1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 33 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

1. sınıf ve 2. sınıf annelerı sorum sıze!

1.ve 2. sınıf annelerı

Onemlı bır sorum var!

1. ve 2. sınıfa gıden cocugunuzla ılgılı.

1-Cocugunuz okul sorumlulugunu aldı mı?Derslerını kendılıgınden oturup yapıyor mu?Sıze sormadan yardım almadan yapıyor mu?

2-Derslerını buyuk bır sorumlulukla yapıyor mu?
    En onemlı soru ders yaparken su ıcıcem acıktım ya da ben cok az oyun oynayabılır mıyım? dıye soruyor mu?

3-Cantasını ertesı gune; sızın yardımınız olmadan eksıksız yerlestırıyor mu?

4-Her gun kıtap okuyor mu? yazı yazmaya calısıyor mu?

5-Okula gıdecegı zaman tumuyle kendısı gıyınebılıyor mu?

6-Okulda esyalarını kaybedıyor mu?

7- Sınıf arkadaslarıyla ılıskısı normal mı?

8- sınıfta rakıbı var mı?

9- Okula gıttıgı ıcın mutlu mu?

10- Ogretmenını cok sevıyor mu? saygı duyuyor mu?

11- Ders yaparken ya da yaptırırken ara vererek mı vermeden mı yapıyorsunuz?Tenefus yapıyor musunuz?

12-Cocugunuzun eksık yonu nedır?Yazmak okumak veya her hangı bır sey?

13-Cocugunuzun hoslanmadıgı ders yada etkınlık nedır?

14- Cok hoslandıgı yaparken mutlu oldugu ders yada aktıvıte nedır?

Aklıma gelen sorular eksıgım varsa sızlerde ekleyebılrısınız...

Re: Bu soru Efe ıcın! 1. sınıf ve 2. sınıf annelerı sorum sıze!!!

kızım dah aküçük ama arkadaşımın kızı var 1.sınıfa giden
    kızımla onun kardeşi oynarken ağlıyor
    ben neden hep ders yapıyorum diye canım ya küçükler daha
    annesi bana bırakır bazen işe giderken
    yanında masal kitabı olur mutlaka okuması için
    ama okutamam,bu benim dersim değil,dersimi evde yaptım der
    aklı fikri oyunda,ama okumayı çabuk söktü
    annesi hep şikayetçidir çanta düzeni konusunda
    şimdilik bu kadarını hatırladım
    yani daha geçiş dönemindeler,halen bebeler ve akılları oyunda halen

Re: 1. sınıf ve 2. sınıf annelerı sorum sıze!

Êylül, 1. sınıfa gidiyor, sırayla cevaplamaya çalışayım Nurcan Abla

1-Okul sorumluğunu aldı bence, okul saatine ve kurallarına titizlikle uyuyor, ders yapması gerektiğini biliyor, eksiksiz yapmaya çalışıyor, kendiliğinden oturuyor fakat bana sormadan yapmıyor, yardım aldığı anlar çok nadir ancak bu böyle mi yapılacak şeklinde soruları çok oluyor.

2-Derslerini sorumlulukla yapıyor arada mızmızlansa da, sıkıldım dese de yapması gerektiğini biliyor, şimdiye dek ders yaparken susamak dışında acıktığı ve oyun oynamak istediği hiç olmadı.

3-Çantasını hazırlayabiliyor fakat benim geceden çantanı hazırla kızım demem gerekiyor, demediğim zamanlar sabah kalkınca telaş içinde hazırlıyor.

4-Her gun kıtap okuyor, okumayı çok seviyor ancak yazı sadece ders yaparken yazdığı, onun dışında ayrıca yazı yazmıyor.

5-Maalesef kendi giyinmiyor, ayakkabı dışında full aksesuar ben giydiriyorum.

6-Şimdiye dek herhangi bi eşya kaybetmedi fakat sınıfta bi arkadaşı ile rüzgarlığı aynı, yanlışlıkla arkadaşınınkini giyip gelmiş, üstelik 1 beden küçük diğer kızınki, sonuçta değişik giydiğini yine kendi farketti, ben farkedemedim.

7-Sınıf arkadaslarıyla iyi geçiniyor, hatta herkese arkadaşım gözüyle bakıyor ama diğer çocukların çoğu anasınıfından da arkadaş, bazı oyunlarda Eylül'ü istemiyorlar ve Eylül'de ip atlama, top oynama gibi konularda biraz yeteneksiz olduğu için mızıkçılık yapabiliyor.

8-Sınıfta rakıbı yok, daha doğrusu rekabeti henüz bilmiyor.

9-Okulunu, sınıfını, arkadaşlarını, öğretmenini seviyor ama arada keşke bugün gitmesem dediği oluyor tabii...

