1. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 69 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

UMUT YOK! : (( UMUT ARTIK ARAMIZDA DEĞİL/ Ön rapor: Umut foseptikte boğularak ölmüş

Daha önce Ülker sözetmişti başka bir forumda. Ne kadar kaygı ve öfke verici, üzücü bir durum!

.................................................. .
    [size=x-large]Kayıp Umut için 10 vekil Eşme'de [/size]

[size=small]Uşak'ın Eşme ilçesinde hafta başında kaybolan 10 yaşındaki Umut Balık'tan 120 saattir haber yok. Bölgeye giden 10 milletvekili de kayıp Umut'la ilgili bilgi almak için Umut'un ailesini ve okul yönetimini ziyaret etti. [/size]

Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'ndan geçen pazartesi günü kaybolan Umut Balık'ı arama çalışmaları sürüyor.

8 kişilik dalgıç ekibi gölde arama yaptı. 15 kişilik özel ekip de çalışmalarını Yeleğen beldesi Tokmak mevkiine yoğunlaştırdı.

10 milletvekili de hem çalışmalar hakkında bilgi almak hem de aileyi ziyaret etmek için Eşme'deydi.

Milletvekiller Balık ailesi ve okul yönetimiyle görüştü. CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, kaybolan çocuğun tüm sorumluluğunun devlette olduğunu söyledi.

Ersin, "Devlete teslim edilen çocukların kaybolması ve akibetlerinin bilinmemesi devletin büyük bir ayıbıdır" dedi.

Güvenlik zafiyeti olduğunu okuldaki güvenlik kameralarının sürekli arıza yaptığını belirten Ersin, "Aslında bu sorun sadece Uşak'taki okulda değil tüm ülke genelindeki yatı okulların sorunudur" dedi.

AK Parti Uşak Milletvekili Mustafa Çetin de, akşam saatlerinde Umut Balık'ın ailesini ziyaret etti. Ziyarette kayıp çocuğun bulunmasıyla ilgili sürdürülen çalışmalarla ilgili aileye bilgi veren ve ailenin düşüncelerini alan Milletvekili Çetin, "Hepimizin tek bir arzusu var. Umut'u en kısa sürede sağ salim bulmak istiyoruz. Devletimiz tüm imkanlarını seferber etti. Çalışmalar aralıksız sürüyor. Umut'u buluna kadar gayret sarf etmeye devam edeceğiz. Olayla ilgili idari soruşturma sürüyor" diye konuştu.

Aramalar yarın sürecek

Uşak Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürü İsmail Karaalp'in koordine ettiği arazi arama çalışmalarında, bugün çevredeki göletlerde dalgıç ekipleri arama çalışması yaptı. Akşam saatlerine kadar sürdürülen çalışmalar, havanın kararması nedeniyle yarın sabaha kadar durduruldu.

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, arama çalışmalarından şu ana kadar bir sonuç alınamadığını, emniyet güçlerinin sürdürdüğü soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiğini bildirdi.

Olayla ilgili herhangi bir gözaltı bulunmadığını, arama çalışmalarını sağ duyuyla takip etmek gerektiğini belirten Vali Çakacak, tek arzularının Umut Balık'ı sağ salim bulmak olduğunu vurguladı.

http://www.cnnturk.com/2010/turkiye/...0.0/index.html

Re: UMUT YOK! : ((

Annesinin konuşmalarını dinlemiştim.
    Çocuğun karanlıktan,köpekten çok korktuğunu okuldan gece çıkmasının mümkün olmadığını söyledi.
    Ayrıca çok soğuk bir bölgeymiş orası ve çocuğun montu okuldaymış.Mont giymeden de gitmiş olması imkansız yani.

Bence çocuk okulda.Ama yaşadığını düşünmüyorum açıkcası.
    Bunun altından mide bulandıracak şeyler çıkacağını düşünüyorum ne yazık ki.

