilerin her mükkelefleri için ayrı ayrı vekalet göstermesi gerekir ben hem kendimin hemde annemin beyanını veriyorum her sene hiç vekalet soran olmadı şimdiye kadar belkide üsküdarda işler farklı yürütülüyordur onu bilemiyorum ben sadece kendi deneyimlerimi aktarmak istedim

hic bildirmeyince bisey olmuyodu di mi?

biz de su gunlerde yazin emniyete gidip kagit alarak, acma ucreti odeyerek falan turkcell den actirdigimiz ve kardesimize verdigimiz telefonun kayitli degil diye kapatilacagi sacmaligiyla ugrasiyoruz.

Bu sabah TC duzenine duzdugum methiyelerin haddi hesabi yok!

Evet ilk kez yatiracaktik vergiyi.. 2009 eylulde verdik evleri kiraya.

Onceki actigim foruma sabah baktim gerilere dusmus kimse yanit yazmamisti.. Birdaha da bakmadim.

10 yildir burada yasiyoruz ve Tr de surekli bu tarz isler yapmadigimiz icin ozellikle acip telefon sordum ne lazim diye. Hicbirsey dedi telefondaki kadin,, odeme bugun olmayacak cunku sadece beyan edilecek.. Adres madres her turlu detay var.. Isim soyad yeterli dediler diye aklima bile gelmedi bisey isteyecekleri.. Biz kimlik kullanmayali cook oldu..

Vekalet konusunda israrcilar ama yarin arayacagim tekrar telefonla.. bakalim insallah ayni kisiye denk gelirim.
    Tülin-Hazar yazdı:
    ilk defa mı yatırıyosunuz kira gelir vergisi??

ben dün forumu gördüm ancak arkadaşlar sormuşlar konu nedir filan diye baktım sizden gelen herhangi bir açıklama yok üzerinde durmadım ne yalan söyliim çünkü sadece aranızda gelir vergisi ödeyen varmı demişsiniz

bugün artık ne yaparsanız yapın kimlik bilgileri alınıyor sadece isim soyisimle hallolan bir işlem ya da isim soyisimleri işimizi halleden bir makam bilmiyorum ben

evet bende her sene gelir vergisi beyan ederim ilk sefer sadece alındı kimlik bilgilerim artık sadece tc kimliten hallediyorlar kadıköy vergi dairesine gidiyorum tıkır tıkır da işliyor herbişey

evet bende zaman zaman deliriyorum resmi daire işlerinde ordan oraya yollamalar bi kişi 3 mühür basabilecekken 3 ayrı kişinin sırasına girerek bu işi halletmeler filan oluyor ama işimin en kolay hallolduğu yerler emlak ve gelir vergisi ile ilgili olanlar çünkü gerçekten de sadece 1 beyanname 1 de kimlik e artık kimliksiz işlem nerde yapılıyorki bence biraz da sizin ihmaliniz olmuş bu işte

haa iş vekalete girince böyle bişey yok o zaman muhasebecilerin her mükkelefleri için ayrı ayrı vekalet göstermesi gerekir ben hem kendimin hemde annemin beyanını veriyorum her sene hiç vekalet soran olmadı şimdiye kadar belkide üsküdarda işler farklı yürütülüyordur onu bilemiyorum ben sadece kendi deneyimlerimi aktarmak istedim

Bildirmeyelim bakalim gorelim bisey oluyomu

Yazdan beri yeni mi akillari gelmis baslarina? 3 hafta diil mi normalde suresi?

bilmemgerek yazdı:
    hic bildirmeyince bisey olmuyodu di mi?

biz de su gunlerde yazin emniyete gidip kagit alarak, acma ucreti odeyerek falan turkcell den actirdigimiz ve kardesimize verdigimiz telefonun kayitli degil diye kapatilacagi sacmaligiyla ugrasiyoruz.

Bu sabah TC duzenine duzdugum methiyelerin haddi hesabi yok!

[quote]
    ASLI yazdı:
    Isim soyad yeterli dediler diye aklima bile gelmedi bisey isteyecekleri..

ooo hay allah kim denk geldiyse size telefonda başından savmak istemiş benim anladığım

madem buralardan daha doğrusu işleyişten bu kadar uzak kaldınız benim tek bir tavsiyem olabilir telefon yerine internetten yapın evrak takibini ben mesela her sene muhasebeci düzenliyordu bu sene vergi üzerine resmi bir site bulup okudum araştırdım aslında birçok indirimim varmış da kullanmamışım kimse de dememiş yani ben uyardım da düzeltti muhasebeci

ne diyebilirim kolay gelsin

Sagol

Ben de bi siteden arastirdim birde kullanilan kelimeler de anlasilir degil..Sanki bilhassa anlasilmamak uzere yazilmislar Hesaplamayi yaptim allahtan..

Birde kira vergi beyannamesi internetten yapilamiyormus. Belgeleri yokmus yani dogrumu acaba? Bildigin bir site var mi?

Indirim konusu da ayri %25 i sectim. Cunku degisemiyormus birdaha ne secersen o. Biz burda da kira veriyoruz ama onu dusemiyoruz vergiden? O da bizim giderimiz.. Sonucta cebimizden cikiyor [quote]
    Tülin-Hazar yazdı:
    ASLI yazdı:
    Isim soyad yeterli dediler diye aklima bile gelmedi bisey isteyecekleri..

ooo hay allah kim denk geldiyse size telefonda başından savmak istemiş benim anladığım

madem buralardan daha doğrusu işleyişten bu kadar uzak kaldınız benim tek bir tavsiyem olabilir telefon yerine internetten yapın evrak takibini ben mesela her sene muhasebeci düzenliyordu bu sene vergi üzerine resmi bir site bulup okudum araştırdım aslında birçok indirimim varmış da kullanmamışım kimse de dememiş yani ben uyardım da düzeltti muhasebeci

ne diyebilirim kolay gelsin

muhasebe.net var orada gelir vergisi rehberinde baya bi açıklama var ayrıca özelinden de yazıyorum