10-Ogretmenını gerçekten seviyor, saygı da duyuyor ama biraz da korkuyor(öğretmenimiz biraz sert)

11-Matematik dışında ki ödevlerini ben eve gidene kadar yapmış oluyor, ben sonra kontrol ediyorum, matematiği ben gidince yapıyor bu nedenle ara veriyor sayılır ama matematiğe başladı bitene kadar ara yok.

12-Yazı yazmayı pek sevmiyor, onun dışında okulda kendi haklarını savunmayı da pek bilmiyor, mesela sen bu oyundan çık dediklerinde çıkıyor.

13-Bu aralar resim dersinden sıkıldığını ve en sevmediği dersin o olduğunu söylüyor.

14-Hayat bilgisi ve Türkçe dersini severek yapıyor fakat en sevdiği şey kitap okumak, yatarken her akşam mutlaka okuyor ve açıkçası uyku saati geçince elinden zorla alıyorum, o da illa bitirecem(en fazla 10-15 sayfalık resimli masal kitapları, hikayelerden bahsediyorum) diye sorun çıkarıyor küçük çaplı...

Ben de abla kısa kısa her soruna cevap vereyim.
    Enes 2. sınıf öğrencisi

1-kendi de oturup yapar ama bu nadir olur.Genelde hadi ders vakti derim ve yanında olurum.yardım alır.özellikle matematikte yardım etmezsem içime sinmiyor.

2-Evet,anne karnım acıktı,karnım doymadan nasıl ders yapayım der munzur.

3-Eksiksiz değil fazlasıyla toplar.Bakugan toplarından ya da oyuncaklarından götürdüğünden bahsetmiştim .
    o yüzden çantasını kontrol ediyorum.

4-kitap okur ama yazı yazmayı sevmiyor.Günlük aldık onada arada bir yazıyor.

5-kendi giyinir ama çok yavaş.dayanamıyorum ben müdahale ediyorum.

6-Her gün hemde!özellikle silgimiz.

7-evet,öğretmenimiz herkesle uyumlu ve sakin bir çocuk olduğunu söylüyor.

8-Kendine rakip gördüğü kimse yok,kendisiyle yarış halinde daha çok.

9-evet.

10-Çok seviyor,saygı da duyuyor.korkmak demeyelimde hafif çekingenlikte var.

11-ara veriyoruz.

12-Yazısı kötü ama bunun kişilikle alakalı olacağını düşünüp artık çok takmıyoruz öğretmenimizle.yoksa o çok üzülüyor.

13-Her dersi seviyor.

14-Türkçe ve resim daha çok.

Ceren ve okul

1-Okul sorumlulugu tam anlamıyla almadı.Ben haydı demeden derse baslamıyor.

2-ben demeden derse balamıyor.su ıcıcem acıktım,ara verelım cok az lego oynayabılırmıyım.seklınde devam edıyor...

3-Yavas yavas alıstı. ben mutlaka kontrol edıyorum.

4-son bır haftaya kadar okuyordu.bu aralar okumamak ıcın bahane arıyor.

5-kılotlu corabın dısında kendısı gıyınıyor.

6-Esyalarını bır kac kez kaybettı. fakat hepsınıde gerı buldu.buyuk azımle hemde)

7-Sınıf arkadaslarını cok sevıyor. ozellıkle erkek arkadaslarını.

8- rakıbı yok fakat sınıfta rakıp goruluyor. bu da hos degıl.

9-Mutlu cantasının ıcınde tenefus ıcın mutlaka ıpı var.tenefus onun ıcın oyun demek.

10-Cok sevıyor cok.bazen derselerde mızmızlanırsa. kapat koy cantana ne varsa dıyorum. hemen ogretmenıme mahcup mu olucam hayır dıye bana sınırlenıyor.. sabrımı denemedende edemıyor cadım.

11-Mutlaka ara verıyoruz. mesela 20 kere zıpla ya da kos 10 dakıka legoyla oyna dıyorum.

12-yazılarının cırkınlıgı.hızlı yazıyor ve ne nokta ne buyuk harf kargacık burgacık bır yazı...

13-boyama yapmaktan hıc hoslanmıyor.sıkılıyor.resmını yapsam daha eglencelı dıyor.

14-Matematık. cogunlukla yardım almadan yapabıldıgı derse.takıldıgı yerde de pur dıkkat rakamlarla oyun oynamayı cok sevıyor.

Haydı ancı ve camomıle abla emre ve sertan alp 2. sınıf

Blog Girişleri
    1

Hüüüüüü deyim isyanla ağlayabilir miyim lütfen, sabah herşeyini ben giydiriyorum, öğretmenin fırçalama tablosu olmasa dişini bile fırçalamıyor.