DURUCUM yazdı:
    Annesinin konuşmalarını dinlemiştim.
    Çocuğun karanlıktan,köpekten çok korktuğunu okuldan gece çıkmasının mümkün olmadığını söyledi.
    Ayrıca çok soğuk bir bölgeymiş orası ve çocuğun montu okuldaymış.Mont giymeden de gitmiş olması imkansız yani.

Bence çocuk okulda.Ama yaşadığını düşünmüyorum açıkcası.
    Bunun altından mide bulandıracak şeyler çıkacağını düşünüyorum ne yazık ki.
    Ayrıntıları bilmediğim halde moralim çok bozuldu! :-x İsyan ediyorum! Düşünsenize, çocuğunuzu okusun, adam olsun, diye devletin güvencesine teslim ediyorsunuz, sonra...

[size=large]Umut için Eşme'de seferberlik[/size]

26/03/2010 03:40

Uşak'ın Eşme İlçesi'ndeki Yatılı Bölge İlköğretim Okulu'nda (YİBO) eğitim gören ve geçen pazartesi günü gece yoklamasından sonra ortadan kaybolan 10 yaşındaki Umut Balık'ı bulmak için 4 gündür sürdürülen aramalardan hiçbir sonuç alınamadı.

Uzman bir ekip oluşturarak ilçeye gönderdiğini söyleyen Uşak Emniyet Müdürü Cafer Şahin, “İlçede tam bir seferberlik ilan edilmiş durumda. En ufak duyumu ve ipuçlarını değerlendiriyoruz” dedi. Baba Ercan Balık ise “Çocuğumu nasıl kaybettilerse bulsunlar. Hiç kimse bana yeterli bilgi vermiyor. Oğlum sanki buhar oldu uçtu” dedi.
    Eşme YİBO 3'üncü sınıf öğrencisi Umut Balık, geçen pazartesi günü saat 21.00 sıralarında okulun pansiyonunda yapılan ‘yat yoklaması’nda yer aldıktan sonra bir daha görülmedi. Tüm aramalara rağmen okulda bulunamayan Umut için Eşme’nin İstasyon Mahallesi Göcüler Mevkii’nde oturan ailesine, jandarmaya ve polis ekiplerine bilgi verildi.
    Baba 36 yaşındaki Ercan ve anne 29 yaşındaki Hanım Balık'ın yanı sıra çocuğun akrabaları ve Eşmeliler, arama tarama çalışmalarına katılırken, Uşak ve Afyonkarahisar’dan özel eğitimli köpeklerin de bulunduğu ekipler de bölgeye sevk edildi. Umut’un eşyaları köpeklere koklatılarak arama çalışmaları hızlandırıldı. Okulun yakınındaki sulama göleti de Umut'un içine düşmüş olabileceği ihtimaline karşı kurutulmaya başlandı, su kuyuları arandı.
    Uşak İl Sivil Savunma Müdürü İsmail Karaalp, 4 gün boyunca toplam 60 kişilik ekiple aralıksız sürdürülen çalışmalarda 30 kilometrekarelik alanın tarandığını ancak herhangi bir ipucuna rastlanmadığını bildirdi.

8 DALGIÇ GÖLETLERİ ARAYACAK
    Polis ilçe merkezinde ve okulda, jandarma da yakın köylerde Umut'un izine ulaşmak için sorgulama çalışmalarını sürdürürken, bölgede bulunan küçüklü büyüklü 50'ye yakın suni göletde de arama yapmak için Afyonkarahisar Arama Kurtarma Birliği'ne bağlı dalgıç ekibi de Eşme'ye geldi.
    Uşak Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürü İsmail Karaalp, bölgeyi didik didik taradıklarını ancak Umut'un izine rastlayamadıklarını belirtti. Karaalp, şunları söyledi:
    “Karadan çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Yalnız bölgede 50'ye yakın küçüklü büyüklü suni gölet bulunuyor. Göletlerde de arama yapmak için Uşak ve Afyonkarahisar Arama Kurtarma Birliği'nde görevli toplam 8 dalgıcımız suni göletlerde arama çalışmalarını yürütecek. Göletlerin boşaltılmasına başlamıştık ancak bölgede hayvancılık yapan vatandaşlar için ileride sıkıntı yaratacağından dolayı göletleri boşaltmaktan vazgeçerek dalgıç ekibini devreye soktuk. Umut Balık'ı bulmak için her şey seferber edildi.”

