3. Sayfa - Toplam 5 Sayfa var BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 46 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Re: Bruksel'den ne istenir ki?

[quote]
    Aysima-Yasemin yazdı:
    Bunlardan.

lahey dıyınce holland oldugunu anlamadım gecen senelerde amsterdama gıden bır arkadasım bunlardan almıs bendenıze,sıyah lastık ayakkabı modeli ev patıgı, ayagında varla yok arası hatta yatağa bıle onla gırıyom walla makıneye felanda atıp yıkıyorsun,kesınlıkle tavsıye ederım!

camomile yazdı:
    ay ne bilem,guylian mi ne oyle bi marka yedim ben i ihhh cikolatadan baska herseye benziyo bence :roll:
    antigone yazdı:
    Kayınbabam bayramda çocuklara verilmesi için kötüsünden almıştı. Yanlışlıkla tadına baktım. Meşhur bi markanın taklidiydi, karıştırıyo insan açgözlülükle Vıyyy o ne kötü tat yarebbiiiii
    Ama veledler akın ettikçe hak verdim adama. Bunlar da onlardan olmasın
    camomile yazdı:
    iyyyy hic guzel degil ya bence bu cikolatalar,kalitesiz cükülata gibi
    [/quote]

yahu bunlar iki senedir migroslarda bile satiliyor ben de pek sevmem pralin cukulata gibi tadi. fazla yagli.

laheye gidiyorsa adalet divaninin onunde bir foto isteriz. işte bu dunyada bulabilecegin son adalet mercii burasi gibisinden...devami öte tarafta.

Aysima-Yasemin yazdı:
    Bunlardan.

Yalniz bunlar tahtadan ev icinde giyebilecek olanlari da var patik gibi...
    Bak evet bundan olabilir. Discovery'de yapimini izlemistim, hos birsey. Ozlem'de yazmis ev ici olanlar var diye. Tamamdir oylesini isteyeyim. Eve jello turu seyler alirken uzerinde U ya da K harfi olanlari tercih ederiz bizde ama yemelik birsey istemem sevmiyorum zaten sekerleme turunu.
    Tesekkur Yasemin, iyi oldu aklima getirdigin

Re: Bruksel'den degilmis LAHEY'mis, ne istenir ki?

bi 15 yil once bu binayi gezme imkanim olmustu..
    aklimda bir-iki sey kaldi... koca bir salonun yer halilari tr den getirtilmisti.. bi odasinda her ulkenin bayraginin nakisinin islendigi cok guzel sandalyeler vardi.. yer mozaiklerinin dosenmesinin cok zaman aldigi. vee en ilginci bir odanin icinde bulunan bir ibrik-vazo misali bi sey..

o odanin kapisini acmadan once rehber bize ;size bisey gosterecegim ama calmaya yeltenmiyeceginize soz verirseniz demisti. zira hicbir korumasi yok demisti... ve bize gosterdigi o ibrik-vazo yaklasik ikibucuk metre boyundaydi.. cok gulmustuk gorunce )

bende kendi cektigim fotolarida var ama ne yazikki turkiyede

kaldi hepsi

blueblue yazdı:
    yahu bunlar iki senedir migroslarda bile satiliyor ben de pek sevmem pralin cukulata gibi tadi. fazla yagli.

laheye gidiyorsa adalet divaninin onunde bir foto isteriz. işte bu dunyada bulabilecegin son adalet mercii burasi gibisinden...devami öte tarafta.
    Yok yok istemem zaten sekerleme cikolata turu seyleri sevemedim sevmiyorum. Son gunlerde browni integroyu sever gibi oldum iki kez yedim oda bitti