Ödevlerde artık bahaneler bulup kalkmıyor ve kendi başına yaptıkları gitgide artıyor

öğretmenine tapıyor adeta

okuluna bayılıyor çok mutlu

eşya pek kaybetmez

çantasını nerdeyse hiç hazırlamaz

yazı yazmayı pek sevmez amaşu günlük işi onu yazmaya epey alıştırdı

sevmediği ders yok ama bayıldıkları var : yoga, beden eğ. ve resim

rakibi yok sanırım, herkes 100 alsın istiyor ödevlerden

ama dağınıklığına dayanamıyorum beeennn

subbota yazdı:
    1.ve 2. sınıf annelerı

Onemlı bır sorum var!

1. ve 2. sınıfa gıden cocugunuzla ılgılı.

1-Cocugunuz okul sorumlulugunu aldı mı?Derslerını kendılıgınden oturup yapıyor mu?Sıze sormadan yardım almadan yapıyor mu?

HAYIR NURCANCIM,BIZDE ODEV VERMEK YOK ATEN AMA BI TEK SINAV ONCESI SOYLE BIR BAKMAK GEREKIYOR,ONU DA BEN OTURTMASAM AKLINA GELMEZ CALISAYIM DIYE.HOS OKULDA COK TEKRAR YAPTIKLARINDAN CALISMASADA BASARILI OLUYOR.

2-Derslerını buyuk bır sorumlulukla yapıyor mu?
    En onemlı soru ders yaparken su ıcıcem acıktım ya da ben cok az oyun oynayabılır mıyım? dıye soruyor mu?

TABII KI BUNLAR KLASIK KALEMIMI ACIM,SU ICIM,AZCIK OYNIYIM SONRA YAPIM HEPSINI DENIYOR AMA BEN SOYLE BIR BOGURUNCE BI DAHA KALKMIYOR.

3-Cantasını ertesı gune; sızın yardımınız olmadan eksıksız yerlestırıyor mu?
    ELBETTE HAYIR.HELE SON HAFTALARDA CIDDI KIZIYORUM BU KONUDA.COGU SABAH 2. KEZ OKULA GIDIYORUM EKSIKLERINI GOTURMEYE.COK RAHAT,SANKI BEN OGRENCIYIM O DEGIL.KALEMLERINI ACMAYI BILE BEN DUSUNYORUM.
    ACIP KOYDUUM HICBI KALEMDE GERI GELMIYOR.EN COK KALEM SILGI ALIYORUZ.

4-Her gun kıtap okuyor mu? yazı yazmaya calısıyor mu?
    BU KONUDA HAKKINI YIYEMEM,KITAP OKUMAYI SEVIYOR.
    BU HAFTA 3 TURKCE,1 INGILIZCE KITAP BITIRDI.

5-Okula gıdecegı zaman tumuyle kendısı gıyınebılıyor mu?
    EVET GIYINEBILIYOR,BI TEK CORAPLAR HARIC.BI TEK BU BILE OYLE ZAMAN KAZANDIRIYORKI BANA,BEN BESLENMESINI HAZIRLARKEN HAZIRLANIP GELMIS OLMASI BENIM ICIN BUYUK RAHATLIK OLDU.

6-Okulda esyalarını kaybedıyor mu?
    O HOOO ALTINDAN DONUNU ALSALAR HABERI OLMICAK.

7- Sınıf arkadaslarıyla ılıskısı normal mı?
    vALLA PEK ILISKISI YOK,COK YUZEYSL BI IKI COCUKLA AMA O KADAR.

8- sınıfta rakıbı var mı?
    EMRE COK VURDUMDUYMAZ BOYLE RAKIP CART CURT FARKINDA BILE DEGIL.

9- Okula gıttıgı ıcın mutlu mu?
    GENELLIKLE EVET.AMA YINEDE SORSAN EVDE KALMAYI TERCIH EDER.

10- Ogretmenını cok sevıyor mu? saygı duyuyor mu?
    EVET.SEVGIDEN ZIYADE SAYGI.

11- Ders yaparken ya da yaptırırken ara vererek mı vermeden mı yapıyorsunuz?Tenefus yapıyor musunuz?
    ZATEN BIR DERSLE ILGILI SINAV HAZIRLIYORUM VE BITIRMEDEN KALKMIYOR.BITIRINCE BAKIYORUM EKSIK YANLIS VARSA ANLATIYORUM BITIYOR,TOPU TOPU 1/2 SURUYOR ZATEN.BENIM SORU HAZIRLAMA ASAMAM UZUN SURUYOR BIRAZ,KITABI OKU OZETLE SORU CIKAR FALAN.
    12-Cocugunuzun eksık yonu nedır?Yazmak okumak veya her hangı bır sey?
    DERSLERLE ILGILI BIR EKSIGI YOK NURCANCIM.FRANSIZCADA BI KERE ZAYIF ALDI AMA SIMDIK YINE COK IYI.

13-Cocugunuzun hoslanmadıgı ders yada etkınlık nedır?
    OYLE BI SIKAYETI YOK NURCANCIM.