ÖZEL SORGU EKİBİ
    Uşak Emniyet Müdürü Cafer Şahin de kayıp Umut Balık'ın bulunabilmesi için Uşak Emniyet Müdürlüğü'nde sorgu konusunda uzman bir ekip oluşturarak ilçeye gönderdiğini söyledi.
    İlçede tam bir seferberlik ilan edildiğini belirten Şahin, “Günlerdir arama çalışmaları devam ediyor ancak bir sonuca ulaşılamadı. En ufak duyumu ve ipuçlarını değerlendiriyoruz. Alınan ifadelerde bir sonuca ulaşmak için İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli sorgulamada uzman ihtisas sahibi özel bir ekip oluşturarak ilçede görevlendirdik. Bu ekibimiz jandarma ile birlikte işbirliği içinde çalışmasını sürdürüyor. Tek amacımız kaybolan Umut Balık'ı sağ salim bularak ailesine teslim etmek” dedi.

ENDİŞELİ VE ÖFKELİ BEKLEYİŞ
    Çocuklarının kaybolmasının ardından yaşadıkları acıyla büyük sarsıntı yaşayan anne Hanım ve baba Ercan Balık, gelecek sevindirici bir haberi beklediklerini söyledi.
    Ercan Balık, “Çocuğumu nasıl kaybettilerse bulsunlar. Hiç kimse bana yeterli bilgi vermiyor. Günlerdir aranıyor ve bu bölgede oğlumun izine dahi rastlanmadı. Oğlum sanki buhar oldu uçtu. Yetkililerin oğlumu biran önce bulmasını istiyorum” diye isyan etti.
    Gözyaşı dinmeyen anne Hanım balık ise “Allah'ını seven bizlere yardımcı olsun. Yandım ben, nerede benim çocuğum? Ne yaptılar çocuğuma? Yetkililer bize hesap versin. Nerede bu memleketin Başbakanı, Valisi, Savcısı? Devletin okulundan 10 yaşında bir çocuk nasıl kaybolur? Biz kime güveneceğiz? Okulda hiçbir güvenlik önlemi yok. Çocuğumu bulun benim” diye feryad etti.
    Eşme Kaymakamı Selami Kaya, o gün okulda bulunan üç nöbetçi öğretmen ve idareciler hakkında idari soruşturma açıldığını bildirmişti.Yavuz KUŞDEMİR- Ergül ÖZDEMİR/EŞME (Uşak), (DHA)

http://www.radikal.com.tr/Radikal.as...&CategoryID=77

ailenin de suçu olduğunu düşünüyorum ben.
    çünkü çocuk son zamanlarda okula gitmek istemiyormuş.
    insan nedenini merak edip araştırmaz mı?

[quote]
    RüyA yazdı:

Ayrıntıları bilmediğim halde moralim çok bozuldu! :-x İsyan ediyorum! Düşünsenize, çocuğunuzu okusun, adam olsun, diye devletin güvencesine teslim ediyorsunuz, sonra...

DURUCUM yazdı:
    ailenin de suçu olduğunu düşünüyorum ben.
    çünkü çocuk son zamanlarda okula gitmek istemiyormuş.
    insan nedenini merak edip araştırmaz mı?
    Off, offff! Üstelik bu, o okuldaki ikinci vakaymış. :-x

hangi devlet diyeceğimmmm siyasiye kaçacak...

o yüzden demiyorum

[size=large]Umut'tan 5'inci günde de hiç bir haber alınamadı [/size]

Eşmeli öğrenci Umut’un kaçırılmış olma ihtimali güçlenirken, ailesi, “Bir kazak ve 2 lira ile nereye gidecek. O kaçırıldı” dedi

ASIM PİLGİR / ÇAĞLAYAN ÇETİN (EŞME)