Berna'cim esim Lahey'e calistigi kurumu temsilen i$ icin davet edildi. Ama dur bir sorayim, Annecocuga bir arkadasim resim istiyor diyeyim bakiim ne cevap verecek

aycicek yazdı:

bi 15 yil once bu binayi gezme imkanim olmustu..
    aklimda bir-iki sey kaldi... koca bir salonun yer halilari tr den getirtilmisti.. bi odasinda her ulkenin bayraginin nakisinin islendigi cok guzel sandalyeler vardi.. yer mozaiklerinin dosenmesinin cok zaman aldigi. vee en ilginci bir odanin icinde bulunan bir ibrik-vazo misali bi sey..

o odanin kapisini acmadan once rehber bize ;size bisey gosterecegim ama calmaya yeltenmiyeceginize soz verirseniz demisti. zira hicbir korumasi yok demisti... ve bize gosterdigi o ibrik-vazo yaklasik ikibucuk metre boyundaydi.. cok gulmustuk gorunce )

bende kendi cektigim fotolarida var ama ne yazikki turkiyede

kaldi hepsi

Ay Ayse gulunmeyecek gibi degilmis ki
    Ama bir yandan da sinir bozucu. Herkesi belki de Turkleri potansiyel hirsiz gibi gormeleri :-x
    Ayrica bunlar bizim memleket isi, bizim ev bunlardan yikiliyooo diye cevabi yapistirsaydin keske
    Amerika'da elimi neye atsam made in Turkey cikiyordu. Havlular cam isleri porselenler orgu yunleri hatta inanmayacaksin sabunlar bile. Turkiye'de kullandigimiz ne varsa kendi magazalarinin raflarindaydi. Insan ayri bir gururlaniyor tabi

bence standart bi espri idi rehberinki. cunki cok cesitli milletlerden insan vardi.. o tur bi seyi zaten ustume alinmam. turkiyeden gelen sekerlemeler, pasabahce, turk ekmekleri , ciftlik yogurdu, hemen hemen hertur konserve urunleri raflarda.. yakinda kendilerini yabanci hissedecek bu hollandalilar)). esinin izlenimlerini merak ediyorum... paylas muhakkak bizimle .

Brüksel, Lahey, Mahey farketmez...

Sağ-salim gitsin, tez zamanda sağ-salim dönsün inşallah...

Ben de eşimi Kıbrıs'a gönderdim akşam üzeri... Bana ne getireceksin dedim, kendimi dedi... Dünyanın en mütevazi adamıdır canım kendileri...

Evet artik biz heryerdeyiz. Hem biz, hem de urunlerimiz, insanin hosuna gidiyor.
    Izlenim olarak onceleri yine i$ icin birkac kez gittigiden cografi ve tarihi doku olarak avrupa'nin cogu ulkesinden bahsetmisti. Tabi o zamanlar hediye getirecegi birileri galiba yoktu ki, bu konularda hala bir fikri yok.

aycicek yazdı:
    bence standart bi espri idi rehberinki. cunki cok cesitli milletlerden insan vardi.. o tur bi seyi zaten ustume alinmam. turkiyeden gelen sekerlemeler, pasabahce, turk ekmekleri , ciftlik yogurdu, hemen hemen hertur konserve urunleri raflarda.. yakinda kendilerini yabanci hissedecek bu hollandalilar)). esinin izlenimlerini merak ediyorum... paylas muhakkak bizimle .

efenin_annesi yazdı:
    Brüksel, Lahey, Mahey farketmez...

Sağ-salim gitsin, tez zamanda sağ-salim dönsün inşallah...

Ben de eşimi Kıbrıs'a gönderdim akşam üzeri... Bana ne getireceksin dedim, kendimi dedi... Dünyanın en mütevazi adamıdır canım kendileri...
    Hakikaten pek mutevaziymis
    Ama datlum benim istedigim atla defe diil ki oranin dokusuna ait bir iki enstantane. Hepicigi o.
    Gidip gelmesi zaten 3 gun, cogu toplanti, gezecek vakti olacagini sanmiyorum.
    Sagsalim gitsin gelsin onemli olan o tabii ki
    Son donemlerde pekcok, cokcok, saglam sekilde severim kendilerini. Akilli cocuk dogru yolu buldu