14- Cok hoslandıgı yaparken mutlu oldugu ders yada aktıvıte nedır?
    BILIM(YANI FEN BILGISIMI DEMELI) VE SOSYAL

Aklıma gelen sorular eksıgım varsa sızlerde ekleyebılrısınız...

Cevap veriyorum

1. Derslerine 1.sınıfa göre biraz daha sorumluluk sahibi.Ama biraz. Yine ben gürlemeden derse oturduğu yok.Ama oturdu mu genele yapıyor.Arada kaçışlar oluyor.

2. 1.sınıfta sürekli kaçar ben kovalardım.Başında beklerdim . 2.sınıfta o ders yapınca asla yanında durmuyorum.Sadece takıldıklarını sordugunda yol gösteriyorum ama yine başında beklemiyorum .

3. 1.sınıfta hiç umuru değildi. 2.sınıfta çantasını kendi hazırlıyor,hazırlamasa da ben hazırlamıyorum .Kendi sorumluluğu olduğunu biliyor ,bilmeli .

4.Yazı ödevleri dışında yazmaz hayatta.Okuma gecen sene hiç yapmak istemezdi.Resmen sinir harbiydi. Bu sene de 1.dönem aynıydı.2. dönem daha iyi. Biraz pohpohlayarak ,biraz tehdit ederk sevdiği kitapları seçmeye çalışmanın faydası çok.

5.İstese giyiniyor ama genellikle 06.20 de kalktığı için çok yavaş ve hzılanmak için olaya el atıyorum.

6.Sadece bir şapkamız, ve eşofman altımız kayıp.Okula gibip kayıp kutularına bakmaya üşeniyorum.Dağ gibi çünkü.Nasıl bulayım.Feda ettim aman

7.kendi grubu var .Onlarla olmak istiyor sürekli ama olaya el koyduk ,biraz daha genelleşmeye başladı.

8. O rakip nedir bilmiyor valla .Ama sürekli onu ezmeye çalışan biri var. Benim saf oğlum ,karşılık vermiyor .

9. Okulunu ve ortamını çok seviyor.Bu konuda sıkıntımız hiç olmadı.

10. Çok seviyor. Çok saygılı ,çok terbiyeli.Onun derdi benle

11. Arada mola veriyor . Baze de 5 dakkada hepsi bitiyor .

12. Okumak okumak okumak.Nefret ediyor . Ve fikirlerini söylemeye çok çekiniyordu.Onu aştık .Derslerde çok suskun davranıyordu .Teneffüste başka ,derste başkaydı .Aşıldı öğretmenle konuşularak.

13. Ya sanırım hepsini seviyor.

14. MAtematiğe hasta ve spor derslerine .

Yarışmacılara başarılar,Çok zordu sorular

simay 1.sınıf öğrencisi

1. biizm günlük bir programımız var, bunu ilk dönem simayla birlikte hazırlamıştık, çok hoşuna gitti ve ona uymak da çok hoşuna gidiyor.. saati saatine uyuyoruz, başka bir programımız yoksa, evdysek..

o nednele kendisi açıp, yardım almadan yapıyor dersini, zorlandığı bir soru olursa, onu sona bırakıyor daha sonra birlikte bakıyoruz.

2. programımızda yemek saati, ara öğün, oyun vs. olduğundan böyle problem çıkarmadan derslerini yapıyor..

3.evet yerleştiriyor, bende kalemlerini açıyorum, okulda sıkıntı çekmesin diye..

4.kitap okumayı çok seviyor ve her gece okuyor, ama yazı yazdırmıyoruz ödevleri dışında, gerek duymuyoruz yani..

5.sabahcı olduğunda ve vakit kısıtlı olduğundan ben giydiriyorum, daha hızlı olmak adına, yoksa kendisi giyinebilir..

6.şimdiye kadar 2 kırmızı kalem 3 de silgi kaybetti, onun dışında bir kaybımız yok, birde atkısı kayboldu ama onun bir suçu yok, askıdan başka biri almıştı sanırım..

7.ilişkileri arkadaşlarıyla güzel, çok sevilen ve arkadaşlarını da seven bir öğrenci ama arad ufak şikayetler oluyor tabii..

8.sınıf birincisi olmuştu simay, rakip derken? öyle çekiştiği biri yok..

9.çok mutlu

10.öğretmenini çok seviyor ve saygı duyuyor, hergün sarılıyor, öpmeye doyamıyor, zor alıyorum elinden..

11.yaptığımız programa uyuyoruz..

12.yazısı çok kötü, onun dışında başka bir eksiği yok, seviyor yazmayı ama kötü işte..

13.yok

14.hepsini çok seviyor, hiç birinden şikayet ettiğini görmedim şimdiye kadar, ama kitap okumayı çok seviyor gerçekten..