5 gündür kayıp olan Eşme YİBO öğrencisi Umut Balık'ın bulunması için çalışmalar sürerken, yetkililer henüz bir sonuca ulaşılamadığını bildirdi.
    Arama kurtarma ekipleri Salı gününden bu yana Eşme'de aramadık yer bırakmadı. Dün de balık adamlar, göletlerin dibini taradı.
    Umut ile ilgili umutlar günden güne azalırken, yüreği yanık anne Hanım Balık, kaybolduğu gün çocuğunun cebine 2 lira koyduğunu, üzerinde de sadece kazak bulunduğunu belirterek, Oğlum üstünde kazakla kaçmış olamaz. Onu kaçırdılar" dedi. Adeta "kabus okul" haline gelen Eşme YİBO'da Umut'un kaçtığı gün üç öğretmenin nöbetçi olduğu öğrenildi. Okul yöneticileri açıklama yapmazken, bazı aileler, YİBO'dan çocuklarını almaya başladı.

TEK BAŞINA YAŞAYAMAZ
    Umut'un dışarıda yalnız yapamayacağını kaydeden anne Balık, "Oğluma o gün 2 TL harçlık verdim. Çok neşeliydi ve gülerek okula gitti. Üzerinde 2 TL parayla bir yere gidemez. Zaten çevreyi bilen bir çocuk değil. Hiçbir akrabamızın yanında da değil. Okuldan çıkarken ceketini dahi yanına almamış" dedi. Aileyi Eşme'deki evinde ziyaret ederek teselli etmeye çalışan Vali Özdemir Çakacak, "Şu ana kadar Umut'u bulmak için yapılan arama çalışmalarından maalesef hiçbir sonuç elde edilemedi. Umudumuzu yitirmedik" dedi. Öte yandan Umut'un ailesi, yapılan arama çalışmalarının yetersiz olduğunu iddia etti. Umut'un sadece 15 kişilik iki ayrı ekip tarafından aranmasını eleştiren anne Hanım Balık, kendilerini ziyarete gelen Uşak Valisi Özdemir Çakacak'a da tepki gösterdi.

YENİ İDDİALAR
    Eşme'de Umut'un kaybolmasıyla ilgili yeni iddialar da ortaya atılmaya başlandı. Balık ailesi, Umut'a okulun en üst sınıf öğrencilerinin cinsel içerikli film izlettiğini, olayın duyulması korkusuyla bu öğrenciler tarafından alıkonulmuş olabileceği iddiasını ortaya attı. Anne Balık, "3 hafta önce Umut bana üst sınıflardan öğrencilerin kendisine cinsel içerikli film izlettiğini söylemişti. Durumu idareye bildirdik. Okulun uyardığı bu öğrenciler çocuğumuza düşman oldu. Bunlar da cezalandırmak için kaçırmış olabilir" dedi.
    Okulda daha önce taciz skandalına adı karışan idareci ve temizlik görevlilerinin de kendilerini aklamak için Umut'u kaçırmış olabileceği de iddialar arasında.

http://www.yeniasir.com.tr/UcuncuSay...aber_alinamadi

RüyA yazdı:
    Okulda daha önce taciz skandalına adı karışan idareci ve temizlik görevlilerinin de kendilerini aklamak için Umut'u kaçırmış olabileceği de iddialar arasında.

şaka dimi bu

adları taciz skandalına karışmış insanlar halen yatılı bir okulda görev yapıyorlar öyle mi?

şaka olmalı

:-x

10. Re: UMUT YOK! : ((

aylin_ yazdı:
    RüyA yazdı:

şaka dimi bu

adları taciz skandalına karışmış insanlar halen yatılı bir okulda görev yapıyorlar öyle mi?

şaka olmalı

:-x
    Keşke şaka olsaydı Aylin. İstanbul'un göbeğinde bir okulda geçen yıl ilkokul 2.sınıf öğrencisi bir çocuğa okulun temizlik görevlisi tecavüz etti tuvalette, okulun adı basında yer almadı ama tanınan bir okul. :-x
    Umut için hakikaten diyecek bir şey bulamıyorum, o kadar üzgünüm ki.
    Sözlerim tükeniyor.